Autor Wątek: Short shifter  (Przeczytany 2961 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rufuz

  • Gość
Short shifter
« dnia: 11 Maj 2009, 20:49:18 »
witam

Sporo moich wpisów ostatnio na tym forum ale jako że sporo robię teraz przy moim hultaju to chce sie wypytać właśnie aby upewnić sie w niektórych sprawach.
Mam pytanie odnośnie short shiftera. Oprócz krótszych przełożeń, co jeszcze by mi dało takie ustrojstwo ? Czy faktycznie tak jak czytałem w necie mając krótsze przełożenia będzie można sie nieco szybciej rozpędzić ? Czy montaż short shiftera jest skomplikowany ? Czy to prawda ze skrzynia ze short shifterem dostaje w tyłek ?

Link do short shiftera
http://www.lantraweb.net/garaz/tuning/prevodovka/shortshifter.html


Pozdrawiam

Vex

  • Gość
Short shifter
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Maj 2009, 21:53:30 »
hyh daje 5 koni :) Daje tyle co sama nazwa wskazuje :) Skoro wiesz ze szybciej mozna wbic bieg (czego skrzynie Hyundaia raczej nie lubia) to wiecej wiedzy nie potrzeba. Obnizysz teoretycznie zmiane biegu o 0.1s. Do 100 km/h zmieniasz bieg 2 razy, to prosty wynik obnizylesz czas do 100 km/h o 0.2s. Oczywiscie to tylko czysta teoria. Sens to ma raczej do sportowej jazdy gdzie szybko i namietnie zmieniasz biegi.

rufuz

  • Gość
Short shifter
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Maj 2009, 15:59:32 »
eeee to dam sobie luz z SS.

kml

  • Gość
Short shifter
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Maj 2009, 16:52:04 »
Cytat: "Vex"
(czego skrzynie Hyundaia raczej nie lubia)


Niestety. Ja chciałem ściagnąć SS z Kanady ale debil, który mi to miał załatwić nie miał karty kredytowej w wieku 26 lat mieszkając tam od nastu :/

dyzio007

  • Gość
Short shifter
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Maj 2009, 09:28:12 »
jedna bardzo wazna sprawa SS skraca droge ktora pokonuje lewarek o nie przelozenia taki maly szczegół :)

Gordinho

  • Gość
Short shifter
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Lipiec 2009, 22:41:32 »
Cytat: "Vex"
Do 100 km/h zmieniasz bieg 2 razy


Czyli że do 100km/h na 3??? Hmm... Nie żartujecie sobie?

BartBartez

  • Gość
Short shifter
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Lipiec 2009, 08:54:45 »
Ja już mam SSa i jest rewelacja. Zmiana biegów to sama przyjemność. Stoję na czerwonym i zmieniam biegi bez sensu bo fajnie jest :mrgreen:

Cytat: "Gordinho"
Czyli że do 100km/h na 3??? Hmm... Nie żartujecie sobie?

Raz. Na dwójce równą setkę osiągam.

kml

  • Gość
Short shifter
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Lipiec 2009, 14:27:27 »
Cytuj
Czyli że do 100km/h na 3??? Hmm... Nie żartujecie sobie?


Spokojnie ponad 100, a kręcenie do oporu daje ok 120 licznikowych albo lepiej OIDP.

SS jest fajny ale podobno jest drobne ale w postaci tego, ze wali po synchronizatorach bardziej ale za to dużo przyjemniej chodzi cały układ.

rufuz

  • Gość
Short shifter
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Lipiec 2009, 09:32:42 »
we wrześniu będę robił modyfikacje silnika, dolotu nowa tarcza sprzęgła wiec wtedy sobie założe SS