Autor Wątek: [ix20] Konkurs spalania [rekin323]  (Przeczytany 14315 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kri$

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 336
[ix20] Konkurs spalania [rekin323]
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Marzec 2014, 08:27:39 »
Cytat: "Maolma"
Dzięki za info Kri$, trzeba byłoby się dowiedzieć dokładniej.
A swoją drogą zastanawiające dlaczego ten nowy soft byłby tylko do 1,6....1,4 nie warto się zajmować, za  mało szumu, reklamacji, czy może jednak jakieś skomplikowane względy techniczne?
Pozdrawiam
M

Pytałem o wersje 1.4, ponieważ, szwagierka w grudniu 2013 decydowała się na zakup ix20 1.4, i specjalnie dopytywałem się o wszystko. Powiedziano, że auto jest po lekkich zmianach które są sukcesywnie wprowadzane do wszystkich modeli. I żadnego nowego oprogramowania nie ma. Aktualnie po 2 miesiącach jazdy praktycznie tylko po mieście, auto spala 7,5-8 litra benzyny. Zawieszenie sprawuje się bez zarzutu. Serwisant namawiał, na wymianę oleju po 1500 km, mimo że nie jest przez hyundai obowiązkowa.

[ Dodano: 2014-03-10, 16:31 ]
Cytat: "Maolma"
Chyba "wygram" :evil:  :-( ten konkurs.
1. 55 km!!!! i zgasła jedna (po tankowaniu do pierwszego odbicia, taki mój zwyczaj),
do przejechania zostało wg kompa 410 km, średnie zużycie po 55 km 8,0 l/100
2.??
3.??
Rekinie, pozdrawiam, wszystkich Innych też!

Szwagierka zaczęła jeździć na krótkich, 1,5-2 km odcinkach, w ścisłym centrum i na wskaźniku 10 litrów/100 km

Offline KoTeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 185
[ix20] Konkurs spalania [rekin323]
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Marzec 2014, 18:32:46 »
Witam wszystkich.......

Obowiązkowo muszę się dołączyć do tematu "IX20 - spalanie czy pożeranie paliwa", ale może trochę w innej formule niż ta obowiązująca, a to z racji diametralnie różnych warunków użytkowania pojazdu przez każdego z nas.
I tak:
- codzienna jazda do pracy 5 km w jedną stronę (rano jeszcze jakoś jadę). Powrót z pracy to kolosalne korki - średnie spalanie pokazywane przez komputer w okresie zimowym 10-11 litrów. Jazda delikatna - wręcz nastawiona na minimalne spalanie. Latem pokaże 9-10 litrów.
- wczoraj jazda poza miastem ~50km -  (prędkość ~100 km/h) - spalanie na poziomie 6:6,5:7 litrów. Celowo podaję trzy wartości, gdyż jak "ustawię nogę" na 90 km to pokazuje, że pali 6 litrów. Ale to taka trochę denerwująca jazda.
Podsumowanie:
- jazda poza miastem - jestem zadowolony od 6-7 litrów,
- miasto (moje warunki) - 10 litrów - kicha.

rekin323

  • Gość
[ix20] Konkurs spalania [rekin323]
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Marzec 2014, 00:20:33 »
Tak przeglądam raz jeszcze wątek spalania i dochodzę na następujących konkluzji a mianowicie: zarówno silnik 1.4 i 1.6 jest dość przestarzały konstrukcyjnie porównując z konkurencją stara Astra 2 100ps czy Xsara 2             ( stara poczciwa 16 zaworowa jednostka z momentem 156Nm przy 4200 obrotów musi palić 8-8,5litra ),wiec zadaje sobie pytanie bo silnik jest od dobry 7-8 lat na rynku czy można ograniczyć apetyt na paliwo jako użytkownik nie jako producent ta słynna aktualizacja bzdury

A jednak można na oficjalnie dostępnych stronach hyundaia mamy takie wartości :
Dane opisane w testach

-Motor25/2011  ix20 1.4 wg homologacji miasto 7,2 trasa 5,3 mieszany 6.0  Testowe miasto 8,1litra mieszany 6,8 litra

-Auto motor i sport ix20 1.6 wg. homologacji miasto 7,4 trasa 5,7 mieszany 6,4
Testowe miasto 8,1litra minimalne 6,1litra max 9,5litra

PODSUMOWANIE na całym baku zasięg wynosi min 593km przy średnim 8,1 lub więcej co zrobimy tak czy nie tak, jako ze kurs ecodrivingu mam za sobą oto 10 przykazań.

1.ZMIANA BIEGU NA WYŻSZY JUŻ OD 2200-2300OBROTÓW a jazda V= 50-60km/h na 5biegu nieszkodliwa dla silnika
prospekt krzywa mocy i momentu przecina się co prawda przy 4200obrotach optymalna zmiana biegów do sprawnego rozpędzania dla modelu 1.6 2000obrotów-już jest ponad 120Nm vs. 3000obrotów już ponad 140Nm

2.KTO HAMUJE TEN PRZEGRYWA prawda dotyczy benzyny, każde hamowanie to strata energii wiec przewidywać ruch i światła noga z gazu lub redukcja -1bieg w dół,

3. PIERWSZY ZAKRĘT, PIERWSZY KILOMETR dla pierwszych 2km średnie spalanie wynosi średnio 30litrów na 100km !!!

4. NUMER Z POWIETRZEM  wiadomo że nie sprawdzamy koła cyklicznie co każde tankowanie wiec praktykowane jest ustawienie fabrycznię + 0,2bara więcej.

5.LUKSUS NA POKŁADZIE CZY ZAWSZE każde 100watów energii to 0,1litra/100km
Radio zabiera 200watów podgrzewana szyba 300watów czy siedzenia 480watów. A i najważniejsze na zewnątrz już niedługo +20stopni więc klima on ustawiona na 18stopni koszt użycia średnio 1-1,1litra w lato w korku do 2,1litra

6.ROLOWANIE czyli opony Green to przełom mogą zaoszczędzić do 0,5litra/100km

7.TANKOWANIE KIEDY? I GDZIE? rozumiem ze nie każdy patrzy ile groszy po przecinku więc 2 fajne zasady działa albo jedna lub 2 naraz tzn. kto wieczorem wstaje ten tankuje taniej rano spotkasz tylko podwyżkę a od piątku do niedzieli weekendowa akcja podwyżki paliwa już od poniedziałku do środy widać normalne cenny.

8.DOBRY OLEJ dla ix20 to 0W30 lub (5W20klimat umiarkowany) redukcja tarcia w silniku o 4-6% kto jeździ w krótkie trasy to polecam ten pierwszy.

9.Tempomat na nasze piękne autostrady od 15-30% obniżenie zużycia jak jedziesz konstans mimo ze zajmuje to przysłowiowe 5minut dłużej.

10. Ecodriving polega na tym że nie musisz mieć obaw przed naciśnięciem gazu za każdym razem, szczególnie wolno prowadzić auto tylko jak najdłużej utrzymać sie w ruch zasada zielonej fali której w Polsce synchronizacji dalej brak.

:-D RADA PANI DOMU
"Tankuje zawsze za 50 zł to jest najlepsze dla samopoczucia ile to on pali..."


ps.Już 15mce temu pisalem ze 6realne to ledwo możliwe a gdzie 5,7litra wg fabryki to jakiś cud taki wynik z ilości 100-200km bo zawsze jest coś na drodzę choć nie tracę Wiary w Hyundaia

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] Konkurs spalania [rekin323]
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Marzec 2014, 21:39:29 »
http://www.spritmonitor.de/en/
Zobaczcie ile  pala ix20

Offline Maolma

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 106
[ix20] Konkurs spalania [rekin323]
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Marzec 2014, 08:38:17 »
Warto poczytać, poczytałam w ramach urlopu, przyjemne to nie był :-( o. Fakt jest faktem, że nie ma co się porównywać z autami, których średnia prędkość wynosi 45 km/h ( moja to 22-24). Szkoda, że mało kierowców wpisuje ten, przecież istotny parametr. Proponuję  wszystkim narzekającym na spalanie i chwalącym się niskim spalaniem oraz uczestnikom konkursu spalania wpisywać średnią prędkość - spisywać przed tankowaniem z komputera i oczywiście podawać pokonywane przeważnie dystanse.
Pozdrawiam
M

dekra

  • Gość
[ix20] Konkurs spalania [rekin323]
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Marzec 2014, 12:00:44 »
Jak żyję i jeżdżę samochodami to nigdy jeszcze nie udało mi się osiągnąć zużycia paliwa zgodnego z danymi producenta. Dlatego nie przejmuję się tym, że mój ix pali ok. 1-1,5 l/100 km więcej niż podają dane Hyundai'a, gdyż nigdy do głowy mi nie przyszło aby mogłoby być inaczej. Przy moim przebiegu ok. 10000 km rocznie stanowi to 45-50 zł miesięcznie więcej na paliwo, niż gdyby zużycie było zgodne z danymi fabrycznymi. I nie zamierzam sobie tym zatruwać reszty życia. A tak w ogóle, to chyba tylko w Polsce podstawowym pytaniem samochodziarzy jest: "Ile pali twój samochód?" I zaczyna się zaraz licytacja towarzyska, komu pali mniej, podawanie bzdurnych nieraz danych, tak jakby niskie zużycie paliwa było miernikiem mądrości i statusu społecznego. Więcej luzu kochani!  :lol:

jack55

  • Gość
[ix20] Konkurs spalania [rekin323]
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Marzec 2014, 15:22:27 »
dekra za to co napisałeś o spalaniu należy Ci się butelka dobrej whisky ;-)
Podpisuję się pod każdym Twoim słowem,
pozdrawiam :-)

Nie cytujemy wypowiedzi na którą odpowiadamy, jeśli jest ostatnim postem w wątku. Nie cytujemy całych wypowiedzi.
ed. wymazanie cytatu
+ ostrzeżenie
tekla

dekra

  • Gość
[ix20] Konkurs spalania [rekin323]
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Marzec 2014, 21:37:03 »
Dziękuję, będę pamiętał :-P . Pozdrawiam również i dobrego humoru życzę.

Nie cytujemy wypowiedzi na którą odpowiadamy, jeśli jest ostatnim postem w wątku. Nie cytujemy całych wypowiedzi.
ed. wymazanie cytatu
+ ostrzeżenie
tekla

Offline KoTeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 185
[ix20] Konkurs spalania [rekin323]
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Marzec 2014, 13:57:29 »
Witam.....
Muszę uzupełnić moje dane odnośnie spalania tzn:
1. opony letnie (wczoraj wymiana)
2. trasa ta sama ci kilka postów wyżej (~50 km poza miastem)
3. spalanie: 5,5:5,8 litra - jazda 90~100 km/h
4. z takiego spalania jestem zadowolony, zresztą zawsze byłem gdy była mowa o jeździe poza miastem.

Offline irekmiecz

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 147
[ix20] Konkurs spalania [rekin323]
« Odpowiedź #24 dnia: 17 Sierpień 2014, 15:13:48 »
Ubiegłego roku w grudniu w Norwegii wracając do domu odnotowałem ;  
1. 238 km. do zniknięcia pierwszej kreski, spalanie według komputera na tym dystansie to 4,9
2. nie przywiązuje do tego uwagi  
3. 816 km.
 Po takim dystansie komputer pokazywał jeszcze możliwy zasięg 106 km. i spalanie 5,1 a do zbiornika wlałem 45,43l. to daje wynik 5,57 l/100 km. (chyba mogło wejść więcej ponieważ możliwy zasięg po tankowaniu był mniejszy od poprzedniego) Średnia prędkość z całej trasy na tym tankowaniu to 76 km/h.
Trzeba przy tym  zaznaczyć że miałem bardzo sprzyjające warunki do płynnej, co za tym idzie ekonomicznej jazdy.
Po dwóch ostatnich tankowaniach komputer pokładowy pokazał mi możliwy zasięg 703 kilometrów.

Offline cosmo

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
[ix20] Konkurs spalania [rekin323]
« Odpowiedź #25 dnia: 17 Sierpień 2014, 15:55:42 »
Woooooow!!!!
Albo poprzestawiały ci się cyferki albo jesteś w ostatnich kilkunastu latach pierwszym klientem na rynku motoryzacyjnym, który jeździ bardziej ekonomicznie niż producent na specjalnie przygotowanym torze!
Wg Hyundaia zużycie w silniku 1,6 CVVT to 5,5 l/10km.
Nie pozostaje mi zatem nic innego jak tylko życzyć Ci dalszych takich wyników w spalaniu, a kto wie, przy dobrych warunkach może uda się również osiągnąć wartości minusowe ;) takie -0,5l/100 km wydaje się w Twoim zasięgu ;)

Nie cytujemy wypowiedzi na którą odpowiadamy, jeśli jest ostatnim postem w wątku. Nie cytujemy całych wypowiedzi.
ed. wymazanie cytatu + ostrzeżenie
tekla