Forum > Getz

[Getz] Jak otworzyć maskę silnika?

<< < (3/3)

obsydian:
Dzięki za info, niestety tak jak myślałem u mnie jest odrobinę inne rozwiązanie tzn. nie mam plastiku maskującego.
Teoretycznie powinno być łatwiej, ale nie mam pojęcia jak dobrać się do zamka. Czy mógłby ktoś poradzić co powinienem zrobić?
Próbowałem już "łowić" sprężynę, ale wydaje mi się, że zamek jest zabudowany od spodu, czy to prawda? Jakoś nigdy mu się nie przyglądałem wcześniej :-/ Miałby może ktoś zdjęcie poglądowe gdzie i jak powinienem "łowić"?
Z powyższych postów wnioskuję, że mógłbym się skoncentrować na odkręceniu całego zamka. Jeśli to prawda, to czy ktoś mógłby doradzić jak to zrobić? Co muszę rozkręcić żeby się do niego dostać?

kosmos2011:
Mocowanie zamka jest na trzy śruby.

obsydian:
W końcu uporałem się z otwarciem maski  :mrgreen:

W moim przypadku były tylko dwie górne śruby, które wykręciłem używając klucza nasadkowego na przedłużeniu - rozmiar bodajże 10 mm. Żeby się do nich dostać trzeba mocno naprzeć na osłonę chłodnicy i wykorzystać powstałą przestrzeń pod klapą.
Po odkręceniu zamka pojawia się większa ilość miejsca na zabawę z nim, co pozwala na szybkie uwolnienie blokady.

W moim przypadku kulka na końcu linki wypadła z uchwytu, po prostu założyłem ją z powrotem i dalej działa.

kosmos2011 - wielkie dzięki za pomoc i zainteresowanie

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej