Autor Wątek: Przednie światła przeciwmgielne i ich montaż - Accent '95  (Przeczytany 3913 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

adams502

  • Gość
Przednie światła przeciwmgielne i ich montaż - Accent '95
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Maj 2009, 15:43:54 »
Po zakupie przeszedł parę modernizacji ponieważ była to wersja podstawowa:
- dołożyłem tylny spoiler (oryginalny zakupiony na allegro),
- przyciemniłem szyby tylne boczne i tylną,
- założyłem halogeny przeciwmgielne przednie (niestety oryginalnych do tego zderzaka nie ma :-( ),
- przez pewien czas był założony basowy chromowany tłumik końcowy, ale niestety w jeździe zbytnio mi przeszkadzał, więc wróciłem do seryjnego,
- zmieniłem kolor podświetlania zegarów i wymieniłem tarcze na białe,
- zakupiłem nowe głośniki przednie i tylne oraz zamontowałem gwizdki w rogach przy przedniej szybie oraz zbudowałem pod wymiar bagażnika skrzynię basową bass-reflex opartą na 2 głośnikach,
- zmieniłem podświetlanie wewnątrz auta, kolor zielony w środku auta i w nogach kierowcy i pasażera oraz niebieskie w bagażniku,
- przednie drzwi oraz tylne boki i klapa bagażnika wyklejone zostały twardymi matami bitumicznymi,
- założyłem również szyberdach (szyba również oklejona folią),
- itd.

Wszystkie modernizacje są mojego autorstwa i wykonania, tylko szyby oklejane były w warsztacie.
Autko zadbane użytkowane od nowości przez kobietę, jej mąż to pracownik serwisu OPLA więc autko było zawsze serwisowane w renomowanym serwisie. Mimo swojego wieku ma przebieg tylko 90 000km.
Halogeny świecą dobrze, ale przeciwmgielne świecą zawsze krócej od świateł mijania, wystarczy logicznie pomyśleć. Jeżeli świeciły by lepiej od mijania to po co w ogóle montuje się światła mijania?!
Zadaniem przeciwmgielnych halogenów jest zwiększenie kąta oświetlanej drogi ok 180 st. (a nie odległości), dlatego używa się ich w czasie ulewy, jazdy po krętych drogach oraz w czasie mgły.

Co do używania świateł długich i halogenów przeciwmgielnych to udało mi się to połączyć po włączeniu odpowiedniego przycisku światła przeciwmgielne zapalają się automatycznie w czasie włączenia świateł długich (oprócz tego zapalenie przeciwmgielnych przy światłach mijania nie powoduje automatyczne zapalenie się świateł długich :-> )

Oto zdjęcia:


tomekania2

  • Gość
Przednie światła przeciwmgielne i ich montaż - Accent '95
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Czerwiec 2009, 17:05:18 »
Fajnie to wyglada :-) :-)

grzechu1984

  • Gość
Przednie światła przeciwmgielne i ich montaż - Accent '95
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Październik 2009, 23:54:12 »
Wie ktoś jak założyć halogeny ? gdzie podłączyć instalacje itp ?? jakieś schematy ...
Pozdro