Autor Wątek: szarpanie podczas redukcji biegu  (Przeczytany 4783 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mikeboy

  • Gość
szarpanie podczas redukcji biegu
« dnia: 24 Kwiecień 2013, 22:15:09 »
Witam

Ostatnimi czasy niepokoi mnie dziwne zachowanie podczas redukcji biegów. Podczas redukcji czuć coś w rodzaju lekkiego szarpnięcia ( podobne do zrzucenia biegu jak w automacie) szarpnięcie jest ledwie wyczuwalne . Najmocniej czuć je po zrzuceniu z 3 na 2 bieg. Macie jakieś doświadczenie?

Jaro74

  • Gość
szarpanie podczas redukcji biegu
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Kwiecień 2013, 11:41:22 »
poczytaj wpis obok o "terkotaniu", zapraszam do klubu "terkotaczy" ;)

mikeboy

  • Gość
szarpanie podczas redukcji biegu
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Kwiecień 2013, 16:04:30 »
Przykro mi że u was terkocze, u mnie wszystko chodzi cichutko, wyżej opisanych problemów u mnie nie spotkałem. Wy gdy dodajecie gaz to terkoczecie ja gdy redukuje to mną b lekko szarpie. Więc szukam dalej.

Jaro74

  • Gość
szarpanie podczas redukcji biegu
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Maj 2013, 13:47:07 »
To może też być zużyta poduszka pod silnikiem. Spróbuj ją trochę inaczej ustawić. Jeżeli to pomoże, to pomyśl o wymianie na nową.

Offline bobek310

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 268
szarpanie podczas redukcji biegu
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Maj 2013, 18:43:22 »
W ostatnim czasie (ok 3 m-ce) miałem dziwne szarpanie na 2 biegu w okolicy 2000 obr/min. I tak jeździłem. Wymieniłem olej wraz z filtrem. Po wymianie szarpanie nasiliło się, a ponadto doszedł wyraźny spadek mocy. Zaczęła migać kontrolka "Check". Pojechałem na komputer. Wykazało zbyt niskie ciśnie w pompie. Okazało się, że uszkodzony był wężyk podciśnienia. W tej chwili wróciła moc i nie ma szarpania.
Moja teoria:
początkowo wężyk był delikatnie uszkodzony i przy zapinaniu silnika na 2 bieg łapał "lewe" powietrze - stąd powstawały szarpnięcia. Po mojej wymianie filtra uszkodziłem jeszcze bardziej ten wężyk, także cały czas łapał odrobinę "lewego" powietrza - stąd permanentna obniżka mocy.
Feralne miejsce to: po zdjęciu pokrywy silnika, nad filtrem oleju są dwa wężyki podciśnienia - u mnie pękł lewy na końcówce nasadki. Tymczasowo odciąłem uszkodzony kawałek (ok 2 cm) i naciągnąłem resztę. Docelowo założę nowy dłuższy i najpewniej w oplocie, aby był trwalszy.

Myślę, że warto sprawdzić to miejsce, może i u Ciebie "mikeboy" to jest przyczyna problemu.

wald

  • Gość
szarpanie podczas redukcji biegu
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Czerwiec 2013, 21:01:15 »
Przerabiałem to. Nie chcę cie straszyć- to jest dwumasa.

Offline bobek310

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 268
szarpanie podczas redukcji biegu
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Czerwiec 2013, 19:32:04 »
Też mi to chodziło po głowie (i pewnie kilka siwych włosów przybyło), ale po wymianie wężyka szarpanie ustąpiło, jak ręka odjął.

mikeboy

  • Gość
szarpanie podczas redukcji biegu
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Czerwiec 2013, 06:57:34 »
Witam

Problem zdiagnozowany . Problem wyeliminowany.Poduszki pod silnikiem.

 Jaro 74 wygrał nagrodę główną!! :)