Autor Wątek: [Atos] Wymiana sprzęgła - jakiej firmy wybrać  (Przeczytany 3242 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sundance_kid

  • Gość
Wymiana sprzęgła - jakiej firmy wybrać
« dnia: 30 Kwiecień 2009, 11:36:02 »
Od dwóch lat ślizga mi sie sprzęgło ale neistety w tym momencie wchodzi już w zupełny stan agonii bo moje małe zrobiło się niepodatne na przyśpieszanie nawet niezaładowane. Inaczej mówiąc trzeba je deptać bardzo delikatnie co daje efekt przyśpieszania malucha. Jakiej firmy sprzęgło wybrać? Szukam na allegro i znalazłam m.in:
http://www.allegro.pl/item620990612_hyundai_atos_kpl_sprzeglo_nipparts.html
lub
http://www.allegro.pl/item623503228_sprzeglo_kpl_valeo_hyundai_atos_1_0_oryginal.html
Któreś z nich jest warte uwagi czy szukac innych. Ewentualnie jakie polecacie?
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 11:54:32 przez Brt »

mihu_24

  • Gość
Wymiana sprzęgła - jakiej firmy wybrać
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Kwiecień 2009, 23:01:26 »
Cytat: "sundance_kid"
Od dwóch lat ślizga mi sie sprzęgło

Trochę wstyd :cry: :shock:

sundance_kid

  • Gość
Wymiana sprzęgła - jakiej firmy wybrać
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Maj 2009, 17:59:03 »
mihu_24 no wstyd ale co nie zmienia faktu, że Twoja odpowiedź mi neizbyt pomogła ;)

piter3173

  • Gość
Wymiana sprzęgła - jakiej firmy wybrać
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Październik 2009, 12:40:46 »
przy ruszaniu szarpie mi samochodem czy to moze byc wyeksplatowane sprzeglo,wczesniej bardzo nisko bralo podkrecilem je i teraz dzieja sie takie rzeczy.

BLOONDYN

  • Gość
Wymiana sprzęgła - jakiej firmy wybrać
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Październik 2009, 18:51:10 »
Jesli rozpędzaniu nie towarzyszy hałas z okolicy kuł ( przeguby) to faktycznie moze powodowac taki objaw docisk spręgła. :-|

tomecom

  • Gość
Wymiana sprzęgła - jakiej firmy wybrać
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Grudzień 2009, 20:29:41 »
Witam, odgrzewam temat, gdyż padło zapytanie jakiej firmy wybrać sprzęgło do Atosa i nie ma tu żadnej precyzyjnej odpowiedzi. Pozwólcie, że napiszę jak ja załatwiłem tę sprawę 1,5 roku temu. Kiedy moje sprzęgło było w stanie agonalnym postanowiłem się zainteresować kosztami związanymi z nowym częściami i wymianą. Części do Hyundaia dzielą się na oryginalne z logiem Hyundai, pakowane w niebieskie kartony oraz na zamienniki również Hyundai pakowane w złociste pudełka - lecz logo widoczne jest dopiero na foliach wewnątrz. Gdyby wymienić kompletne sprzęgło na oryginalne w ASO, koszt wyniósłby około 800zł - bolesna sprawa, ponad 1/10 wartości całego auta. Ja postawiłem na komplet zamienników Hyundai - koszt części 340zł, a pracuje bez zarzutu. W hurtowniach znalazłem też inne, jeszcze tańsze zamienniki, ale wybrałem te i bardzo polecam.