Autor Wątek: Magnetyzery Expander  (Przeczytany 3181 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

danila3

  • Gość
Magnetyzery Expander
« dnia: 20 Kwiecień 2009, 13:28:53 »
Witam,

Czy może ktoś z Was montował u siebie magnetyzer paliwa i powietrza? Pytam bo zakupilem do swojego atos-a na LPG ale mam problem z ich zamocowaniem poniewaz wydaje mi sie ze jest brak miejsca.

rufuz

  • Gość
Magnetyzery Expander
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Maj 2009, 20:30:43 »
tak naprawdę to szkoda kasy na tzw "magiczne magnetyzery" jakieś turbinki przepływu powietrza. Dlaczego ? Wystarczy poczytać wyniki niezależnych, obiektywnych testów oraz opinii fachowców od tuningu z renomowanych firm tuningowych. Ja sam absolutnie nie jestem żadnym fachowcem od tuningu ale czytałem opinie i testy tych cudownych gadżetów. Wręcz niektóre cudowne gadżety mogą obniżyć osiągi auta.
Trzeba sobie jasno powiedzieć, że prawdziwy a co za tym idzie dobry tuning jest drogi, drogi. Chyba dobrze stuningowane auto to spory luksus. Szczerze mówiąc lepiej wydać kasę na regularne wymiany dobrego oleju, dobrych filtrów, oraz innych płynów i ogólnie na doprowadzenie auta do normalnego stanu technicznego niż na "magiczne gadżety".
Ja sam zrezygnowałem z paru pomysłów "tuningu" po zasięgnięciu opinii ludzi którzy na tuningu znają się naprawdę. Choć z tuningiem to chyba podobnie jak ze sztuką gdzie granica między kiczem a dziełem sztuki jest bardzo mała.

Hants

  • Gość
Magnetyzery Expander
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Maj 2009, 19:53:30 »
http://avensis.info/viewtopic.php?p=85360&sid=ea8c69c2bcc9d53bacf0bcf16dff9c0d#85360

Glos w dyskusji: jemu działa i poprawia osiagi. Prywatnie jednak uwazam to za strate pieniedzy - gdyby to bylo takie proste, to producenci aut juz dawno by to instalowali.

Vex

  • Gość
Magnetyzery Expander
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Maj 2009, 18:00:01 »
Cytat: "Hants"
http://avensis.info/viewtopic.php?p=85360&sid=ea8c69c2bcc9d53bacf0bcf16dff9c0d#85360

Glos w dyskusji: jemu działa i poprawia osiagi. Prywatnie jednak uwazam to za strate pieniedzy - gdyby to bylo takie proste, to producenci aut juz dawno by to instalowali.


Hehe ktos kto w koncu musi reklamowac a taka reklama to najlepszy przekaz. Swoja droga wykers z hamowni jest bardzo interesujacy. Magnezytery zaczynaja pozadkowanie czasteczek powyzej 5000 rpm a ponizej nawet pogarszaja. Baardzo ciekawe :)

Cibor

  • Gość
Magnetyzery Expander
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Maj 2009, 21:40:08 »
A ja je mam i powiem tak.... Nic się nie zmieniło ile lałem tyle leje, jak jeździło tak jeździ a czasem mam wrażenie że gorzej... Ogólnie kupiłem "by się przekonać".... Nic dobrego.... Nie wiem jak to działa w silniku LPG lub wolno-ssaku ale na Turbo ŻADNYCH popraw.... Ogólnie szkoda kasy....

rufuz

  • Gość
Magnetyzery Expander
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Maj 2009, 22:06:59 »
z magnetyzerem to podobnie jak z "turbinka" przepływu powietrza. Jest popyt to jest podaż bez względu na wyniki.
A ja założę sobie magnes neodymowy he he he i będę miał tak namagnesowane powietrze i paliwo ze w ogóle auto nie będzie spalało a moc wzrośnie co najmniej o 50 % he he he

Vex

  • Gość
Magnetyzery Expander
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Maj 2009, 22:34:15 »
Cytat: "rufuz"
z magnetyzerem to podobnie jak z "turbinka" przepływu powietrza. Jest popyt to jest podaż bez względu na wyniki.


No nie, bo "turbinka" to Ci akurat ladnie obnizy osiagi a magnetyzery raczej nie :) Przeciez wiatraczek w dolocie to nic innego jak zwezka a jak to dziala to chyba nie trzeba wyjasniac.

IgoReCzeK

  • Gość
Re: Magnetyzery Expander
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Czerwiec 2009, 13:19:19 »
Cytat: "danila3"
Witam,
Czy może ktoś z Was montował u siebie magnetyzer paliwa i powietrza? Pytam bo zakupilem do swojego atos-a na LPG ale mam problem z ich zamocowaniem poniewaz wydaje mi sie ze jest brak miejsca.

Witam. Problem z zamontowaniem magnetyzerów powinieneś przewidzieć jeszcze przed zakupem ( pomijając już zasadność jego montowania ). Atos jest samochodem z małą komorą silnikową i stąd Twoje problemy. Obawiam się, że nikt z forumowiczów nie montował magnetyzerów do Atosa i z rozwiązaniem problemu będziesz musiał poradzić sobie sam. :-? Z drugiej strony zastanawiam się jak u siebie miałbym zamontować ów magnetyzer - niby duży samochód ale dostęp do elementów gdzie powinien "zawisnąć" jest równie kiepski jak u Ciebie. Pozdrawiam Igor.