Autor Wątek: [Sonata Y2] Czujnik polozenia walka rozrzadu  (Przeczytany 9418 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sonata

  • Gość
[Sonata Y2] Czujnik polozenia walka rozrzadu
« dnia: 02 Kwiecień 2013, 22:19:50 »
Witam

Przy wymianie uszczelki pod glowica, ponoc rozpadl sie czujnik polozenia walka rozrzadu. Niestety moja wersja auta to amerykaniec i ponoc czujnik jest inny niz w wersjach europejskich. Czy to prawda? I czy mozna dostac ten czujnik gdzies w rozsadnych pieniadzach? Znak ktos miejce gdzie szukac, moze ktos ma?

Moze idzie jakos przerobic ten czujnik z wersji EU?

Moja wersja auta ma silnik 2L 16V DOHC. Czyli wydaje sie byc taki sam jak EU.

Prosze o rady co z tym fantem mozna zrobic?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Sonata Y2] Czujnik polozenia walka rozrzadu
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Kwiecień 2013, 23:53:33 »
Wpisz tutaj http://www.auto-parts.spb.ru/cat/hy/hy2.mycat numer VIN to dowiemy się choć datę produkcji (potem wstaw datę w profil na forum) i na jaki rynek była produkowana.

Hants

  • Gość
[Sonata Y2] Czujnik polozenia walka rozrzadu
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Kwiecień 2013, 00:44:57 »
Z tego co widze na amerykanskim jutiubie - czujnik jest z grubsza taki sam - tyle, ze mozna mu bolca zamontowac o 180 stopni inaczej niz powinno.

Zrob zdjecie - zwlaszcza wtyczki.

Sonata

  • Gość
[Sonata Y2] Czujnik polozenia walka rozrzadu
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Kwiecień 2013, 11:33:21 »
link

Link do strony po podaniu vin.

Fotki nie moge zrobic, bo go nie mam, ponoc sie rozpadl jak go demontowali u mechanika, a ze jest 17km dalej wiec jak tylko pojade to zobacze co tam z niego zostalo i zrobie foto,

Mam nadzieje, ze link do dekodowania vin, pomoze.

Dzieki za zainteresowanie i pomoc.
Juz sie martwielem, ze auto do zlomowania, bo kupowac za jak to gdzies znalezli 650zl to sie nie oplaca, koszt naprawy wartosci polowy ceny auta. Z drugiej strony szkoda auta, po pierwsze mam go od 2007 roku, blacha zdrowa, komfort jazdy dobry i zalozone lpg, wiec w miar tanio jedzie.

Hants

  • Gość
[Sonata Y2] Czujnik polozenia walka rozrzadu
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Kwiecień 2013, 13:03:45 »
ten dekoder odsyła mnie do rysunków V6 (pomimo opisu R4), a w opisie forumowym masz R4 - stąd jestem lekko skonfundowany.

Ja mam taki jak na zdjęciu - zapasowy:

http://www.hants.toucansurf.com/19032009022.jpg (na lewo od literki H i tuż powyzej termostatu - pod gumowym węzykiem w osłonie)

Specjalnie dla Ciebie wyszedłem na mróz (+3 stopnie ;) ) i sprawdziłem przewód: Wyjscie - 4 kable - biały,czarny, żółty, czerwony - w kwadratowej kostce hermetycznej.


Zamienię się z Tobą na przednią poduszkę silnika i bagnet od oleju :-)


Swoją drogą - niezłe papraki z tych Twoich mechaników - chyba łomem odrywali część, którą wystarczy popukać pięścią.

Sonata

  • Gość
[Sonata Y2] Czujnik polozenia walka rozrzadu
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Kwiecień 2013, 13:44:38 »
Tak wyglada z grubsza moj silnik, jak ten z twojego link.

Chetnie bym sie zamienil, ale nie ma zapasowych czesci :)

Ponoc byl mocno przegrzany i sie rozkruszyl, ale tez w te opcje nie wierze.

Dodatkowo caly problem w tym niby, ze od wersji EU nie pasuje do wersji US, a moze chca mnie poprostu naciagnac...

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Sonata Y2] Czujnik polozenia walka rozrzadu
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Kwiecień 2013, 19:55:39 »
Sonata czy widziałeś zniszczony czujnik ? Jeśli tak to czy jest to nr 1 czy nr 2 ze zdjęcia.



Hants masz czujnik w postaci puszki metalowej i rzeczywiście trudno ją zniszczyć.



Jeśli jest to czujnik nr 2 to numer części to 39310-33341.



Napisz na PW do Administratora z prośbą o uzupełnienie profilu o datę produkcji samochodu wg tabelki.

 

Sonata

  • Gość
[Sonata Y2] Czujnik polozenia walka rozrzadu
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Kwiecień 2013, 20:37:03 »
Jutro jade mechanika i zrobie fotki, zarowno czujnika (o ile jest) jak i komory silnika.

Naprawde serdeczne dzieki za zainteresowanie problem, od dawna nie widzialem tak pomocnego "netu", przewaznie kazdy odsyla do google. BiG THX!

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Sonata Y2] Czujnik polozenia walka rozrzadu
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Kwiecień 2013, 21:08:29 »
Zrób foto karoserii bo zdaje się masz model Y-3.

Hants

  • Gość
[Sonata Y2] Czujnik polozenia walka rozrzadu
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Kwiecień 2013, 09:07:31 »

zastopuj w HD na 10:44 - to mitsu, ale z takim samym czujnikiem jak moj (i chyba Twoj) :-)

Sonata

  • Gość
[Sonata Y2] Czujnik polozenia walka rozrzadu
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Kwiecień 2013, 10:21:58 »
Prosze o to fotki, o ktore prosiliscie.

Silnik

Czujnik

Czujnik 2

Wtyczka czujnika

Auto

Tak wyglada ponoc czujnik do aut z Europy, czyli ten nie pasujacy


Mam nadzieje, ze teraz wszystko jasne, ktos ma taki czujnik lub idzie jakos przerobic ten EU na to aby dzialal z moja wersja?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Sonata Y2] Czujnik polozenia walka rozrzadu
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Kwiecień 2013, 18:00:21 »
Ze zdjęć wynika że masz Y-2 1996. Jeśli chodzi o czujnik wersje EU i USA 1996 są takie same. Właściwy czujnik jest w moim przedostatnim poście i pewnie 350 pln trzeba na Ebay wydać (w polsce 750 pln).

Sonata

  • Gość
[Sonata Y2] Czujnik polozenia walka rozrzadu
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Czerwiec 2013, 15:57:43 »
Znacie miejsce gdzie w PL mozna kupic ten czujnik?