Autor Wątek: [Atos] Hamulce przód  (Przeczytany 2530 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

artur2

  • Gość
Hamulce przód
« dnia: 16 Kwiecień 2009, 16:20:14 »
Witam,
Podczas hamowania słychać u mnie dość wyraźny stukot-kołatanie jeszcze nawet przez chwilę po puszczeniu hamulca, czy ktoś z kolegów wie co może być przyczyną? dodam ze klocki były niedawno zmieniane.
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 11:56:32 przez Brt »

Witek

  • Gość
Hamulce przód
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Kwiecień 2009, 16:23:24 »
Okładziny od klocków się prawdopodobnie odkleiły. Klocki złej jakości wytrzymują w Atosie przebiegi rzędu 10 000 km. Oczywiście może to być inna przyczyny, ale u mnie coś takiego zawsze jest ostatnim ostrzeżeniem do zmiany klocków. Najlepiej odkręcić koło i sprawdzić hamulce. :>

artur2

  • Gość
Hamulce przód
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Kwiecień 2009, 18:19:57 »
Nie jeżdżę atosem często, zwykle stoi nawet całymi tygodniami.
 Klocki były wymieniane w warsztacie jakiś rok temu, nie sądzę że zrobiłem w tym czasie 10tyś, może powodem że coś szoruje i stuka jest to że auto jest mało używane?
Zajrzę w wolnej chwili do klocków ale tak sobie też myslę że dobrze by było też przeczyścić i nasmarować tłoczki hamulcowe, ale nie bardzo wiem jak się do nich dobrać.

Karwass

  • Gość
Hamulce przód
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Kwiecień 2009, 18:20:22 »
No albo tarcze mogły się odkształcić i są do przetoczenia! Lecz myślę, że tak jak kolega powiedział są to klocki! Pozdrawiam:)

wlad

  • Gość
Hamulce przód
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Kwiecień 2009, 18:24:24 »
Cytat: "artur2"
Klocki były wymieniane w warsztacie jakiś rok temu, nie sądzę że zrobiłem w tym czasie 10tyś, może powodem że coś szoruje i stuka jest to że auto jest mało używane?

miałem te same objawy -był zatarty zacisk hamulcowy.takie są skutki,gdy auto nie jeżdzi...

Karwass

  • Gość
Hamulce przód
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Kwiecień 2009, 18:27:09 »
W hamulcach tarczowych jak coś się dzieje z tłoczkiem to jest to prawdopodobnie wyciek płynu hamulcowego przez nieszczelne uszczelniacze które można podobno łatwo wymienić? Lecz najczęściej jest zapieczenie się tłoczków w korpusie przez co często blokuje się hamulec i trzeba wtedy wymienić cały zacisk na nowy. Ale wydaje mi się, że po prostu masz lipne klocki:) Pozdrawiam

artur2

  • Gość
Hamulce przód
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Kwiecień 2009, 19:20:40 »
A jaki jest orientacyjny koszt nowego zacisku? i czy łatwo go wymienić?
pzdr.

Karwass

  • Gość
Hamulce przód
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Kwiecień 2009, 20:33:13 »
Wydaje mi się, że to do najprostszych rzeczy nie należy lecz nigdy tego nie robiłem:/ i koszt też jest mi niewiadomy pewnie 100 przekroczy?

artur2

  • Gość
Hamulce przód
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Kwiecień 2009, 21:29:43 »
ech,,, skoro dobre )podobno klocki to koszt ok 100pln to na razie wole nie myslec co dalej,
pzdr.