Autor Wątek: [ix20] spalanie  (Przeczytany 163118 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kri$

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 336
[ix20] spalanie
« Odpowiedź #30 dnia: 03 Maj 2012, 08:52:24 »
Przy dynamicznej jeździe zdarzają się momenty gdy czuć brak jakiejś turbiny, ale ogólnie jestem baaardzo zadowolony z silnika - i tak 90% w czasu jeżdżę w mieście :)[/quote]
Na pewno nie przełączyły się na czas fazy rozrządu. Stąd czasem uczucie że brak chwilowy mocy.

Offline cepcio

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 65
[ix20] spalanie
« Odpowiedź #31 dnia: 04 Maj 2012, 21:41:42 »
Witam, u mnie spalanie wyglda naspująco. Przebieg 8250 km

90-100 km/h - 6,2 L
100-120 km.h - 6,8 L
120-140 km/h - 8,1 do 9,4 L
140-160 km/h - 10,1 do 11,5 L
powyżej 160 km/h - 12,2 - 16,5 L
przy 194 km/h pokazywało ok. 18,2 L

Maksymalna prędkość jaką uzyskałem ix20 po autrostradzie to według licznika 194 km/h i ok. 5600 obrotów. Jednak widać że silnik miał chęć dalej, ale ma na 100% blokadę. Jeżeli chodzi o szumy i inne akustyczne dźwięki, od 130 Km/h wzwyż są takie same. Jest cicho i komfortowo.

Offline ph71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 213
[ix20] spalanie
« Odpowiedź #32 dnia: 05 Maj 2012, 12:05:37 »
Również jestem po długim majowym wyjeździe, na którym zrobiłem 1200km, także po autostradach.
Potwierdzam wcześniejsze opinie co do zużycia paliwa oraz fakt, że silnik układa się co najmniej po 5000 km. Z każdym tysiącem pracuje lepiej, szczególnie w górnych zakresach, które bardzo lubi. Od 4000 obr/min to już inne auto. Oczywiście w sporadycznych przypadkach, gdy trzeba depnąć i zobaczyć miny mijanych - jak w reklamie - bezcenne :)
Do 110-120 km/h auto jest ekonomiczne, wg komputera spala 6-7 l/100km. Ale wystarczyło jechać płynnie 90-100 km/h normalnymi drogami z włączoną klimą, aby spalanie średnie ze zbiornika zaczęło spadać nawet poniżej 6 l/100km. To rekompensuje niedostatek pojemności zbiornika paliwa. Jazda powyżej >130 km/h to już zauważalne "wiry w baku" przy często niewielkim zysku czasowym, szczególnie jak ma się całą rodzinę z bagażami na pokładzie.
Dwa ostatnie zbiorniki zalałem nowym paliwem z Shella (FuelSave 95) i chyba przy nim pozostanę, gdyż na tle innych "markowych" paliw jest w dobrej cenie, a odczucia mam pozytywne. Ciekaw jestem czy ktoś ma już też doświadczenia z tym paliwem?

darekk

  • Gość
[ix20] spalanie
« Odpowiedź #33 dnia: 05 Maj 2012, 12:30:08 »
Witam . Samochód mam dwa miesiące i przejechane 5000. Na co dzień jeździ nim żona (ja mam służbowy ) ale ostatnie 1,5 tyś. miałem przyjemność podelektować się jazdą osobiście. Taka wycieczka w długi weekend do niemców i nad nasze morze. Do tej pory komputer wskazywał 6,9 średnia .Żona przejeździła 70% trasa i 30% miasto. Przy wypadzie weekendowym sprawdziłem spalanie przeliczając trasę z dwóch tankowań. I szczerze mówiąc jestem zaskoczony na plus. Jadąc niemiecką autostradą w cztery osoby , non stop z klimą ,przy prędkościach 130 - 180 km/godz. a potem w Polsce przez Gorzów do Międzyzdrojów (większość trasy 150 km/godz.) spalanie wyszło 7,78 (komputer 7,6). Potem wracając do Wrocławia przejechałem 120 km z tzw."nogą z puchu" bez jakiegokolwiek przekraczania prędkości w dwie osoby + klima i tu komputer wskazał 5,8 !!! (pewnie faktycznie 5,9 lub 6,0) Dla mnie spalanie bardzo dobre a do tego jeździ sie tym wyjątkowo komfortowo. Po długiej trasie nie czuć żadnego zmęczenia. Jest cichutko a z wyprzedzaniem nie ma żadnego problemu. Teraz mogę z całym przekonaniem powiedzieć że to był dobry wybór.
Pozdrawiam

Algirdas

  • Gość
[ix20] spalanie
« Odpowiedź #34 dnia: 16 Maj 2012, 22:36:41 »
o, widać że dużo było majówek- to dobrze.
nno i ja tez wybrałem sie w podróż do Krakowa no trochę dalej  .. naszą piękną A4 ( jeszcze za darmo), przy predkości ok 140 km/h spalanie wyszło 6,6 l/100 trasa długości 290 km.

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] spalanie
« Odpowiedź #35 dnia: 20 Maj 2012, 20:04:00 »
Trasa Katowice - Austria przełęcz bregenz dwie osoby  w aucie wraz z kierowcą plus pies 7KG i bagaż.
W tamtą stronę jazda w zakresie 120-140
Spalanie 8,2L
Z powrotem  130-170
Spalanie 9L
Auto ma kłopoty na długich podjazdach

W W mieście w ceterum Katowic mieszkam na obrzeżach na Kostuchnie
w zimę spalanie 10 -11 L
Teraz jak jest powyżej 10C spala 9,6L
Jazda zawsze z klimą i spalanie według pistoletu a nie komputera ponieważ komputer zaniża spalanie o 1,5L

filester

  • Gość
[ix20] spalanie
« Odpowiedź #36 dnia: 22 Maj 2012, 13:52:34 »
ProCeed 1.6 - zdaje się, że silnik identyczny
Spalanie w mieście przy jeździe agresywnej 8,5-9L, spokojnie miasto ok 7,5L, trasa sylwestrowa 6,2L - to też wcale nie jakoś oszczędnie, momentami 150km/h

sew300

  • Gość
[ix20] spalanie
« Odpowiedź #37 dnia: 10 Czerwiec 2012, 17:15:46 »
Zrobiłem przez weekend 550 km ix20 mojego ojca. Spalanie wyszło na poziomie 6,3. Większość przy prędkości 100-110 na drogach krajowych całość na złączonej klimie. Jakieś 20% tego przebiegu było pokonane po mieście. Pozdro :)

Offline KoTeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 185
[ix20] spalanie
« Odpowiedź #38 dnia: 30 Czerwiec 2012, 23:05:06 »
A ja się martwię. Jeżdżę naprawdę spokojnie - jak anemik, a mój Hultaj żre paliwo jak małpa mandarynki. 10l - to naprawdę przesada. Zobaczę, za tydzień jadę na wakacje - zobaczę ile spali w trasie. Nie spodziewam się jakiś rewelacyjnych osiągów, ale niech będą chociaż takie, aby poprawić mi humor.
Auto super - nie czepiam się dupereli - zasada prosta - pięciu ludzi - pięć zdań - pięć gustów. Jednak zużycie  paliwa do tego z katalogu - jest po prostu nieosiągalne.
Jeśli po jakimś czasie się ono nie zmieni - to będę uważał, że firma Hyundai - po prostu mnie oszukała.
Naprawdę zastanawiam się nad wstawieniem gazu. Rozmawiałem z gościem z Warszawy z serwisu Hultaja -
Panie mówię..... w instrukcji napisano, że firma Hyundai na stronie internetowej wskazuje auta, które można zagazować. Czytam Waszą stronę od lewa do prawa - i nic takowego nie znajduję !!! A gostek na to - bo Pan nic tam nie znajdziesz - gdyż nie popieramy gazowania - testy nie były dla Hyundaja pomyślne więc takich aut nie ma.
I tzw...... kiszka  :evil:

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] spalanie
« Odpowiedź #39 dnia: 01 Lipiec 2012, 08:26:43 »
10 litrów to norma.
Mój pali 11 litrów mam przejechane 11 tys.km i jeżdżę dziennie 50km z do domu do pracy jadę dwu pasmową drogą z prędkością 120km  odległość 10km , po pracy jadę odebrać dziewczynę z pracy ,to jeżdżę po Katowicach i Chorzowie w korkach i z powrotem droga szybkiego ruchu. W lato wynosi 11 litrów w zimie jak było na dworze -20C spalił mi raz 15 litrów.
Co do LPG *( jestem przeciwnikiem tego) Hyundai kłamie ponieważ montują do silników 1.6 LPG w Włoszech, Austrii, Czechach , Niemczech bez utraty gwarancji na auto .
Z drugiej strony 1.6 silnik jet to konstrukcja przestarzała i musi tyle palić ale Hyundai i KIA zaniżają dane.
Jak szukałem automatu to brałem pod uwagę Chevroleta Aveo 1.6 z 6 biegową automatyczną skrzynią biegów  to sie śmiałem bo w katalogu było napisane spalanie w mieście 10,9l poza miastem 8 litrów średnie 9 litra .
Znajomy w pracy kupił Opel Astra Combi  1.6 ECOTEC Easytronic nową to katalogowo średnio ma palic mu 6,3litra pali 9 .
Jak dziś pamiętam jak sąsiedzi sie kłócili ( formie spokojnej) bo sobie ubzdurała żę chce kupic nowe auto ale citroena c3 picsaso  . Zawsze mieli nowe vw pasaty combi 1.8T co 2 lata wymieniali . Kupiła Citroena Picaso 1.6HDI na ful wypasie z navi fabrycznym itd za 56 tys.zł plus dodatki i jestem zaskoczony spalaniem tego auta . Teraz byli nad polskim może dwie osoby z przodu ,dwie z tyłu i pies bagażą , trumna na dachu i trzy rowery z tyłu to splanie wyszło im 5,1Litra jak zatankowali w Katowicach to dojechali nad może ,objechali parę miejscowości i tankowali dopiero jak wracali do domu zrobili 1130km na jednym baku

Offline endriu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 107
[ix20] spalanie
« Odpowiedź #40 dnia: 01 Lipiec 2012, 10:47:29 »
no tak dziwnie dużo ci pali ja  w trasie na 40 l zrobie 750km w miescie pali kolo 7 . Trasa nie jezdze autostradami tylko krajówkami i nie przekraczam 120 km  /h . ciekawy jestem jak ci sie spisze na trasie życze małego spalania .

Offline KoTeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 185
[ix20] spalanie
« Odpowiedź #41 dnia: 01 Lipiec 2012, 10:55:26 »
Cytat: "endriu"
no tak dziwnie dużo ci pali ja  w trasie na 40 l zrobie 750km w miescie pali kolo 7 . Trasa nie jezdze autostradami tylko krajówkami i nie przekraczam 120 km  /h . ciekawy jestem jak ci sie spisze na trasie życze małego spalania .

Tylko pozazdrościć spalania, ale nie mogę zdecydować się jaką pojemność ma Twoje auto - 1,4 - w stopce, czy 1,6 po lewej  :mrgreen:

==========
Panowie musimy to forum rozruszać bo wieje tu straszną nudą. Poprzednie moje forum - Chevroleta - żyło cały czas. Dyskusja toczyła się naprawdę na różne tematy - oczywiście samochodowe. U nas jakoś tak spokojnie - jak u emerytów.

Offline endriu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 107
[ix20] spalanie
« Odpowiedź #42 dnia: 01 Lipiec 2012, 14:54:34 »
ix20 1.4 mam  , i weszło auto 1,6 i nie moge tego zmienic :cry:  wiec dopisałem 1,4

Offline KoTeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 185
[ix20] Przejechane 3000 km.....
« Odpowiedź #43 dnia: 17 Lipiec 2012, 22:49:59 »
Witam wszystkich....

Temat spalania naszych aut budzi dość duże emocje...... i chyba uzasadnione. Moje wrażenia po przejechaniu 3000 km:
--  Spalanie w trasie - jest akceptowalne - ~6,5 litra. Jazda spokojna 100-110 - bez szarpania. Do deklarowanej przez producenta nie mogę się zbliżyć. Być może jest to efekt załadowania samochodu - kufer pełny + trzy dorosłe osoby na pokładzie + używana klimatyzacja.
-- Spalanie w mieście, chociaż nie do końca dokładnie sprawdzone jest dla mnie za wysokie - 9-9,5 litra - stanowczo za dużo. Jeżdżę naprawdę spokojnie. Zobaczę niebawem - zatankowałem do pełna i zobaczymy co mi na to odpowie CPN.
Z tego co zauważyłem komputer zaniża pokazywane spalanie o około 0,5l - zresztą inni koledzy także to potwierdzają - uważam, że nie jest to wielki problem.

-- Wrażenia z jazdy - podzielam wcześniejszą opinię o piątym biegu - jest krótki. Nie omieszkałem oczywiście sprawdzić jak sobie samochodzik radzi gdy noga mi "zdrętwieje" :mrgreen:  Muszę przyznać, że jestem naprawdę mile zaskoczony. Na 6-tym biegu naprawdę można wyprzedzać, gdy jednak chciałem szybciutko odskoczyć to na 5-tkę i gaz. Pewnie można by się było do czegoś podoczepiać, ale ja zostawiam ten temat - dla mnie może być. Szósty bieg jest dla mnie miłym zaskoczeniem - naprawdę bardzo ładnie ciągnie.
Nie miałem naprawdę najmniejszych problemów, aby wskazówka przesunęła się na 160km/h. Dalej nie próbowałem - wydaje mi się, że nie powinno być problemu aby kiwnęła się w prawo jeszcze bardziej.

Poniżej mój raport spalania:
Tankowania mojego IX20

Fotka - nie umiem wstawić miniaturki  :oops: Link poprzedzony i nic nie widać.

jack55

  • Gość
[ix20] spalanie
« Odpowiedź #44 dnia: 06 Sierpień 2012, 22:32:47 »
Właśnie wróciłem z wakacji :-)
U mnie spalanie spadło znacząco dopiero po przejechaniu 5tys.km
Także potwierdzam to o czym pisali już inni użytkownicy, że silnik układa się dosyć długo.Obecnie mam przejechane prawie 8 tys.km spalanie w mieście nie przekracza 7,8l a ostatnio spalanie na autostradzie A 1 przy stałej prędkości 140km/h  wyniosło 8,2l  :-o Zaznaczam, że nie potrafię jezdzić ekonomicznie i mam tzw. ciężką nogę :-D  W ogóle silnik po dotarciu zrobił się bardzo żwawy i z osiągów jestem bardzo zadowolony.Ten samochód jest wręcz stworzony do jazdy po autostradach.Z wiatrem czy pod wiatr ix20 jedzie jak przyklejony do drogi. ;-)
Tylko tak dalej......