Autor Wątek: [Lantra J2] Mocowanie końcówki nadkola pod zderzakiem. Jakie  (Przeczytany 2875 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
Zakładam nowe nadkola. O ile same kołki rozporowe które trzymają nadkole we wnęce koła są i ogólnodostępne i jest w miarę jasne, że takie mocowania tam mają być to sprawa mocowania nadkoli pod zderzakiem mnie trapi. Czy ktoś mógłby zajrzeć u siebie co tam jest i jak to jest mocowane ? Zrobić zdjęcie ? Bo katalog pokazuje tam tylko jakąś podkładkę sprężystą. Dziwne :(

Z mojego rozumowania powinno być tam coś takiego chyba:



Chodzi mi o tę okolicę pod autem:


Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Mocowanie końcówki nadkola pod zderzakiem. Jakie spinki ?
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Maj 2013, 21:51:06 »
No właśnie kolego niewiem o co chodzi bo mam identyczny rysunek i teoretycznie to właśnie są kołki do tylnego nadkola - jeśli tylne można nazwać nadkolem :) A do przedniego nie ma nawet żadnej wskazówki ze to to samo co do tyłu a dokładniej rzecz biorąc z tyłu wcale nie ma takiego kołka tylko są proste wkręty krzyżakowe.
No ale najprawdopodobniej to chyba to.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Lantra J2] Mocowanie końcówki nadkola pod zderzakiem. Jakie spinki ?
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Maj 2013, 21:58:24 »
Ze schematu wynika że nadkole było tylko na przód samochodu i tam nie mam mocowania na spinkę. Spinka mocuje jedynie tylny chlapacz. Aby zastosować tego typu spinkę w błotniku musi być otwór o większej średnicy niż średnica wkręta. Jeśli z przodu w J-2 taki otwór jest to można zastosować tego typu spinkę.

A może to ten element.


Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Mocowanie końcówki nadkola pod zderzakiem. Jakie spinki ?
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Maj 2013, 22:33:52 »
Są. Jest w nadkolu i nachodzi na nie zderzak i centralnie z otworem w nadkolu jest otwór w zderzaku gdzie mocowane ma być nadkole. Taka pinka łączyłaby i powierzchnię nadkola do zderzaka. Tam musi być coś podobnego tylko nie widzę tego w książce serwisowej. A potrzebne by było zdjęcie.

Ta druga spinka nie będzie pasować :( Otwory są okrągłe a ta nie wejdzie. Wychodzi że to ta: 86825-28000 i wkręty 12493-06203.

Dostać te spinki to jest jak kupić sztabkę złota. 10 dni czekania na dwa kawałki plastiku ?