Autor Wątek: [ix20] spalanie  (Przeczytany 161813 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline irekmiecz

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 147
[ix20] spalanie
« dnia: 09 Styczeń 2012, 22:47:04 »
Spala nic więcej ponad to co mu wleję  ;-)

jack55

  • Gość
[ix20] spalanie
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Styczeń 2012, 18:56:53 »
Spalanie ok.Jak tam sprawuje się autko.Napisz coś więcej ;-)

Offline irekmiecz

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 147
[ix20] spalanie
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Styczeń 2012, 07:28:37 »
http://img638.imageshack.us/img638/4654/tankowania.jpg
Gdzie średnia z tankowania jest najwyższa (8,29) podczas mojej nieobecności przez 5 tygodni uprzejmy sąsiad wyjeżdżał i wjeżdżał naszym "hultajem" z hali garażowej pod budynkiem (powodem był remont) pokonując w jedną stronę około 35 metrów . Tam gdzie średnia z tankowania jest poniżej 7l. to miesiące letnie, więc większość kilometrów to krótsze lub dłuższe trasy. Jadąc spokojnie w trzy dorosłe osoby, dwójką dzieci i bagażnikiem załadowanym w większości ciuchami (trzy kobiety na pokładzie) 340km. według komputera z tankowania średnia wyniosła 5,6l./100 ,a skoro wyczułem że komp zaniża o około 0,5 to otrzymam rzeczywisty wynik zbliżony do 6,2l./100 Z jednego tankowania nie spisałem kilometrów więc zsumowałem z następnym. 30 październik wyjazd do Norwegii w trzech z bagażami o łącznej masie szacuję na 420 do 450 kilogramów, opony zimowe UltraGrip 8 gdzie wynik z drugiego tankowania jest uzyskany z górskiej części Norwegii.   7.12.2011 tankowanie to w większości krótkie odcinki z kampów do pracy.  16.12.2011 to powrót    do Polski a w Szwecji nie wiedząc czemu nie mogłem zatankować do pełna (płacąc kartą tylko do wartości 499 SEK.) Po manewrach przed promem na i po nim dolałem już u nas.  25.12.2011 to 200 km.  w Gdyni . A  ostatnie tankowanie to prawie 500 km. trasa droga nr.7 do Mławy i powrót, reszta czyli około 80 km. kręcenie po Gdyni i okolicach.
 Rubryka  „z komputera” jest prawie pusta bo szkoda mi czasu na klikanie i spisywanie wszystkiego co jest możliwe. Biorę paragon, spisuję stan licznika i dalej w drogę, a dopiero w wolnej chwili podliczam i wpisuję.
  Z auta jesteśmy bardzo! zadowoleni chociaż nie jest doskonałe, ale o tym gdzie indziej kiedyś opiszę.
  Tu piszmy tylko o tym co związane jest z spalaniem .

Offline ph71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 213
[ix20] spalanie
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Styczeń 2012, 14:08:32 »
Po 500km komputer wskazuje średnie zużycie ok. 8 litrów/100km. Jazda po Poznaniu i okolicach, w zakresie obrotów od 1800 do 3500 obr/min. Pierwszy zbiornik dość szybko opustoszał... :-/
Mam pytanie do kolegów z większym przebiegiem.
Czy po dotarciu zużycie paliwa zauważalnie spada? Jeśli tak, to jak to wyglądało w waszych przypadkach i po jakim przebiegu?
Pytanie jest bardzo ogólne i zakładam, że ew. odpowiedzi będą uwzględniać porównywalne warunki jazdy przed i po.
I jeszcze jedna kwestia, czy po odbiciu podczas tankowania udało się komuś wlać więcej niż 2 litry?

Offline irekmiecz

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 147
[ix20] spalanie
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Styczeń 2012, 14:45:50 »
Jeszcze nie zauważyłem spadku apetytu na paliwo lecz w innych wypowiedziach było że dopiero po kilkunastu tysiącach, np, tu na początku artykułu  http://www.auto-swiat.pl/1-test-hyundaia-ix20-sprawdzilismy-czy-warto-go-kupic
 Zwykle tankuję do drugiego odbicia lecz kiedyś  pomęczyłem się i weszło mi jeszcze ponad 3 l. a na forum "mojavenga" kilku osobom udawało się znacznie więcej.

beazee

  • Gość
[ix20] spalanie
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Styczeń 2012, 10:35:08 »
Czekam aż mi się spalanie ustatkuje. Było w okolicach 11l/100km (max. 12,5)

Potem przenieślismy się w miejsce gdzie mam płasko do pracy i odczuwam spadek spalania do ~9l/100km (to zbiegło się z przebiegiem 9500 km).

W międzyczasie przeleciałem w trasie 600km na jednym baku (6,8l/100km)

W tej chwili czekam na jakieś powtarzalne wartości i sporo będzie to miało wspólnego z ukształtowaniem terenu.

Offline cepcio

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 65
[ix20] spalanie
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Styczeń 2012, 19:10:45 »
Silnik 1.6 CVVT - średnio w mieście od 7,6 do 8,1
W trasie na początku stycznia miałem 6,0 l przy jeżdzie ok 90-100 KM/h.
Najniższy wynika jaki uzyskałem to 5,6 l na 6 stce przy prędkości ok. 80 km.

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] spalanie
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Styczeń 2012, 13:56:36 »
Średnio w mieście 9,3L teraz było od -10 do -20 to wyszło - 11L
Na trasie nie mam bo nie użytkuje .Oczywiście spalanie z pod stacji bo komputer pokazuje błędy od 1-2L.
Jak bym miało by byc z komputera Średnio w mieście8,3L

j-23

  • Gość
[ix20] spalanie
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Styczeń 2012, 19:09:08 »
Mój pali w trasie przy prędkości 90-100 km/h 2600 obrotów ok. 6,3l, tak pokazuje komputer.

Offline irekmiecz

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 147
[ix20] spalanie
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Styczeń 2012, 09:29:15 »
W tej ocenie bardzo mnie zaintrygowała pojemność zbiornika paliwa  :shock:  w słupku; Wady  http://testy.mojeauto.pl/ocena/Hyundai_ix20/24031/

Offline ph71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 213
[ix20] spalanie
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Styczeń 2012, 10:18:24 »
Widzę, że wskazania mojego komputera w granicach średniego zużycia na poziomie do 8 l/100km (w praktyce pewnie do 9l/100km) nie odbiegają od średniej. Jakkolwiek jest to jazda uwzględniająca dosyć szybkie zmiany biegów, tak od 2000-2500 obr/min przy wyższych biegach w warunkch miejsko-podmiejskich Poznania.
Wstępne próby autostradowe jednak nie napawają mnie optymizmem. Jazda na tempomacie, w zależności od odcinka A2 to komputerowo ok. 10l/100km przy licznikowych 130km/h... :-(  Trochę dużo, nawet przy stosunkowo bezwietrznej pogodzie.

beazee

  • Gość
[ix20] spalanie
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Styczeń 2012, 15:04:55 »
Wskazanie [km -> zatankowania] zastępowane jest przez "--" poniżej 50km.

W tej chwili przekroczyłem dystans 50km na rezerwie i ostatni prostokącik, dotąd stale zaświecony,  zaczął migać. Ciekaw jestem czy uda mi sie dojechać na stację :)

Offline ph71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 213
[ix20] spalanie
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Styczeń 2012, 17:02:16 »
Cytat: "beazee"
Wskazanie [km -> zatankowania] zastępowane jest przez "--" poniżej 50km.

W tej chwili przekroczyłem dystans 50km na rezerwie i ostatni prostokącik, dotąd stale zaświecony,  zaczął migać. Ciekaw jestem czy uda mi sie dojechać na stację :)


"Spoko wodza", uda Ci się...  :-) Ja tak właśnie odbierałem auto z salonu i z duszą na ramieniu jechałem ok. 10km na stację mimo iż prosiłem, aby w zbiorniku było coś więcej niż opary...
Z drugiej strony, czytając posty w tym temacie z forum użytkowników Vengi, chyba niepotrzebnie się denerwujemy na zapas.

Offline irekmiecz

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 147
[ix20] spalanie
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Styczeń 2012, 20:09:05 »
W drodze powrotnej z Norwegii miałem przygodę, kiedy dopisało mi więcej szczęścia niż rozumu.
 Mianowicie przegapiłem zjazd na ostatnią stację w Norwegii i postanowiłem zaryzykować (na podstawie powyższych wyliczeń skoro zbiornik ma 48l. to powinno wystarczyć na około 730km) i jechać bez tankowania do Karlskrony na prom do Gdyni. Na około 40km. przed promem kolega uznał że już nie wytrzyma (matka natura wzywała) i postanowił zjechać akurat na stację paliwową, a tu nagle auto gaśnie i hamuje :shock: . Wówczas jako pasażer mówię mu by wrzucił na luz i się wtoczyliśmy na wzniesienie na tyle że trzeba było pod dystrybutor podepchnąć o długość auta. Niestety nie wiedząc czemu płacąc norweską kartą mogłem tylko do wartości 499 koron szwedzkich, więc nie wiem ile bym mógł wówczas zatankować do pełna.
Nie chciałem się chwalić taką przygodą lecz piszę o tym Byście nie popełnili podobnego przewinienia wobec swego auta i wpatrywali się w wskazania komputera pokładowego który zgodnie z instrukcją  poniżej 50km. zasięgu do tankowania pokazuje tylko kreski. W moim wypadku od pojawienia się kresek zrobiliśmy około 60km. a od tankowania zaledwie 652km.
 Tak więc pod tym względem komputer pokładowy można powiedzieć że nie oszukuje :!: :idea:  .
Zwykle tankuję do drugiego odbicia, lecz teraz zamierzam kilkukrotnie przećwiczyć ile jeszcze można dolać .

beazee

  • Gość
[ix20] spalanie
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Styczeń 2012, 21:25:00 »
Dojechałem.
44.3 L do pierwszego odbicia.
46.6 L aż więcej już wejść nie chciało