Autor Wątek: [Atos] Co to jest?  (Przeczytany 5589 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

artur2

  • Gość
Co to jest?
« dnia: 06 Kwiecień 2009, 13:31:04 »
Witam,
Proszę o pomoc w identyfikacji tej części (zał. na zdięciu) wydaje z siebie dziwny dźwięk wyraźnie słyszalny -buczenie zupełnie jak przy zwarciu.
Wcześniej zdazyło mi się że auto szarpało podczas jazdy lub przy zapalaniu jakby nie chodził na wszystkich cylindrach.
zrobiłem standardowe wymiany części w takim przypadku-świece,kable,kopółka,filtr paliwa bez efektu czasami musiał sobie poszarpać.
za info z góry dziękuję,
pozdrawiam,

« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 11:57:32 przez Brt »

Karwass

  • Gość
Co to jest?
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Kwiecień 2009, 07:55:14 »
To jest kolego silniczek krokowy:)

artur2

  • Gość
Co to jest?
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Kwiecień 2009, 08:13:20 »
witam,
dzięki za odpowiedź, nigdy bym nie przypuszczał że to właśnie jest silniczek krokowy:)
wobec tego jeszcze kilka pytań:
czy taki dźwięk buczenia który słychać jest normalny podczas pracy silniczka? i czy czasami nierówna praca silnika i szarpanie podczas jazdy może świadczyć o tym że silniczek coś szwankuje?

Karwass

  • Gość
Co to jest?
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Kwiecień 2009, 09:55:12 »
Nie jestem specem w tej dziedzinie ale z tego co się orientuję to silniczek krokowy jest odpowiedzialny głównie za regulację obrotów silnika na biegu jałowym lecz pewnie to on jest winowajcą tego szarpania!. Prawdopodobnie silniczek gubi kroki i trzeba go albo zmienić na nowy bądź oddać do regulacji?
Mam nadzieję, że trochę pomogłem i mam nadzieję, że może ktoś jeszcze coś napiszę na ten temat to się czegoś poduczę:)
Pozdrawiam

artur2

  • Gość
Co to jest?
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Kwiecień 2009, 13:56:27 »
a czy można jakoś sprawdźić czy silniczek jest uszkodzony? albo wyjąć go i przeczyścić (jesli jest tam co czyścić)

Karwass

  • Gość
Co to jest?
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Kwiecień 2009, 09:29:22 »
Po prostu wyjmij ten silniczek krokowy i przeczyść go po czym psiknij np. WD-40 w miejsca styku. Lecz tak sobie myślę, że to może być jeszcze wina przepływomierza który też wypadałoby wymontować i przeczyścić. No ale podstawą jest by na początku sprawdzić dokładnie dolot powietrza do filtra czy nie przepuszcza powietrza i myślę, że od tego powinno się zacząć szukanie usterki.

artur2

  • Gość
Co to jest?
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Kwiecień 2009, 12:52:13 »
witam,
przeczysciłem co sie dało, ale nie wiem czy sam silniczek można jeszcze rozebrac, a nie chiałbym go zepsuc, wydaje mi sie ze w atosie nie ma przepływomierza powietrza

artur2

  • Gość
Co to jest?
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Kwiecień 2009, 19:56:48 »
Witam,
Atos ma od dziś nowy, no prawie nowy silniczek i praca silnika wyrównała się i wszystko jest na razie ok, oby tak dalej.
pzdr

Karwass

  • Gość
Co to jest?
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Kwiecień 2009, 08:32:03 »
Hej, w Atosie faktycznie przepływomierza nie ma, lecz wyraziłem się mało precyzyjnie i miałem na myśli co innego;) Ciesze się, że auto już działa tak podejrzewałem, że to silniczek krokowy był sprawcą:) Takowy silniczek można rozebrać tylko z tego co się orientuję to istnieje duże ryzyko, że długo taki silniczek nie podziała o ile będzie działał. No ale znam przypadki, że po przeczyszczeniu silniczka auto jeździło długo i szczęśliwie;) Pozdrawiam

colek

  • Gość
Co to jest?
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Maj 2009, 22:14:26 »
witam ja mam pytanie tez odnosnie silniczka krokowego! mam taki problem ze atosik gasnie mi na niskich obrotach, czesto gdy wciskam sprzeglo lub po prostu stoje na swiatlach! czuc tak jakby lekko go trzeslo i nagle gsnie po czym odpala bez problemu!! czytalem tutaj wasze wypowiedzi i wymontowalem silniczek krokowy przeczyscilem wszystko ladnie i to samo. ostatnio nawet coraz czesciej!! mieliscie podobne przejscia?? co to moze byc!!?? :-/

Karwass

  • Gość
Co to jest?
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Maj 2009, 15:54:23 »
Witam jak masz Atosa zagazowanego to równie dobrze w instalacji gazowej szukaj przyczyny.
Jak chcesz coś więcej się dowiedzieć pisz bardziej szczegółowo...
Pozdr.

artur2

  • Gość
Co to jest?
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Maj 2009, 11:56:57 »
Witam,
U mnie pomogła wymiana silniczka i na razie jest ok, ale miałem kiedyś też podobny przypadek że auto gasło na swiatłach i po wciśnięciu sprzęgła trzęsło silnikiem przed zgaśnięciem itp.
Przyczyną okazał się luźny przewód w jednej z gniazd-wtyczek. Na oko wszytko wyglądało ok ale po szarpnieciu za przewody wyszedł jeden. Po zrobieniu tego przewodu wszystko wróciło do normy. Sprawdź dokładnie wszystkie gniazda i wtyczki i trzeba mocno szarpnąć za przewody żeby sprawdzić czy wszystkie mocno siedzą.

colek

  • Gość
Co to jest?
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Maj 2009, 17:26:39 »
Wymienilem wszystkie przewody i świece zrobilem juz kolo 500km i nie zgasl!! Wydaje mi sie ze pomoglo :D pozdrawiam