Autor Wątek: [Atos] Podświetlenie przycisków i pokrętła wentylatora  (Przeczytany 1839 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zybon

  • Gość
Podświetlenie przycisków i pokrętła wentylatora
« dnia: 17 Kwiecień 2009, 16:52:44 »
Witam.
W dalszym ciągu usuwam drobne mankamenty w Atosie :-) i przyszedł czas na podświetlenie przycisków (awaryjne i świateł przeciwmgielnych) oraz pokrętła regulacji nawiewu. I teraz pytanie jak się zabrać za ich demontaż, i jakie mi będą potrzebne żarówki?
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 11:56:04 przez Brt »

artur2

  • Gość
Podświetlenie przycisków i pokrętła wentylatora
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Kwiecień 2009, 19:10:38 »
Jeszcze nie wymieniałem tych akurat żarówek ale przy okazji zabawy z radiem i autoalarmem zauważyłem że jest mozliwość do nich sięgnąć od wewnątrz wkładając rękę pod deskę od strony radia i nie trzeba nic demontować.

tr4ffic

  • Gość
Podświetlenie przycisków i pokrętła wentylatora
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Kwiecień 2009, 09:00:11 »
Demontowałem osobiście w atosie/prime :-D "pokrętło regulacji nawiewu" i śmiem twierdzić ze oświetlenia tam nie ma , jest tylko kostka przewodów sterowniczych od nadmuchu.

Karwass

  • Gość
Podświetlenie przycisków i pokrętła wentylatora
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Kwiecień 2009, 12:02:42 »
Witam, oczywiście oświetlenie jest tam bankowo. Wystarczy podważyć np. nożykiem denko w środku regulatora nawiewu i pod nim ujrzymy małą diodę w gumowym kapturku. Żeby ją wymontować trzeba będzie ściągnąć cały panel. Później odkręcić część z regulatorami, poodpinać cięgna od regulatorów i wymontować interesujący nas element z regulatorem. Dalej już nie wiem bo przymierzałem się długo do wymiany tej diody lecz jednak dałem sobie spokój. Tak samo chciałem wymienić diodę bo wydaje mi się, że takowa jest pod tym plastikiem od temperatury lecz to wymaga tak samo zdemontowana całego elementu.
Pozdrawiam