Autor Wątek: [i30] i30 Druga generacja - pierwszy przegląd - jaki olej?  (Przeczytany 21545 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

METALLMAN

  • Gość
[i30] i30 Druga generacja - pierwszy przegląd - jaki olej?
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Kwiecień 2015, 09:08:26 »
Hmm, 3 tygodnie temu robiłem taką okresową wymianę w i30. 4l oleju Castrol Magnatec - 104zł, filtr oleju - 8zł a filtr powietrza - 28zł i bynajmniej nie były to najtańsze części. Filtru kabinowego nie ruszałem - nie było potrzeby. Ty widzę, że masz auto z 2014r. - zatem rozbieżności w cenie wynikają zapewne z wersji samochodu (to które robiłem to rocznik 2010). Nie sądziłem, że będzie taka różnica...

Lucressi

  • Gość
[i30] i30 Druga generacja - pierwszy przegląd - jaki olej?
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Kwiecień 2015, 12:08:33 »
Cytat: "dario_79"
Jak za taki przegląd to chcą za dużo. Olej i filtry to koszt do 250zł. Reszta, to taka "ściema". Ja akurat nie skorzystam z usług aso, zrobię to w normalnym zakładzie mechaniki samochodowej i cały koszt jaki poniosę to 300zł. Nie namawiam oczywiście nikogo na taki zabieg jak ktoś chce mieć pieczątki aso. Ale mnie to niepotrzebne.


Masz racje. Robocizna 4 stówki materiały drugie tyle i  i trzecie tyle jak się ktoś decyduje na przegląd klimy. Oczywiście ceny z kosmosu i to bez dwóch zdań. Ta "ściema" o której Ty piszesz to tak na prawdę cena za przedłużenie gwarancji o kolejny rok. Gdy nawali mechanika to jeszcze pół biedy dużo, rzeczy idzie samemu zrobić bądź oddać auto do mechanika. Gorzej jak coś zacznie się psuć z elektryką albo elektroniką. Wtedy samo podłączenie auta pod komputer jest już drogie. Wszystko jest kwestią szczęścia :). Osobiście zrezygnowałem z przeglądu klimatyzacji. ASO zażyczyło sobie 390 zł. Po kilku telefonach znalazłem stacje diagnostyki klimy, która wykona mi dokładnie to samo to za 200 zł. i mam zdecydowanie do nich bliżej.

Offline dario_79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 160
[i30] i30 Druga generacja - pierwszy przegląd - jaki olej?
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Kwiecień 2015, 07:59:21 »
Mam cichą nadzieję, że z elektroniki nic nie padnie (przynajmniej grubsze rzeczy). Co do elektryki, to robię z tym od kilku lat, także wiele rzeczy mi nie straszne. A jeśli chodzi o przeglad klimy, to ostatnio (jakis miesiąc temu) kupiłem spray Bernera (śmierdzący jak diabli) do odkażania, odgrzybiania klimy. Polecił mi znajomy, który pracuje w Bernerze. Zaaplikowałem jak w instrukcji napisali, klima jak nowa. A tylko dlatego, że zaczęła mi po zimie troszkę śmierdzieć co jest normą wcześniej czy póżniej  w każdym samochodzie. Auto wywietrzylem z dość ostrego zapachu i już "trupa" nie czuć. Kiedyś kupowałem zapachowe spraye do odkażania klimy różnych firm i działały do momentu, aż miły zachach preparatu znikł, czyli jakis tydzień. Wiadomo, jak klima działa słabo, to trzeba jechać sprawdzic szczelność i dobić. Tu niestety koszt pewnie duży z racji środka jaki zastosowali w nowym i30. :(

Hans_Klos

  • Gość
[i30] i30 Druga generacja - pierwszy przegląd - jaki olej?
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Wrzesień 2015, 08:26:46 »
Jestem po pierwszym przeglądzie gwarancyjnym samochodu Hyundai I 30 110 km 1.6 CRDi. Samochód posiadam od 8 miesięcy przy przebiegu 30 tyś. Koszt przeglądu 660 zł po rabacie -20% bez oleju. Olej jaki 1 raz wlałem gdy samochód miał 3 tyś był MILLERS XF LONGLIFE 5w30 i tak został wymieniony przy 17 tyś i kolejny raz teraz.

Na przeglądzie zostało wykonane:

Badanie samochodu pod względem błędów komputera
Zmierzony został akumulator pod obciążeniem
Zmierzona bateria w kluczyku
Wymiana oleju + filtr
wymiana filtra powietrza, paliwa, kabinowy
Wymiana płynu hamulcowego
(chyba wszystko pisze z głowy bo fakturę mam w samochodzie)
Sam koszt serwisu wyniósł 240 zł reszta materiały eksploatacyjne.
Olej został spuszczony przez korek przy poprzednich 2 razach był wysysany sam to odkryłem bo była lekko odolejona rurka z bagnetu i wchodziło mniej oleju. Bo z bańki 5 l dostawałem jeszcze jakieś 100 ml. Tym razem nic.