Autor Wątek: bierze olej  (Przeczytany 43945 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline niebrzydal

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 154
bierze olej
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Listopad 2013, 17:36:31 »
uszczelniacze zaworów - to jest przyczyną 90% problemów z brudzeniem i braniem oleju. No ale ktoś musiał zarobić. Poza tym większość mechaników to naciągacze.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
bierze olej
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Sierpień 2014, 09:33:46 »
No i ja mam ten problem. Przebieg ok. 150 tys. Olej zalany 5W30, wcześniej płukanka (ale to ni było powodem, bo wydaje mi się, że wcześniej też ubyło, przed wymianą miałem prawie MIN).
Na każde 1500-2000 km - litr oleju... Może więcej. Rura okopcona (moze to przez lambdę, mam bogatą mieszankę na PB jakieś +11%). Od prawie 3500 km mam LPG, może przez to olej znika? Na razie dolewam... jutro jadę w trasę do Lublina i spowrotem, zrobię jakieś 1000 km, zobaczymy.
Czy aby wymienić uszczelniacze trzeba ściągać głowicę?
Słyszałem, że uszczelniacze zawórów są przyczyną brania oleju kiedy po odpaleniu mamy niebieski dym (u mnie przezroczysty, zaczyna kopcić trochę na biało gdy przełączy się na LPG), że niby przepuszczają np po postoju kilkugodzinnym, a potem spala się po odpaleniu... ale to chyba mniejsze ilosci... To moje 5 auto i pierwsze, które łyka olej...
Co zrobić? Poczekać jeszcze? Chcę znowu olej wymienić na może 5W40? 10W40? Boję się, że może płukanka coś narobiła... a mechanik ostrzegał :)

martinez98

  • Gość
bierze olej
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Sierpień 2014, 21:14:55 »
LPG zwykle nie jest wszystkiemu winne, choć łatwo na to zwalić. Jaka instalacja?
Płukanka zawsze wydawała mi się kiepskim pomysłem. Korekta na +11% ale LTFT czy STFT? Jakie korekty na gazie? Może warto zrzucić pokrywę zaworów zobaczyć jakie luzy zaworowe.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
bierze olej
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Sierpień 2014, 21:21:41 »
Stać qbox, wtryski pojedyncze baracuda. Co masz na myśli odnośnie tej korekty? To mi powiedział gazownik, zanim zakładałem lpg i diagnozował mi auto.
A przez luzy zawodowe może olej spalać?

martinez98

  • Gość
bierze olej
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Sierpień 2014, 08:05:02 »
No to instalacja jest z dobrych części, pytanie jeszcze jak zamontowana i wystrojona. Bez korekt paliwowych obecnych - czyli przy owym spalaniu, ciężko coś powiedzieć. Przez luzy może mieć nieprawidłowe spalanie. Jeśli olej nigdzie nie wycieka to może być spalany przez przedostawanie się przez pierścienie lub faktycznie uszczelniacze trzonków zaworów.
Dym śmierdzi z wydechu olejem? czy jest gryzący, ale olejem nie śmierdzi? Silnik pracuje poprawnie? jak przygazujesz na postoju (ale rozgrzej choć trochę silnik) to wali kłęby dymu? nie musi być gwałtownie dodany gaz, może być powoli stopniowo.
Nie liczyłbym, że wymiana oleju na inny nagle rozwiąże problem. Jeśli faktycznie spala olej to radzę długo nie zwlekać bo dojdzie do kosztów katalizator.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
bierze olej
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Sierpień 2014, 18:18:04 »
Odnośnie LPG, mapy i korekty ustawiane były pod PB. Do gazownika mam zaufanie, profesjonalne podejście.
No to się wtopiłem z autem...a co z normą 1L/1000 km?
smrodku nie ma z rury. Jak przyduszę to troche kopci. Mozliwe, że pły znika/wyceika podczas jazdy? Plam nigdy nie zauważyłem...
Porażka. Jakie koszty? :/

martinez98

  • Gość
bierze olej
« Odpowiedź #21 dnia: 08 Sierpień 2014, 19:29:52 »
Pewnie, że może wyciekać, sprawdź dokładnie czy nie gubisz skoro nie ma chmur dymu. Koszty to nie pytanie na forum. W zasadzie nie wiadomo co mu dolega.

y4r3k

  • Gość
bierze olej
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Sierpień 2014, 21:50:00 »
Nie wiem czy nie przesadzacie z tymi remontami tak szybko :) może jednak 10w40 ?
Mój od dawna jeździ na valvoline 10w40 (producent dopuszcza), mam ponad 170 tyś z czego jakieś 130 na lpg. Bierze ok 200ml na tysiąc, tyle co 2 lata temu, no ale jeżdżę spokojnie, na niskich obrotach. Dodam, że mój poprzedni samochód przez całe 5 lat jak go miałem brał 150ml na tysiąc (także 10w40).

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
bierze olej
« Odpowiedź #23 dnia: 13 Sierpień 2014, 07:41:36 »
Sprobuje teraz wymienić na jakiegoś shela 10w40. Zobaczymy, jak zmniejszy sie pobór to ok. Na postoju nie dymi za bardzo przy gazowaniu. Po porannym odpaleniu w ogóle... Producent przewidział spalanie oleju w tym silniku.. Oprócz tego kopyto nawet ma fajne, lepiej sie zbiera jak moja poprzednia laguna II 1.8 16v..

Offline seboc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 142
bierze olej
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Sierpień 2014, 08:05:54 »
Producent przewidzial, jakby sie cos popsulo w silniku na gwarancji.
Mam ten sam silnik i zuzycie oleju jest minimalne, nie sa potrzebne dolewki miedzy wymianami. Aktualny przebieg to 105 tys.
Od pierwszej wymiany mam shell 5w40.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
bierze olej
« Odpowiedź #25 dnia: 17 Październik 2014, 19:17:54 »
Zauwazyłem jednak jakiś wyciek. Mam upapraną miskę olejową.. Już jakieś 1000 km temu ją wycierałem aby sprawdzić czy znowu się upapra. Od tego czasu ubyły jakieś 3 - 4 setki oleju.
Mozliwe, że wycieka tylko podczas jazdy? Na postoju żadnych plam... skąd tam może cieknąć?

szejk.er

  • Gość
bierze olej
« Odpowiedź #26 dnia: 26 Listopad 2014, 07:43:21 »
Witam,
Mój Tucson też sobie podpija olej.
Silnik zalany 04.2014, Castrol Magnatec 5W30 (3,5L)
Teraz (11.2014 ) dolałem 1L i jest na bagnecie max (pod kropkę).
Od tego czasu zrobiłem ok. 7500km.
Żadnych wycieków, silnik suchy.
Wychodzi jakieś 130ml na 1000km więc nie jest tragicznie.
Choć do tej pory chyba nie zdarzyło mi się dolewać oleju do innych
 samochodów (7 różnych marek) po tak krótkim przebiegu.
No ale może dlatego że to mój pierwszy japończyk / koreańczyk.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
bierze olej
« Odpowiedź #27 dnia: 18 Kwiecień 2015, 22:46:40 »
Coś się zaczyna niedobrego dziać... Dziś na przeglądzie okresowym, mechanik wezwał mnie w "kanał" i pokazał wyciek oleju. Jest po prawej stronie silnika, nazbierało się go trochę... widać było, ze z góry chyba. Co to może być? Odma puszcza? Gdzie się znajduje w moim silniku?


Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
bierze olej
« Odpowiedź #29 dnia: 04 Maj 2015, 12:36:41 »
No i jednak to nie to, olej pochodzi ze skrzyni. Coś z wybieraka leci, są tam jakieś uszczelki? Nawet nie wiadomo co wołać dokładnie.