Autor Wątek: Jak to jest z komputerem w Lantrze J2 ????  (Przeczytany 1565 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Joshi

  • Gość
Jak to jest z komputerem w Lantrze J2 ????
« dnia: 09 Maj 2009, 14:08:04 »
Zauważyłem, że za każdym razem, po "bawieniu" się z prądem w aucie i ponownym odpaleniu auto przez chwile chodzi bardzo nierówno, szarpie i dymi strasznie, po czym, po lekkiej przegazówce wszystko wraca do normy. Czy o oznacza, że komputer się restartuje [po zabawach z prądem] po czym wraca do najlepszych ustawień? :>

Tajniaczek

  • Gość
Jak to jest z komputerem w Lantrze J2 ????
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Maj 2009, 14:31:10 »
Cytat: "Joshi"
Czy o oznacza, że komputer się restartuje [po zabawach z prądem] po czym wraca do najlepszych ustawień?

Witam w Lantrze J1 trzeba było uważać na takie zabawy, W ASO w Rudnej mechanik (kope lat temu) ostrzegał nas przed odłączaniem aku. "Po takim odłączeniu mogą rozregulować się ustawienia komputera" ,czytałem na forum że krótko trwałe odłączenie powoduje tzw miękki reset i kasuje ewentualne błędy. Tak czy inaczej wpływ na komputer jakiś ma 8-)

cezary46

  • Gość
Jak to jest z komputerem w Lantrze J2 ????
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Maj 2009, 14:47:59 »
U mnie ja trzeba odłączyć akumulator nic takiego się nie dzieje. Podłączam akumulator odpalam silnik i wszystko jest OK. Niektórzy zalecają po opaleniu trzymanie parę sekund na 3000 obrotach.

jokansen

  • Gość
Jak to jest z komputerem w Lantrze J2 ????
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Czerwiec 2009, 21:53:27 »
U mnie po odpięciu klem auto wariuje ze 2 dni, tak jakby następowała adaptacja pracy silnika. Można wtedy zapomnieć o jeździe na gazie. Po jakimś czasie obroty na biegu jałowym się stabilizują na normalnym poziomie i wszystko wraca do normy ;-)

azahiel

  • Gość
Jak to jest z komputerem w Lantrze J2 ????
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Czerwiec 2009, 11:00:14 »
Napisze tyle że zimową porą prawie dziennie przez okres 6 tygodni odłączałem klemy akumulatora (zanim zlokalizowałem usterkę),stary ''magnetofon''potrafił mi zabrać cały prąd ,więc odłączałem -podłączałem i odpalałem bez problemu nic się nie działo . :evil:

krzysiekf

  • Gość
Jak to jest z komputerem w Lantrze J2 ????
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Wrzesień 2009, 20:47:42 »
he a u mnie po odlaczeniu akumulatora na krotki czas tj min 10 min resetuje sie ustawienie silnika krokowego i po odpaleniu obroty sie same reguluja i potem jest ok

Joshi

  • Gość
Jak to jest z komputerem w Lantrze J2 ????
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Wrzesień 2009, 10:08:07 »
Cytat: "krzysiekf"
he a u mnie po odlaczeniu akumulatora na krotki czas tj min 10 min resetuje sie ustawienie silnika krokowego i po odpaleniu obroty sie same reguluja i potem jest ok

A więc masz to samo co ja. Silniczek krokowy się "rozregulował", obroty pływały i było też za wysokie. Odłączyłem AKu na 10 minut i po ponownym podpięciu wszystko wróciło do normy ;)
Fajne mamy auta, mądre :P