Autor Wątek: Olej Motul 6100 filtr K&N jak czesto wymieniac?  (Przeczytany 1617 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rufuz

  • Gość
Olej Motul 6100 filtr K&N jak czesto wymieniac?
« dnia: 09 Kwiecień 2009, 17:22:03 »
witam

Pierwszy raz bede lał Motul 6100 i w zwiazku z tym mam pytanie, jak często wymieniac ten olej ? Czy jak standardowy ? Czy filtr oleju Knecht będzie dobry ?
Zakladam tez wkladke filtra K&N. Dokupilem zestaw do czyszczenia tego filtra. Jak czesto czyscic ten filtr ?

Pozdrawiam

Sadi

  • Gość
Olej Motul 6100 filtr K&N jak czesto wymieniac?
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Kwiecień 2009, 22:18:52 »
Witam
Co do Motula to jak każdy olej im częściej tym lepiej... Ja mam MOTULA 300v 15w50 i wymianę robię co 5tyś kkm. Co do knechta to bardzo dobry a k&N czyść co 10kkm spryskaj środkiem czyszczącym, odczekaj 5 minut, woda pod ciśnieniem w przeciwnym kierunku przepływu powietrza. potem poczekaj aż wyschnie i potem spryskać oliwą.

Teraz pytanie do ciebie. dlaczego chcesz lać motula?? Silnik po remoncie czy masz za duzo kasy?? Polecam Valvoline 10w60 bądź Edge 10w60, bo po prostu tańszy...

Michaś

  • Gość
Olej Motul 6100 filtr K&N jak czesto wymieniac?
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Kwiecień 2009, 00:03:40 »
Dokładnie.... myślę, że nie ma sensu zalewać takiego oleju :) mogę polecić Midlanda 10W60 lub wspomnianego przez kolegę wyżej Valvoline... Midland występuje zazwyczaj w opakowaniach tylko litrowych.

rufuz

  • Gość
Olej Motul 6100 filtr K&N jak czesto wymieniac?
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Kwiecień 2009, 10:44:14 »
Leje Motula bo chce olej z najwyższej polki. Lubie tez pojeździć czasem dość ostro. Jeździłem na mobilu półsyntetyku i nie jestem zadowolony. Naleje tego motula i zobaczę jak sie będzie jeździło. Czy Motula trzeba wymieniać co 5 tys km ? A ten filtr to mogę myc woda zwykłą kranówką, ciepłą czy zimną ?