Autor Wątek: Trajet 8 osobowy - kanapa 3os. z Voyagera do Trajeta  (Przeczytany 9058 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline niebrzydal

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 154
Trajet 8 osobowy - kanapa 3os. z Voyagera do Trajeta
« dnia: 30 Lipiec 2013, 18:12:18 »
Podobno z legalizacją 8 osobowego Trajera czy też innego samochodu 7 osobowego nie byłoby kłopotu o ile spełniłby wymagania dotyczące pasów bezpieczeństwa.
Pytanie zasadnicze od jakiego samochodu założyć kanapę za ostatni rząd siedzeń do Trajeta aby zrobić ósemkę. Oczywiście musi być środkowy pas w kanapie.
Niektóre wersje Trajeta były 8 osobowe oryginalnie:
http://www.sella.co.nz/motoring/cars/hyundai/657gt2/display-images/66744n/
Podobno Trajet z kanapą występował w sprzedaży w Australii.
U nas takich siedzeń nie dostanie i pomyślałem o przeszczepie z innego modelu VANa.
( dodatkowe kapsle na mocowania są podobno zaślepione plastykowymi zatyczkami)

majchrzok

  • Gość
Trajet 8 osobowy - kanapa 3os. z Voyagera do Trajeta
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Lipiec 2013, 21:32:34 »
Witam. Nie wiem z jakiego innego vana można, ale ja osobiście zaadaptowałem ( brak siedzeń z 3 rzędu) kanapę z nissana sunny GTI. Fakt, że nie robiłem jej typowo na 3 miejsca- nie zakładałem pasów bezpieczeństwa dla środkowego pasażera, ale spokojnie 3 osoby się tam mieszczą.
Jak to zrobiłem? Bardzo prosto, może trochę nie funkcjonalnie( całość jest dość ciężka) ale skutecznie i co się okazuje- jazda we dwie osoby zrobiła się najwygodniejsza właśnie w ostatnim rzędzie.
Zrobiłem stalowy stelaż i do tego przytwierdziłem kompletną kanapę z sunny- jest fajnie wyprofilowana oraz podobnej szerokości... Jedyny problem był z zaadaptowaniem zamków pasów bezpieczeństwa, co  za skutkowało zastosowaniem oryginałów z nissana wraz z spinkami- trzeba było co prawda przeszyć pas po wymianie spinek bo inaczej nie chciały przejść lecz to akurat nie był jakiś wielki problem.
Przywiedzenie kanapy do podłogi mam rozwiązane w postaci uchwytów w kształcie litery U do fabrycznych miejsc w podłodze, natomiast kanapę trzyma nakrętka tzw. motylkowa. Trzyma się wszystko bardzo stabilnie, bo robiłem to z  dość konkretnych kątowników. Jeśli masz pytania- pisz. pozdrawiam

Zapomniałem dodać, iż raz widziałem fabryczną kanape ostatniego rzędu na sprzedaż z auta sprowadzonego z anglii z przeznaczeniem na części tak więc warto przeglądać aukcje.

w weekend miałem zamontowany ostatni rząd siedzeń więc zrobiłem zdjęcie jak to u mnie wygląda.




Offline niebrzydal

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 154
Trajet 8 osobowy - kanapa 3os. z Voyagera do Trajeta
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Sierpień 2013, 09:22:58 »
Hmm, jakby nie patrzył w twoim przypadku wyszła siódemka.
Mnie interesuje 2+3+3 i ten ostatni rząd najlepiej zaadoptowany z innego modelu,
tak aby pasowała kanapa na fabryczne mocowania w podłodze.

Offline niebrzydal

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 154
Chce tą tylną kanapę :)
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Czerwiec 2018, 18:07:03 »

Offline niebrzydal

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 154
Trajet 8 osobowy - kanapa 3os. z Voyagera do Trajeta
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Marzec 2019, 22:17:22 »
Tak wg. to były wersje 9 osobowe, dziewięcio osobowy TRAJET 8-)