Autor Wątek: [Lantra 1.6] Problem z gazem po dłuższym postoju.  (Przeczytany 2895 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mklukasz

  • Gość
[Lantra 1.6] Problem z gazem po dłuższym postoju.
« dnia: 17 Maj 2009, 07:50:38 »
Witam

Mam taki problem.. jak auto stoi dłużej (kilka godzin), kiedy się odpali, i po przekroczeniu odpowiednich obrotów silnika, kiedy automatycznie przełącza się z pb na lpg, to nie dochodzi gaz do silnika przez kilka sekund. Czasami muszę przełączać ręcznie na pb i znów na gaz i dopiero załapuje. Nie ma problemów gdy już później załapie. Od czego może tak się dziać? Może jakiś elektrozawór?

pakson

  • Gość
[Lantra 1.6] Problem z gazem po dłuższym postoju.
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Maj 2009, 23:28:06 »
prawdopodobnie blokuje Ci się elektrozawór... sprawdza się to w prosty sposób odłączasz "+" z elektrozaworu i zwierasz na krótko żeby sprawdzić czy "pstryknie" powinieneś mieć 2 elektrozawory; jeden w przewodzie doprowadzającym gaz w fazie ciekłej a drugi na parowniku... jak będziesz sprawdzał to zwieraj dosłownie na sekundkę. U mnie padł jeden elektrozawór i wystarczyło wymienić samą górę... daj znać co i jak...

mklukasz

  • Gość
[Lantra 1.6] Problem z gazem po dłuższym postoju.
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Maj 2009, 17:56:48 »
Tak.. na 100% to elektrozawór.. da się wyczyścić, czy trzeba wymienić?

pakson

  • Gość
[Lantra 1.6] Problem z gazem po dłuższym postoju.
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Maj 2009, 22:49:49 »
proponuję wymianę, bo może być tak że główka trzpienia już pada... tam gdzie są dwa wtyki od elektryki... i wtedy trzeba szukać gdzieś samą główkę a może być też tak że wypucujesz zawór i albo będzie dobrze albo będzie tak samo... to już Ty zadecyduj... pamiętaj że przy rozkręcaniu zaworu musisz mieć nowy filtr i uszczelkę...

napisz jaki masz ten elektrozawór i jaką średnicę mają rurki miedziane które do niego wchodzą...

mklukasz

  • Gość
[Lantra 1.6] Problem z gazem po dłuższym postoju.
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Maj 2009, 13:09:41 »
Dzisiaj byłem u gazownika.. odkręcił elektrozawór, i parownik który wyczyścił. Po założeniu wszystkiego z powrotem zrobił się nowy problem.. strasznie zaczęło bujać obrotami, czasami gasł. W kompie niby wszystko ok.. później zawieszał się na 2tyś obrotów.. diagnoza, że parownik do wymiany bo coś się w nim zacina.. wkurzony jestem bo przecież było z tym ok, tylko z tym przełączaniem był problem.