Autor Wątek: [Lantra J2] Jakiej firmy tarcze i klocki ? Sugestie i porady  (Przeczytany 6203 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
Witam. Przede mną porządna dokładka w hamulce. I teraz pytanie. Przód zamierzam zostawić bo jest ok. Są tam wentylowane tarcze ATE. Kwestia tyłu. Chciałbym też wrzucić tam coś dobrego. Nie tyle dobrego czego nie wykorzystam a przepłacę jak klocki tarcze po 300zł za sztukę, ale coś porządnego jak te z przodu i porządne klocki. Póki co używałem najtańszych klocków - chodziły w miarę ok ale może to nie to. Czego wy używacie i co się sprawdza w lantrze? Różne opinie chodzą np. o klockach Kashiyama. Ponoć strasznie twarde klocki, głośne, piszczą i ciężko tym się hamuje. Z kolei trw są ponoć dobre ale pylą jak dmuchawce w lato. :(

ed: tytuł i treść - bo znowu Ci pytajniki fruwają (: tekla

Offline albert

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1815
[Lantra J2] Jakiej firmy tarcze i klocki ? Sugestie i porady.
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Maj 2013, 18:54:17 »
Mam z tyłu założone TRW i żadnego pylenia nie zauważyłem. Sprawują się dobrze. Ale to dopiero parę miesięcy.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Jakiej firmy tarcze i klocki ? Sugestie i porady.
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Maj 2013, 20:44:24 »
Pytam nie bez kolejnej przyczyny. Sporo kosztują jak na klocki na jedną oś a jeśli będzie źle to za tą cenę dostanę spokojnie dwa tańsze komplety sprawne, może nie tak dobre ale...

Offline Zbyszek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1311
[Lantra J2] Jakiej firmy tarcze i klocki ? Sugestie i porady.
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Maj 2013, 21:06:29 »
Polecam klocki marki Alpha Brakes. Testuję już w drugim hultaju :) Znajdziesz bez problemu za pomocą wujka google :)

Cezary51

  • Gość
[Lantra J2] Jakiej firmy tarcze i klocki ? Sugestie i porady.
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Maj 2013, 12:16:58 »
Cytat: "Zbyszek"
Polecam klocki marki Alpha Brakes. Testuję już w drugim hultaju :) Znajdziesz bez problemu za pomocą wujka google :)

Też ostatnio założyłem klocki tej firmy na przód i tył. Do tego tarcze TRW.
 Całość po roku spisuje się bardzo dobrze.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Jakiej firmy tarcze i klocki ? Sugestie i porady.
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Maj 2013, 00:33:20 »
Ostatecznie w takim razie wybór padł na tarcze ATE i klocki TRW. Tarcze ATE miałem od samego początku. Poprzedni właściciel dbał o autko mimo że kilka spraw spartaczył ale części dobre wsadzał - pewnie dlatego auto jeździ do dzisiaj :) Tarcze zawsze doskonale się spisywały a klocki chciałem porządne. Fakt nie pooszczędzam ale może czasem warto wsadzić więcej na te 2 lata i mieć spokój niż potem dwa razy robić to samo jak "...chytry dwa razy traci...." itd. itd.