Autor Wątek: [i20 PB] Montaż alarmu sterowanie centralnym zamkiem  (Przeczytany 37355 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

matejo

  • Gość
Montaż alarmu sterowanie centralnym zamkiem
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Sierpień 2014, 12:06:49 »
ja zakupiłem moduł do sterowania radiowego na allegro za jakieś 50 zł, montaż u elektryka wyniósł mnie 100 zł.. przy zamykaniu kierunki mrugają dwa razy, przy otwieraniu raz, zasięg w zależności od przestrzeni wokół pojazdu do 50m.

Kusiła mnie opcja z domykaniem szyb, ale w sumie często w upalne dni zostawiam uchylone, więc byłby to zbędny wydatek.

Ogólna ocena: +100 dla komfortu i wygody

adamhash

  • Gość
Montaż alarmu sterowanie centralnym zamkiem
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Wrzesień 2016, 21:15:17 »
Witam,
Wiem, że to stary temat i zapomniany ale dziś montowałem centralny zamek u teścia w hyundai i20 (2012r) i natrafiłem na problem z podłączeniem kierunków.
Niestety podpowiedź od kevin55 jest nieprawidłowa:
"[ Dodano: 2013-12-12, 20:30 ]
Kable odpowiedzialne za kierunkowskazy są koloru niebieskiego i idą do długiej kostki, która jest maksymalnie po lewej stronie pod kierownicą. Wiązka idzie nad uchwytem otwierania maski i jest złapana spinką do karoserii ( łatwiej znaleźć ). W wiązce są 3 niebieskie kabelki jeden grubszy niebieski i 2 cieńsze niebieskie - odpowiedzialne za kierunkowskazy prawy i lewy."

Po żmudnym szukaniu udało mi się odnaleźć 2 przewody odpowiedzialne za kierunki.
Jest to przewód biało-pomarańczowy oraz niebieski w złączce zaznaczonej czerwonym prostokątem.



Mam nadzieje, że się to komuś jeszcze przyda!

pozdrawiam!

Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322
Montaż alarmu sterowanie centralnym zamkiem
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Luty 2019, 18:49:10 »
Prosze o rade.

1. Jeżeli mam i20 classic plus 2009, centralny zamek w kluczyku i chciałbym dołożyć do tego pilota to musze kupić Pilot ze sterownikiem, wywalam oryginalny sterownik i wpinam ten nowy sterownik zakupiony z nowym pilotem? czy zakupiony nowy sterownik podłącza się do istniejącego już sterownika i ten nowy działa poprzez ten oryginalny?

2. Nie wiem czy mam jakąś fabryczną wadę, ale czy we wszystkich i20 2009- ... jest tak, że zamkiem w klapie nie zamkniemy całego samochodu? U mnie jest tak, że zamek kierowcy czy pasażera zamyka wszystko, natomiast otwierając tylną klapę w momencie podnoszenia jej otwiera się cały samochód, natomiast zamkiem w klapie zamknę tylko bagaznik, reszta samochodu pozostaje otwarta

3. Jaki zestaw byście polecali żeby był wystarczający, chodzi mi o otwieranie, zamykanie, bez jakiś domykania szyb czy coś, ewentualnie jakby mi się kiedy chciało szukać to możliwość migania kierunków dopiąć. coś sprawdzonego i prostego.

Offline Jacaw

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
Montaż alarmu sterowanie centralnym zamkiem
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Luty 2019, 20:52:28 »
Co do pkt. 2 to u mnie kluczyk w klapie otwiera i zamyka tylko klapę. Nie kojarzę też, aby podniesienie klapy powodowało otwarcie pozostałych zamków - postaram się jeszcze jutro to sprawdzić, jak nie zapomnę.

Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322
Montaż alarmu sterowanie centralnym zamkiem
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Luty 2019, 21:30:39 »
u mnie tez kluczem otworze i zamkne tylna klape ale zamykajac klape nie zamkne reszty drzwi, nie wiem czy od nowosci to jest zepsute czy kazdy tak ma + podnoszac klape gdzies w polowie wysokosci otwieraja sie wszystkie drzwi

Offline Jacaw

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
Montaż alarmu sterowanie centralnym zamkiem
« Odpowiedź #20 dnia: 07 Luty 2019, 22:12:08 »
Sprawdziłem jak to działa u mnie, przy czym mój i20 miał pierwotnie centralny zamek na kluczyk, ale z uwagi na montaż alarmu mogę go też otwierać pilotem.
U mnie kluczykiem u kierowcy i pasażera zamykam i otwieram wszystkie zamki, czyli 4 drzwi + bagażnik. Natomiast przy bagażniku kluczykiem otwieram i zamykam tylko bagażnik, podniesienie klapy bagażnika u mnie nic nie zmienia i drzwi dalej pozostają zamknięte.

Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322
Montaż alarmu sterowanie centralnym zamkiem
« Odpowiedź #21 dnia: 08 Luty 2019, 18:54:28 »
Bardzo Ci dziękuję. No to u mnie jest fabrycznie tak, że otwierając bagażnik otwiera się całe auto. Ostatnio myślałem o tym i to wygląda tak, że gdy zwolnie czujnik od domknięcia bagażnika to i drzwi się otwierają - tak jak pisałem, klapa idzoe w góre i w połowie chyba zaświeca się lampka i zwalniają się blokady w innych drzwiach, muszę to przyobserwować, jest to wada fabryczna, już teraz nie mam wątpliwości.  :roll:  :roll:  :roll:  zamki się wysypały, i jeszcze jak już przy bagażniku jestem to klapa opada i trzeba nowe siłowniczki  :roll:  
Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję.

Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322
Montaż alarmu sterowanie centralnym zamkiem
« Odpowiedź #22 dnia: 15 Luty 2019, 21:10:32 »
Zakupiłem tą chińską centralkę, niestety NIE MAM POJĘCIA który pin w kostce odpowiada za ZAMKNIJ oraz drugi za OTWÓRZ, ktoś wie?

Inna sprawa, gdzie znaleźć stałe 12V? Jak szukać?

Mam miernik Unit UT33B do pomocy

Offline tacim

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Odp: Montaż alarmu sterowanie centralnym zamkiem
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Marzec 2024, 19:05:42 »
Wątek stary jak świat ktoś podpowie gdzie wI20 polift są przewody kierunków centralny zrobiłem ale jeszcze kierunki chce zrobic.