Autor Wątek: [Atos] Głośniki do Atosa  (Przeczytany 3063 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rafmed

  • Gość
Głośniki do Atosa
« dnia: 10 Kwiecień 2009, 07:24:46 »
Czy ktoś z Kolegów zna dokładne dane głośników montowanych fabrycznie w Atosie?
Drugie pytanie, to jakie Koledzy proponują aby zamontować?
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 11:57:02 przez Brt »

Karwass

  • Gość
Głośniki do Atosa
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Kwiecień 2009, 09:14:07 »
W Atosach montowane są głośniki szeroko pasmowe z przodu 100mm, a z tyłu 130mm.
Bardzo uciążliwa jest wymiana głośników z przodu gdyż jest bardzo trudny dostęp do otworów.
Polecam zestaw oryginalnych głośników gdyż uważam, że w tych otworach a takiej małej średnicy grają najlepiej. Ja dużo kombinowałem z nagłośnieniem samochodu i po roku czasu wróciłem do fabrycznych gdyż są najlepsze. Mogę tylko powiedzieć, że włożyłem małą tubę do bagażnika z porządnym wzmacniaczem z przodu wyciągnąłem odseparowane tweetery i teraz gra elegancko tylko szkoda, że auto jest słabo wyciszone.
Pozdrawiam
Arek

rafmed

  • Gość
głośniki Atos
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Kwiecień 2009, 10:17:15 »
Arku a jeśli z przodu zamontuję taki zestaw głośników jaki jest na Allegro

TRÓJDROŻNE 100MM GŁOŚNIKI LANZAR VX430 150W ! (numer 575130498)

to Twoim zdaniem będzie lepszy efekt?

Karwass

  • Gość
Głośniki do Atosa
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Kwiecień 2009, 10:43:39 »
Wydaje mi się, że to nie będzie miało żądanego efektu gdyż w atosach głośnik nie ma tzw. komory rezonansowej i będziesz miął dużo wysokich tonów a to chyba nie o to tu chodzi...
Proponuje założyć jakieś szerokopasmowe na przód auta np. allegro (numer 587999534). A najlepiej kupić w media jakieś SONY szerokopasmowe za 70-80zł i na tył tak samo tylko z tym, że 130mm bądź tuba do bagażnika:) Uwierz mi montowałem do Atosa na przód głośniki z najwyższych półek m.in. Odseparowane SINUSLINE SL100, PHONOCAR itd... i najlepiej gra na fabrycznych i sam jestem w szoku:0

rafmed

  • Gość
głośniki Atos
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Kwiecień 2009, 11:38:05 »
Cytat: "Karwass"
Wydaje mi się, że to nie będzie miało żądanego efektu gdyż w atosach głośnik nie ma tzw. komory rezonansowej i będziesz miął dużo wysokich tonów a to chyba nie o to tu chodzi...
Proponuje założyć jakieś szerokopasmowe na przód auta np. allegro (numer 587999534). A najlepiej kupić w media jakieś SONY szerokopasmowe za 70-80zł i na tył tak samo tylko z tym, że 130mm bądź tuba do bagażnika:) Uwierz mi montowałem do Atosa na przód głośniki z najwyższych półek m.in. Odseparowane SINUSLINE SL100, PHONOCAR itd... i najlepiej gra na fabrycznych i sam jestem w szoku:0



Dziękuję za wskazówki- praktyka to świętość i zrobię tak jak mówisz. Życzę spokojnych świąt.

SUCHY

  • Gość
Głośniki do Atosa
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Maj 2009, 23:10:24 »
Ja także kombinowałem z głośnikami i nprawde seryjne grają najlepiej.

darek_pyza

  • Gość
Głośniki do Atosa
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Wrzesień 2009, 06:26:35 »
a powie mi ktoś gdzie kończą sie kable do tylnich głośników?