Autor Wątek: [S-Coupe] Podswietlenie konsoli srodkowej, czujnik otwarcia  (Przeczytany 4565 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pinball

  • Gość
[S-Coupe] Podswietlenie konsoli srodkowej, czujnik otwarcia
« dnia: 10 Kwiecień 2013, 19:46:10 »
Siema
Szybko i na temat :

-Nie działa mi podświetlenie konsoli środkowej w miejscu sterowanie ogrzewaniem.

-Nie działa ikonka na zegarach informująca o otwartych drzwiach i brzeczek tak jak by padał bo już ledwo go słychać. (ale to mam podejrzenie ze czujniki w drzwiach podrdzewiały)

Żarówki sprawne bo w innych gniazdach sprawdzane.

Propozycje i pomysły chętnie przyjmę :)

A tak poza tym jak się nazywają te małe żaróweczki co są w zegarach. takie miniaturki 5W5 .

[ Dodano: 2013-04-10, 21:18 ]
a i skąd wziąć takie plastikowe zatyczki do zegarów (żarówek) bo kilka mi się połamało trzymają się ale słabo.

Offline Timon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 500
[S-Coupe] Podswietlenie konsoli srodkowej, czujnik otwarcia drzwi.
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Kwiecień 2013, 22:19:11 »
Te czujniki otwarcia drzwi są przykręcone na jedną srubę przy każdych drzwiach. Nic skomplikowanego w nich nie ma. Jak drzwi są otwarte to sprężynka w środku czujnika odpycha jeden drucik w stronę drugiego zamykając obwód wynikiem czego jest zapalona kontrolka przy zegarach. Zamknięte drzwi natomiast odpychają jeden drucik od drugiego i otwierają obwód przez co prąd nie płynie. Bardzo mało prawdopodobne by oba na raz Ci się zabrudziły do tego stopnia by nie działały, ale ja w pierszym kroku to bym je odkręcił i sprawdził w rękach z omhomierzem czy wszytko z nimi w porządku (wciśnięty będzie miał opór zerowy, bo prąd wgl nie płynie, niewciśnięty bedzie tam miał jakąś wartość oporu - na analogowym omhomierzu zauważysz wychylenie na pewno).

Kurako

  • Gość
[S-Coupe] Podswietlenie konsoli srodkowej, czujnik otwarcia drzwi.
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Kwiecień 2013, 07:10:34 »
Cytat: "pinball"
A tak poza tym jak się nazywają te małe żaróweczki co są w zegarach. takie miniaturki 5W5 .


r3,r5 w zależności od wielkości

pinball

  • Gość
[S-Coupe] Podswietlenie konsoli srodkowej, czujnik otwarcia drzwi.
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Kwiecień 2013, 17:15:42 »
Kurako, różnią sie tylko długością czy szerokością na styku również ?

harabin

  • Gość
[S-Coupe] Podswietlenie konsoli srodkowej, czujnik otwarcia drzwi.
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Kwiecień 2013, 21:01:30 »
Co do tej konsolki śrokowej mam gdzieś całość która miała byc zachowana na zapas, jeśli znajdzie sie to dam znać.

Przy okazji polecam tez w podświetlanie zaegarów zapodac niebieskie diody, a dokladnie kupione w elektronicznym jako postojówki na 12V :) - jesli sie nie myle 5W5
Po zmianie daja bardzo przyjemne podświetlenie, łap fotke ale ona tego w pełni nie oddaje, bo jest rozmazane i jaskrawe:



pinball

  • Gość
[S-Coupe] Podswietlenie konsoli srodkowej, czujnik otwarcia drzwi.
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Kwiecień 2013, 23:56:25 »
zegary mam na niebiesko :) to było pierwsze co zrobiłem w aucie.

co do konsoli to swieci sie w niej tylko zaroweczka od wewnetrznego obiegu ...

Hants

  • Gość
[S-Coupe] Podswietlenie konsoli srodkowej, czujnik otwarcia drzwi.
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Kwiecień 2013, 02:30:39 »
Nie irytuje Was niebieski kolor w nocy? Mam jeden włącznik z maleńką niebieską diodą i dostaje cholery od jej blasku...

pinball

  • Gość
[S-Coupe] Podswietlenie konsoli srodkowej, czujnik otwarcia drzwi.
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Kwiecień 2013, 09:45:23 »
mnie osobiscie troche razi ale mam preciesz opcje przyciemnienia sobie podswietlenia pokrętłem obok kierownicy. ale roznie to bywa bo ostatnio zaczalem jezdzic na rozswietlonym caly czas na maxa.  powiem tak razi mnie mniej niz w kumpla Audi A4 te czerwone przyciski.