Autor Wątek: Tucson - olej i płyn chłodniczy  (Przeczytany 27855 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mir2

  • Gość
Tucson - olej i płyn chłodniczy
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Maj 2013, 20:07:24 »
Ja też miałem dwa razy założony filtr oleju nieorginalny i nie było problemu.

Offline seboc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 142
Tucson - olej i płyn chłodniczy
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Maj 2013, 21:32:58 »
Nigdy nie stosowalem filtrow poza kabinowym innych niz oryginalne. Z prostej przyczyny - nie znalazlem nigdzie taniej niz w ASO.
Filtr raczej nie moze wplynac na halas silnika.
Olej zawsze leje Shell Ultra 5w40. Tez z prostej przyczyny - to najtanszy dostepny mi markowy olej syntetyczny. Parametrami przewyzsza znacznie to co lac trzeba, parametry spelni kazdy prawie polsyntetyk.
Po 15kkm olej nawet czarny sie nie staje. W skodzie olej robil sie czarny momentalnie (drogie 0w40 i 0w40).

Adam 1978

  • Gość
Tucson - olej i płyn chłodniczy
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Styczeń 2014, 12:14:07 »
Witam po raz pierwszy kolegów. Widząc porady forumowiczów sam chętnie podzielę się moimi spostrzeżeniami. Otóż w kwestii doboru oleju, kiedy przywiozłem autoz Niemiec zalany był olejem 5w30 i niestety okazało się, że trochę ko ubywa. w instrukcji zapisane jest że do litra na 1000 km to dopuszczalne. Udałem sie więc do serwisu hyundaia w Gdańsku, gdzie pracownik podopiwedział, żeby zmienić olej na trochę gęstszy, jemu to pomogło. więc przy wymianie zalałem catrolem 5W40. Po 2000 km żadnych ubytków, ogólnie z oleju jestem zadowolony. Jeżeli chodzi o płyn chłodniczy to zdecydowałem się na koncentrat koloru niebieskiego zaproponowanego mi w sklepie motoryzacyjnym, Polskiej produkcji. Kazałem mechanikowi nie rozcieńczac go mocno żeby miał lepsze parametry, przy wymianie pompy wody weszło około 4 litrów, nigdy cały płyn z układu nie zleci, tak powiedział mechanik. Pozdrawiam

Offline rarog2691

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
Odp: Tucson - olej i płyn chłodniczy
« Odpowiedź #18 dnia: 15 Kwiecień 2023, 16:08:30 »
budowy zbiorniczka wyrównawczego zamykanego poprzez zatrzaskowy kapsel
Być może ktoś ktoś jeszcze jeździ Tusonem JM i się podzieli swoją wiedzą w temacie tego kapsla. Czy zamknięcie zbiorniczka wyrównawczego tym kapslem powinno być szczelne (żeby trzymało ciśnienie), bo jakoś na takie nie wygląda. Jaką macie uszczelkę pod tym kapslem, bo u mnie jest jakieś takie dziwne coś, raczej uszczelkopodobne (trudno to włożyć do tego kapsla). Pytam, ponieważ dosyć szybko w moim Tusonie rośnie temperatura płynu chłodniczego (nie tylko w mieście, ale też podczas szybkiej jazdy, np. na autostradzie kiedy potrafi się włączyć wentylator, co oznacza, że temperatura osiągnęła 93 stopnie). Chyba coś jest nie tak z układem chłodzenia, mimo że wymieniłem już chłodnicę, nagrzewnicę, pompę, termostat, płyn chłodniczy, miałem robiony remont silnika (zaczął brać więcej oleju niż zwykle po 150 tys. na gazie).