Autor Wątek: Rysy na bocznych szybach  (Przeczytany 1625 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

WAT

  • Gość
Rysy na bocznych szybach
« dnia: 17 Maj 2009, 17:52:37 »
Hej, po ostatnich zakupach w plejadzie :evil: przywiozłem ostre rysy na bocznych szybach, czy da się to jakoś zniwelować, bo żeby całkowicie usunąć to nie wierzę ?
Czyżby gnojki zrezygnowały z rysowania karoserii na korzyść szyb
 :shock: ? chyba nie musze dodawać jaki jestem z tego powodu zły.

maspex

  • Gość
Rysy na bocznych szybach
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Maj 2009, 19:47:59 »
Jak boczne szyby to poradzisz sobie ze specjalna pasta polerska do szyb,kupic w markecie albo internecie :-) do przedniej szyby sie nie nadaje bo zostaja zalamania. Pozdrawiam

xardas

  • Gość
Rysy na bocznych szybach
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Maj 2009, 22:30:23 »
Witam. Dołączę się do tematu. Od momentu kupna auta mam ryskę na przedniej szybie, na bocznej też, nie wiadomo od czego a mnie wkurzają, rysy są od środka auta, tym bardziej nie wiem jak powstały i ta przednia mi szczególnie przeszkadza, co poradzicie (prócz wymiany szyby i jeżdzenia do autoglass, bo oni raczej tego się nie podejmą).

maspex

  • Gość
Rysy na bocznych szybach
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Maj 2009, 00:04:06 »
na takie cos,to tylko profesionalna polerka szyby,bo jak recznie bedziesz to robil,to mozesz miec nierowny obraz,ale warto sprobowac mi sie wydaje,bo pasta bedzie kosztowac max 20zl

xardas

  • Gość
Rysy na bocznych szybach
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Maj 2009, 00:34:22 »
Akurat te ryski na przedniej szybie są dokładnie tam gdzie ja się patrzę jadąc autem, a raczej na linii mojego wzroku i drogi - no bo jak inaczej mogło być. Jeszcze popytam, na mieście, bo nie chcę mieć całej szyby do wymiany. A same ryski nie są głębokie, są płaskie ale szersze niż zrobione np. cyrklem, wyglądają jakby ktoś jakieś listwy przewoził i pod naciskiem porysowały szybę, sam nie wiem bo to jest w takim miejscu, że to trzeba być powalonym by tam coś porysować - wszędzie ale nie tam. 15 cm w lewo czy w prawo, w górę czy w dół i by nie przeszkadzały i nawet bym się nie przejmował a to akurat tu dammit !!

Zbyszek

  • Gość
Rysy na bocznych szybach
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Maj 2009, 00:37:08 »
Są na rynku firmy, które radzą sobie z podobnymi przypadkami np. Auto Glass Jaan

Cendra

  • Gość
Rysy na bocznych szybach
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Maj 2009, 13:06:00 »
ja mam na bocznej szybie rysy tak z góry do dołu, zapewne od kurzu miedzy uszczelką a szybą, czy to też można polerować :?:

xardas

  • Gość
Rysy na bocznych szybach
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Maj 2009, 13:35:54 »
Cytat: "Cendra"
ja mam na bocznej szybie rysy tak z góry do dołu, zapewne od kurzu miedzy uszczelką a szybą, czy to też można polerować :?:


To to na pewno bym polerował sam... Byleby nie były za głębokie

Cendra

  • Gość
Rysy na bocznych szybach
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Maj 2009, 13:50:23 »
są większe i mniejsze, ale zawsze te mniejsze poznikają :) pasta i ściereczką polerować :?:

xardas

  • Gość
Rysy na bocznych szybach
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Maj 2009, 18:40:17 »
Cytat: "xardas"
co poradzicie (prócz wymiany szyby i jeżdzenia do autoglass
Cytat: "Zbyszek"
ą na rynku firmy, które radzą sobie z podobnymi przypadkami np. Auto Glass Jaan


Widzę czytałeś co napisałem :D. Dobra cos tam poradze...

xardas

  • Gość
Rysy na bocznych szybach
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Czerwiec 2009, 20:59:41 »
Panowie byłem w autoglass jaan no i mimo ,że te ryski na mojej przedniej szybie (od wewnątrz) są śmieszne i maleńkie, powiedzieli że nie zajmują się polerowaniem rys wogóle. Co może (ale nie musi) oznaczać, że wszelkie próby naprawy tych rys, mogą dać skutek niepożądany. Ale możliwe też, że oni poprostu wolą szybę wymienić i więcej kasy zarobić. Ja na razie jeżdżę z rysą - jakoś przeżyję.

Zbyszek

  • Gość
Rysy na bocznych szybach
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Czerwiec 2009, 22:01:32 »
Może tak być jeśli chodzi o rysy... nie wiem. Ja zgłosiłem się do nich z uszkodzeniem szyby czołowej (odprysk po kamieniu). Nowa szyba na Allegro: 500, koszt naprawy uszkodzenia u nich: 130, święty spokój: bezcenne :))