Autor Wątek: Szarpanie silnika  (Przeczytany 4036 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

roofus

  • Gość
Szarpanie silnika
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Maj 2009, 21:48:25 »
to mi wyglada na pandemie ;) trzeba to rozdmuchac w mediach :)

szk3

  • Gość
Szarpanie silnika
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Maj 2009, 11:56:00 »
Cytat: "roofus"
to mi wyglada na pandemie ;) trzeba to rozdmuchac w mediach :)


 z tym się zgodzę, może jakaś darmowa akcja wymian będzie hehe

Banon

  • Gość
Szarpanie silnika
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Lipiec 2009, 22:25:08 »
Witam.
Kolega roofus pisał o podszarpywaniu silnika podczas dodawania i puszczania gazu. Diagnozą według innych forumowiczów była wymiana sprzęgła.
U mnie objaw jest następujący: podczas zmiany biegów - szczególnie na wyższy bieg a zwłaszcza z 1 na 2 - czuję coś w rodzaju przyhamowania samochodu. Efekt - delikatne szarpnięcie. "Ela" rozpędza się normalnie, biegi wchodzą bez zgrzytów lub innych zacięć. Aha jak puszczam sprzęgło powoli efektu tego nie odczuwam.
Czy u mnie również szykuje się wymiana sprzęgła??
A może to coś innego? Czytałem gdzieś o łożysku oporowym (cokolwiek to jest). Z góry dziękuję za odpowiedź.

BartBartez

  • Gość
Szarpanie silnika
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Lipiec 2009, 09:47:38 »
Cytat: "Banon"
zwłaszcza z 1 na 2 - czuję coś w rodzaju przyhamowania samochodu

Cytat: "Banon"
jak puszczam sprzęgło powoli efektu tego nie odczuwam.

Spróbuj dodać więcej gazu przy szybkim puszczaniu sprzęgła.

Banon

  • Gość
Szarpanie silnika
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Lipiec 2009, 19:59:24 »
No własnie im wiecej gazu przy szybkim puszczaniu sprzęgła tym większe szrpniecie

azahiel

  • Gość
Szarpanie silnika
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Lipiec 2009, 22:38:21 »
Moja propozycja -jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś to wymiana filtra paliwa następnie kable i świece mam nowe. :evil: a na samym końcu sprzęgło hell..

kml

  • Gość
Szarpanie silnika
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Lipiec 2009, 22:42:20 »
A poduszki pod skrzynią i silnikiem?

Tabasco

  • Gość
Szarpanie silnika
« Odpowiedź #22 dnia: 30 Lipiec 2009, 20:21:21 »
w mojej lantrze 1.6 16v tez mam wyciek oleju na uszczelniaczach wałka i tez zaczyna szarpacz, orientowałem sie ile kosztuje komplet sprzegła (tarcza, dociski i łożysko oporowe) sie załamałem ok800 zł LUK + koszty wymiany. Mam nadzije ze to pomoze.

BartBartez

  • Gość
Szarpanie silnika
« Odpowiedź #23 dnia: 31 Lipiec 2009, 09:16:09 »
Cytat: "Tabasco"
załamałem ok800 zł LUK + koszty wymiany

Ładnie ktoś Cię kantuje. Kompletne sprzęgło LUKa do Twojej Lantry nie kosztuje więcej niż 550zł. Chwilowo niedostępne. Spokojnie możesz założyć Aisin za około 500zł

bzdonek

  • Gość
Szarpanie silnika
« Odpowiedź #24 dnia: 03 Sierpień 2009, 00:22:49 »
podpinam sie do tematu z tym ze u mnie jest troche inaczej
mianowicie - nie mogę płynnie powoli ruszyć z jedynki bo szarpie jak rusze szybko z piskiem to idzie dobrze.wszystko sie dzieje na gazie bo na benzynie to spokojnie jedzie
aha i moj hujdaj pali na 60km - 10 lit. gazu czy to normalne?

gdzie mam zaczac szukac usterki/
napewno gdzies przy gazie:)

auta nie znam na tyle bo dostalem go od brata i jestem swiezak w tych sparwach a mieszkam w miescie wiec pogrzebac sam nie mam gdzie za bardzo

krzysiekf

  • Gość
Szarpanie silnika
« Odpowiedź #25 dnia: 03 Sierpień 2009, 06:32:17 »
Jesli chodzi o sprzegielko polecam
Saga auto hurtownia motoryzacyjna
maja jakiegos japanpartsa czy cos ale w srodku jest Valeo ktore mi sie dobrze sprawuje poza dociskiem ktory sie spalil jak holowalem busa :P trzeba poszukac na allegro bo sa sprzedawcy ktorzy maja komplety z sagi po smiesznych cenach ja joz 2 razy tak kupilem

Tabasco

  • Gość
Szarpanie silnika
« Odpowiedź #26 dnia: 03 Sierpień 2009, 08:46:22 »
A rzeczywiscie 800 to z wymiana sprzegła chciał. Jak wymienie bo powoli zaczynam zbierac kase to dam znac czy dalej szarpie. Mi na gazie tez szarpie i to mocniej niz na benzynie a instalacje zakładałem 2 tyg temu. pewnie zle wyregulowali, bzdonek podjedz do warsztatu zeby wyregulowali to moze spalanie sie zmniejszy. Ja mam spalanie w granicach 13l gazu na 100km w miescie.

bzdonek

  • Gość
Szarpanie silnika
« Odpowiedź #27 dnia: 03 Sierpień 2009, 19:53:25 »
ok panowie ile taka regulacja gazu pelna regulacja z komputerem itd może kosztować żeby mnie gazownik nie puścił z torbami :)