Autor Wątek: Czy sam poradzę sobie z wymianą listwy LPG i jaką kupić ?  (Przeczytany 25233 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KAROL208

  • Gość
Czy sam poradzę sobie z wymianą listwy LPG i jaką kupić ?
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Kwiecień 2014, 15:44:12 »
Można i tak wymieniać co rok po 120zł, albo zainwestować 500zł i mieć spokój przez 5-6 lat i nie brudzić się. To że ci dławi się na zimnym to może być wina klejenia się wtryskiwaczy.
Tartarini ma tak okrojoną konfiguracje LPG i zaawansowaną autoadaptacje że chyba tylko do fiatów pasuje i to nikt  nie potrafi jej ustawic tak aby check nie zapalał sie.
Kalibracja polega na  utrzymaniu obrotów na jakimś poziomie  (wolne obroty i ok 3tyś) resztę ustawień można dokonać na zasadzie wpisu w tabelkę wartości na + albo na -.
Widziałem jak mi to ustawiali w salonie fiata w nowej pandzie, zapytałem czy już wszystko a on odpowiedział że tak. Odparłem że za 5tyś zł za takie badziewie po którym ciągle zapala się check nie dał bym ani złotówki.
Niestety firmowe  auto oby miało gwarancje musiało mieć LPG w serwisie montowane.
W ostateczności został włożony albo emulator lambdy albo jakas ingerencja w sterownik Pb tak że bez różnicy jaki skład mieszanki jest na LPG kontrolka nie zapali się.
Auto jeżdzi różnie gaśnie, przy odpalaniu puści dym niebieski (możliwe że od złej mieszanki głowica już ucierpiała)
Brakuje dobrego fachowca i sprzętu co by to konkretnie ustawił najlepiej na podgląd korekt.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
Czy sam poradzę sobie z wymianą listwy LPG i jaką kupić ?
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Kwiecień 2014, 21:06:58 »
Robota z hankami jest tak banalna, że aż żal nie "kombinować". Wszystko na zasadzie, wyjmujesz stare i wkładasz nowe. Wtyczki superseal z valteków pasują do hanek. Zrobili chyba wszystko aby ułatwić przejście z syfu na produkt na poziomie. Plug & Play.

KAROL208

  • Gość
Czy sam poradzę sobie z wymianą listwy LPG i jaką kupić ?
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Kwiecień 2014, 23:58:11 »
Cytat: "Złośnik"
Robota z hankami jest tak banalna, że aż żal nie "kombinować". Wszystko na zasadzie, wyjmujesz stare i wkładasz nowe. Wtyczki superseal z valteków pasują do hanek. Zrobili chyba wszystko aby ułatwić przejście z syfu na produkt na poziomie. Plug & Play.

Tylko problem że tartarini obsługuje listwy 3 omy/wtrysk  a hanki mają 1,9

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
Czy sam poradzę sobie z wymianą listwy LPG i jaką kupić ?
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Kwiecień 2014, 00:16:13 »
Ale syf.