Autor Wątek: Czajnik z chłodnicy  (Przeczytany 1503 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ociec

  • Gość
Czajnik z chłodnicy
« dnia: 20 Kwiecień 2009, 19:32:20 »
Kurde, auto mi się zagotowało, z chłodnicy zrobił się czajnik z gwizdkiem - pękła niedaleko korka i poszła z niej para. Wentylator się nie załączył :-x Teraz szukam przyczyny - na szybko sprawdziłem wentylator - podłączony do akumulatora działa, wymieniłem przekaźnik i bezpieczniki na wszelki wypadek i nic, zmostkowałem czujnik temperatury i nic to nie dało. Pozostaje szukanie gdzie kabelki poszły :(

ociec

  • Gość
Czajnik z chłodnicy
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Kwiecień 2009, 10:29:29 »
Ha znalazłem drania :-) Skorodował przewód w miejscu łączenia - przewód od czujnika z przewodem od wentylatora, mniej więcej w połowie długości między kostką a wentylatorem. Ten przewód ma stały +. Patent taki że przewód od wentylatora jest odizolowany na długości 1 cm i do tego mosiężną opaską zamocowany kabelek od czujnika - całość zaizolowana taśmą - dziw że 16 lat wytrzymało :) Może się komuś przyda - jak będę wymieniał chłodnicę zrobię zdjęcie tego połączenia.

Nati xD

  • Gość
Czajnik z chłodnicy
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Czerwiec 2009, 21:46:36 »
to samo mi sie dzieje... silnik sie gotuje a wentylator sie nie załącza... ;> ehh

ociec

  • Gość
Czajnik z chłodnicy
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Czerwiec 2009, 01:15:40 »
A po zmostkowaniu czujnika temperatury załącza się? jeśli tak - czujnik do wymiany, jeśli nie to polecam sprawdzić w tym miejscu co opisałem.

Nati xD

  • Gość
Czajnik z chłodnicy
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Czerwiec 2009, 16:38:02 »
Diagnoza postawiona.. czujnik wysiadł.. dzis odbieram auto od mechanika :)

Nati xD

  • Gość
Czajnik z chłodnicy
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Czerwiec 2009, 15:36:28 »
ogolnie czujnik naprawiony ale kolo powiedzial ze jest uszkodzona jakas glowica czy cos i niewiem o co chodzi ogolnie... ale mowil ze moze to pasc po tygodniu albo po pol roku.. koszt naprawy okolo 1200 zl...