Autor Wątek: [i20 PB] [i20 PB] Światła do jazdy dziennej Hyundai i20  (Przeczytany 44779 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cangi

  • Gość
[i20 PB] Światła do jazdy dziennej Hyundai i20
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Marzec 2012, 21:04:02 »
Witam. Za co oni biorą taką kwotę 600 do 800 zł. Ja kupiłem światła za 150 zł. dwie godziny montażu i ten sam efekt. 400 zł. za dwie godziny to nie zły zarobek. Pozdrawiam.

el capitan

  • Gość
[i20 PB] Światła do jazdy dziennej Hyundai i20
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Marzec 2012, 23:10:02 »
Niestety "gwarancja"  kosztuje...cóż poradzić.

spartanianka

  • Gość
[i20 PB] Światła do jazdy dziennej Hyundai i20
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Marzec 2012, 17:43:01 »
Świetnie się prezentują zamontowane światła.
Sama się zastanawiam od dłuższego czasu czy nie zainwestować w światła do jazdy dziennej.
Rozumiem, że warto?:)


Pozdrawiam
spartanianka

Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322
[i20 PB] Światła do jazdy dziennej Hyundai i20
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Marzec 2012, 18:39:23 »
Cytat: "cangi"
Witam. Za co oni biorą taką kwotę 600 do 800 zł. Ja kupiłem światła za 150 zł. dwie godziny montażu i ten sam efekt. 400 zł. za dwie godziny to nie zły zarobek. Pozdrawiam.


A duzo majstrowania? Gdzie to sie podpina?

el capitan

  • Gość
[i20 PB] Światła do jazdy dziennej Hyundai i20
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Marzec 2012, 06:57:52 »
Koleżanka pyta czy warto:) hmmm.... Moim zdaniem tak, w dzień oszczędzimy nieco "prądu"  a i samochodzik wygląda ciekawiej.


Odnośnie samodzielnego montażu świateł dziennych to nie jestem pewien czy w przypadku samochodów na gwarancji taka modyfikacja nie będzie skutkować utratą części lub całości zobowiązań gwaranta.

spartanianka

  • Gość
[i20 PB] Światła do jazdy dziennej Hyundai i20
« Odpowiedź #20 dnia: 13 Marzec 2012, 07:38:29 »
To, że są oszczędności prądu to wiem:-)
Tylko, że we Wrocławiu za taką przyjemność krzyczą 1000 zł:(

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[i20 PB] Światła do jazdy dziennej Hyundai i20
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Marzec 2012, 07:50:23 »
Cytat: el capitan
Koleżanka pyta czy warto:) hmmm.... Moim zdaniem tak, w dzień oszczędzimy nieco "prądu"  a i samochodzik wygląda ciekawiej.
 Odnośnie drugiego - pewnie - ładnie to wygląda, odnośnie pierwszego - hmmmm - niewiem czy te "oszczędności" są aż taaaakie duże by akurat światła do jazdy dziennej były warte montażu z tego względu. Co do reszty - zastanawia mnie tylko jedno - skoro oni to montują na kleju to jaka jest jakość tego montażu od strony technicznej ? Czy pod kilkuset kilometrach po dziurach nie zgubisz czasem tych świateł ???

el capitan

  • Gość
[i20 PB] Światła do jazdy dziennej Hyundai i20
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Marzec 2012, 08:39:59 »
Oczywiście nie będą to duże oszczędności - ale moim zdaniem "grosz do grosza" czasem warto składać.

Z tego co mi mówili w ASO światła są również przykręcane (niestety nie mam pojęcia gdzie) natomiast klej ma służyć tylko jako uszczelnienie montażu :-P .

Jak na razie po 2 tysiącach km wszystko trzyma jak należy.

ps. oczywiście nie liczę na to, ze koszty montażu zwrócą się w "paliwie";)...no moze po 10 latach :mrgreen:

cangi

  • Gość
[i20 PB] Światła do jazdy dziennej Hyundai i20
« Odpowiedź #23 dnia: 17 Marzec 2012, 22:41:50 »
Witam. Odpowiedź dla de_assis.

Podpięcie jest  proste . Z lamp wychodzą trzy kabelki, jeden na masę, drugi na światło postojowe najprościej go podłączyć tuż przy kostce światła postojowego z przodu oraz trzeci przewód który przeprowadziłem do środka auta. Musiałem odbezpieczyć parę zatrzasków i zdjąć pokrywę z lewej strony od lewych dżwi. Znalazłem  jakiś główniejszy przewód zasilający i podłączyłem do niego światła przez dodatkowy bezpiecznik na przewodzie.
Światła działają  następująco:
Po pszekręceniu stacyjki w położenie tzw zapłonu światła się zapalają zaś po wyłączeniu zapłonu święcą jeszcze przez około minutę, chyba że zostaną wcześniej otwarte dżwi to zgasną natychmiast.
Gdy załączę światła postojowe to te światła gasną.

Pozdrawiam.

Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322
[i20 PB] Światła do jazdy dziennej Hyundai i20
« Odpowiedź #24 dnia: 17 Marzec 2012, 23:42:19 »
Dzieki za objasnienie

cangi

  • Gość
[i20 PB] Światła do jazdy dziennej Hyundai i20
« Odpowiedź #25 dnia: 26 Kwiecień 2012, 21:26:51 »
Witam. Założyłem ledy z pół roku temu i dzisiaj gdy obejżałem trzy diody już się nie swiecą, strasznie mnie to osłabiło. miały świecić  przynajmniej 10tys. godzin a nie parędziesiąt godzin. Następne światła to kupię chyba ze zwykłymi żarówkami 21W, zawsze mozna takie wymienic.

nebulus

  • Gość
[i20 PB] Światła do jazdy dziennej Hyundai i20
« Odpowiedź #26 dnia: 16 Kwiecień 2013, 23:02:14 »
przestrzegam mam podobne doświadczenie jak kolega powyżej założyłem lampy samsunga świeciły pięknie ale tylko 3 miesiące. Lampy nie były z najtańszych więc należy się dobrze zastanowić. Teraz wstawię tam jak było przewidziane halogeny przynajmniej się przydadzą.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1459
[i20 PB] Światła do jazdy dziennej Hyundai i20
« Odpowiedź #27 dnia: 18 Kwiecień 2013, 21:39:50 »
Bo jak kupi ktoś dzienne led nawet za 200zł to nalezy patrzeć czy nie parują szybki. Jeśli tak i nie uszczelni się lamp to za jakiś czas padną diody od tej wilgoci.  Sam mam lampy co leżą na półce bo popaliły się diody smd z powodu wilgoci a kosztowały właśnie 200zł.
Do getza kupiłem już tańsze 8ledowe z większymi diodami smd 5050.Obie lampy za jakiś czas puszczały wilgoć i parowały szybki. nie chciałem się bawić w reklamacje to je rozebrałem i uszczelniłem dokładnie sylikonem. Działają idealnie a diody się nie psują.
Druga sprawa to szumnie zapewnienia o tysiącach godzin świecenia. Ale to dotyczy dobrych diod i zasilanych znamionowym prądem. A najczęściej daja tanie z podwyższonym napięciem i przez to się grzeja diody aż parzą. A to nie służy trwałości.
Tak samo kupiłem tanie, fajne i malukie żarówki do domu 80led smd. Mocno świecą ale obudowa aż parzy. Co nie wróży owymi 50tys żywotności. sam je usprawniłem dodając jeszcze 5diodek by mniej się grzały.

dziobo07

  • Gość
[i20 PB] Światła do jazdy dziennej Hyundai i20
« Odpowiedź #28 dnia: 17 Luty 2016, 20:38:16 »
a możecie podać średnice które pasują w kratki (zaślepki halogenów)? jakie można założyć?

srebrny

  • Gość
co założyć?
« Odpowiedź #29 dnia: 04 Kwiecień 2016, 16:09:18 »
Polecam wybrać coś ze strony: http://sklepowisko.com/
W moim egzemplarzu (produkcja 2009 Indie) założyłem  takie: http://sklepowisko.com/drl/universal-drl?product_id=55 ale widzę, że jest też nowsza wersja: http://sklepowisko.com/drl/universal-drl?product_id=371 . Do I20 potrzebny jest pierścień osłonowy pokazany na zdjęciu http://sklepowisko.com/image/cache/data/510L/mini-960x640.jpg . Otwór w miejscu na światła przeciwmgielne wynosi 80mm - najlepiej wyciąć otwornicą. Do zamontowania w moim przypadku potrzeba było dokupić płaskownik aluminiowy ~1,0m. Po przecięciu na pół i owinięciu taśmą izolacyjną jeden koniec płaskownika skręca się z przegubową częścią lampy a drugi wkrętami do blachy auta. Żeby uszczelnić całość to przed montażem lamp nałożyłem jeszcze przeźroczysty silikon na połączenie ze zderzakiem. Od 5 lat działają bezawaryjnie.