Autor Wątek: Jakie płyny?  (Przeczytany 988 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dudek85

  • Gość
Jakie płyny?
« dnia: 11 Kwiecień 2009, 23:06:40 »
accent 1.3 95r benzyna -gaz

1.mój accent wypluł mi kilka żeberek z filtra powietrza . to znaczy wyleciały przez ta (rure) co wlatuje powietrze.
dlaczego to sie stało i czy jak kupie nowy filtr czy to samo mi się stanie??i czy np. jak filtr ma dziurę to spalanie jest duzo mniejsze?? bo normalnie mi spala 10 litrow gazu na 100 km a po jak byla dziura to na 18 litrach przejechałem 250km. czy ktos moze mi to jakos wytłumaczyć/??
2.mój silnik palił w zimę oleju na około 1000km 0,5 oleju 10w/40 lotos a teraz gdy jest cieplej pali na 2400 około 0,5 litra . czy temperatura powierza ma na to wplyw??
3. jaki olej sie wlewa do skrzyni biegów i ile tego sie wlewa??
4.do skrzyni wchodzą pól oski jak mi wiadomo i tam mi właśnie cieknie olej ze skrzyni?? jaka uszczelkę muszę kopic??
5. a teraz moj stary problem z accentem;/ gaz ;/ zrobilo sie cieplej i znowu mi nie raz strzeli;/ co ja mam z tym zrobic??

k7s5a2

  • Gość
Jakie płyny?
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Kwiecień 2009, 08:14:50 »
Ad 1. Pierwsze słyszę aby filtr powietrza wyleciał przez dolot. Samochód może, ale nie musi spalać mniej i mieć więcej mocy ponieważ ma większą przepustowość ukł. dolotowego i więcej powietrza dostaje się do silnika. Jeżeli porwało Ci nowy filtr to zapewne gazownik coś zepsuł w wyżej wymienionym układzie.
Ad 2. Temp. powietrza nie powinna mieć wpływu na spalanie oleju ... Sprawdź czy silnik jest w dobrej kondycji bo spalanie oleju źle o nim świadczy.
Ad 3. O ile dobrze pamiętam to API GL-4 75W/90
Ad 4. Bodajże uszczelniacz półosi.
Ad 5. Dobrze założony gaz nie strzela. Która to generacja i jaki to model & marka. Słyszałem o czymś w rodzaju klapki która te strzały ogranicza ale nic bliższego na ten temat nie wiem.

Cien

  • Gość
Jakie płyny?
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Kwiecień 2009, 13:49:19 »
Co do gazu, to jest pewnie 1 lub 2 generacji.
Zle wyregulowany dlatego strzela.
Mozliwe ze podczas strzalu zrobilo Ci dziure we filtrze powietrza, ale swiadczy to o braku klapki przeciwwybuchowej, stosowanej w starszej generacji LPG.
Jak chcesz zapomniec o klopotach z LPG zaloz sekwencje.

Miron

  • Gość
Jakie płyny?
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Kwiecień 2009, 13:50:05 »
Filtr mogło ci porwać przy strzale gazu albo go poprostu myszy pogryzły. Ja tak miałem w dwóch autach. W wielu autach wyciągnięcie filtra przy instalacji gazowej powodóje złą prace silnika więc Twoj dziurawy filtr też może mieć wpływ na to. Bierze więcej powietrza to i może więcej pali.
Co do strzelającego gazu to wywalam elektronikę (krokowca do gazu) i zakładam sobie ręczną regulacje. Małe spalanie i żadnych problemów ze stzelaniem.
To są moje doświadczenia na kilku autkach. Pozrawiam.