Autor Wątek: Lantra - Strzela na gazie.  (Przeczytany 5204 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mklukasz

  • Gość
Lantra - Strzela na gazie.
« dnia: 10 Kwiecień 2009, 11:25:45 »
Na początku Wszystkich witam.

Jestem nowym posiadaczem lantry, autko bardzo fajne :) Jedyny problem to czasami strzela na gazie, kiedy są niskie obroty a ja próbuję przyśpieszyć. Gdzieś w okolicy filtra powietrza tak wali (aż zatrzaski od obudowy się odpinają).
Filtr powietrza jest nowy. Od czego może tak strzelać?
Aha.. gaz firmy BRC, chyba II generacja. Założony 2 lata temu.

Sebek1002

  • Gość
Lantra - Strzela na gazie.
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Kwiecień 2009, 15:32:02 »
Jak gaz założony dwa lata temu, to na początek regulacja i to nie byle gdzie, jedż do sprawdzonego gazownika. Jeśli nie to przyczyn może być dużo: świece, przewody, filtr gazu lub jeszcze inna przyczyna. Filtr gazu napewno też trzeba będzie wymienić.

pakson

  • Gość
Lantra - Strzela na gazie.
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Kwiecień 2009, 10:08:37 »
świece i przewody, po prostu nie spalana jest całkowicie mieszanka i wraca...a gdy złapie to buch i przepływomierz może uszkodzić, proponuje w dolot wstawić klapę antywybuchową, zawsze to jakieś zabezpieczenie:)

mklukasz

  • Gość
Lantra - Strzela na gazie.
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Kwiecień 2009, 10:11:30 »
No dzięki.. we wtorek będę już wymieniał świece i przewody. Zobaczymy czy przestanie.

mklukasz

  • Gość
Lantra - Strzela na gazie.
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Kwiecień 2009, 17:44:42 »
Może jak ktoś będzie miał coś podobnego informacja.
Przestał strzelać.. problemem były świece.

tomi161

  • Gość
Lantra - Strzela na gazie.
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Czerwiec 2009, 19:37:33 »
Witam jestem posiadaczem ELANTRY 94 POJ.1,6 16V Z GAZEM od kilku tygodni przy ruszaniu strzela mi w filtr powietrza chyba przynajmniej tak mi sie wydaje niedawno byłem u regulacji i powymieniałem wszystkie filtry , kable zapłonowe.Świece są jeszcze dobre jeśli wiecie co może być przyczyna dajcie znać.

mklukasz

  • Gość
Lantra - Strzela na gazie.
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Czerwiec 2009, 07:57:10 »
A która generacja gazu? Sprawdź czy masz założony mikser od gazu.

tomi161

  • Gość
Lantra - Strzela na gazie.
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Czerwiec 2009, 19:47:21 »
Co do generacji gazu to nie mam pojęcia gaz zakładany był w 2003 r co mam założone to REDUKTOR-STEFANELLI, WIELOZAWÓR-TONERETTA typ 30/80 , elektrozawór- STEFANNELI TYLE MAM WPISANE W W ŚWIADECTWO HOMOLOGACJI.

wasiu81

  • Gość
Lantra - Strzela na gazie.
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Czerwiec 2009, 12:16:29 »
ja mam instalacje od tygodnia w lantrze 1,6 16v wagon 97r. jest to KME Diego 3 sekwencja i pokazuje ze pali ok 18 l / 100 km jest tragicznie z spalaniem albo czujnik jest uszkodzony , Ciekawy jestem ile u was pali ...