Autor Wątek: [Atos] Światło wsteczne  (Przeczytany 8420 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

artur2

  • Gość
Światło wsteczne
« dnia: 02 Kwiecień 2009, 15:29:48 »
Witam serdecznie,
Moj problem dotyczy światła wstecznego w Atosie, (swiecą się ciągle żarówki musiałem je wyjąć) czy ktoś wie co może być przyczyną i jak usunąć usterkę?
Pozdrawiam,
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 11:58:41 przez Brt »

Karwass

  • Gość
światoło wstecznego
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Kwiecień 2009, 10:23:26 »
Przychodzą mi dwie rzeczy do głowy.
1. Czujnik w skrzyni biegów lecz tu tylko przypuszczam...
2. To wydaje mi się bardziej prawdopodobne lecz byłbym w 100% pewny, że to jest ta usterka gdyby to światło w ogóle nie świeciło a mianowicie chodzi mi o kable przechodzące z klapy do reszty nadwozia. Znajdują się one po prawej tylnej stronie auta wychodzące z klapy. W Atosach kable w tym miejscu lubią pękać wydaje mi się, że to skutki mrozu przez co dzieją się różne cyrki z m.in. z wycieraczką tylną, światłami a najczęściej z ich brakiem.
Pozdrawiam
Arek

artur2

  • Gość
Światło wstecznego
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Kwiecień 2009, 18:14:38 »
Witam,
zlokalizowałem przewód biegnący od skrzyni i po rozpięciu go swiatła oczywiście zgasły, zanim kupię nowy czujnik przejrzę dokładnie zgodnie z sugestją przewody.

BartBartez

  • Gość
Światło wsteczne
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Kwiecień 2009, 10:07:43 »
artur2,
Jeśli po wyjęciu kabla z czujnika światła gasną to nie ma co sprawdzać - czujnik uszkodzony

artur2

  • Gość
Światło wsteczne
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Kwiecień 2009, 17:07:02 »
witam,
dzis sprawdzilem przewody wygladaja ok, wiec to napewno czujnik, dziekuje za pomoc.

spidero

  • Gość
Światło wsteczne
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Kwiecień 2009, 10:46:49 »
przy wyciaganiu czujnika uwazaj na mala kulke ktora sie wklada arzem z czujnikiem, mi w kanale wpadla w piach i mialem szuakania na kilkanascie minut.

artur2

  • Gość
Światło wsteczne
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Kwiecień 2009, 15:59:59 »
dziękuję wszystkim za informację.

wampum

  • Gość
Światło wsteczne
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Maj 2009, 09:51:19 »
Mam problem ze światłami wsteczynmi, po prostu ich nie ma....
Prosze o dokładny opis gdze się dokładnie znajduje ten czujnik na skrzyni biegow.
Ja mam wolny przewod, ktory prawdopodobnie powinien być podpięty do kształtownika (z prawej strony skrzyni od gory). Kształtownik jest przymocowany do obudowy skrzyni...z to tam powinien się znajdować ten czujnik?.....

Hants

  • Gość
Światło wsteczne
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Maj 2009, 19:04:24 »
wampum,

Czarne punkty w lewym, dolnym 'rogu' skrzyn:

http://www.hants.pl/sonata/KM200_KM206/imagepages/image1.html

wampum

  • Gość
Ok
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Maj 2009, 21:39:48 »
Cytat: "Hants"
wampum,

Czarne punkty w lewym, dolnym 'rogu' skrzyn:

http://www.hants.pl/sonata/KM200_KM206/imagepages/image1.html

 
No dzięki.
I to jest profesjonalna odpowiedź....
Akurat dzisiaj byłem u mechanika i zlokalzował sprawę, żeczywiście walnięty jest czujnik pod spodem skrzyni..... tajeminczy kabelek o którym pisąłem z innym poście, okazał się być właśnietym co wchodzi do innego kabelka biegnącego od tego czujnika (były po prostu rozłączone). Po połaczeniu wtyczek oczywiście wsteczny pali się na okrągło....
W tym tygodniu będe miał wymieniany min. ten czyjniczej i olej w przekładni bo podobno jest cytuję "siwy", co oznacza że coś o coś trze w skrzyni :-).

W każdym razie dzięki za pomoc...

wampum

  • Gość
brak świateł
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Maj 2009, 18:46:29 »
Witam. Wymieniłem czujnik i olej w skrzyni....
Niestety śwaitła palą się cały czas, więc rozłaczony jest przewód....
Mechanik twierdzi, że to usterka w samej skrzyni....

zybon

  • Gość
Światło wsteczne
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Maj 2009, 19:34:41 »
Cytat: "wampum"
Niestety śwaitła palą się cały czas, więc rozłaczony jest przewód....
Mechanik twierdzi, że to usterka w samej skrzyni....

To ci mechanicy jak nie wiedza jak cos zrobic to najprosciej powiedziec komus ze to cos innego jest zepsute :evil: sam nie dawno przerabialem ten temat u majego mechanika, problem lezy w tym ze w skrzyni jest bardzo maly skok ktory włącza swiatla i mozna to regulowac podkladkami przy dokrecaniu...

drago1115

  • Gość
Światło wsteczne
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Maj 2009, 19:58:39 »
Niestety podkładki nie pomogą dlatego że czujnik w Atosie przewodzi prąd cały czas a po wciśnięciu przestaje. Więc wszystkie biegi go wciskają a wsteczny zwalnia. Jak wcześniej pisał kolega przed czujnikiem powinna znajdować się jakaś kulka i jej brak prawdopodobnie powoduje ciągłe świecenie świateł.

jergar

  • Gość
Światło wsteczne
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Listopad 2009, 18:59:01 »
spidero, spidero, Mam pytanie, opisywałeś w poście o wymianie automatu cofania w skrzyni biegów czy ta kulka jest sama czy z sprężynką. Mnie chyba fachowcy podczas naprawy skrzyni biegów zgubili tą kulkę i cały czas mi świeci, i kazali wymienić automat na nowy. bo wymianie ciągle to samo a kulki stwierdziłem brak podczas wymiany. Dziękuje za odpowiedź pozdrawiam. Jergar :lol:

wampum

  • Gość
Kulka
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Grudzień 2009, 12:21:18 »
Pytanie podstawowe w związku z powyższym....
Czy taka kulkę można kupić....