Autor Wątek: [Sonata Y3] Pomysł na przeciwmgielne?  (Przeczytany 1811 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hants

  • Gość
[Sonata Y3] Pomysł na przeciwmgielne?
« dnia: 20 Kwiecień 2013, 15:07:52 »
Dotychczas korzystałem z pewnego niemieckiego pomysłu - duża 'foremka' ładnie dopasowana do zderzaka, a niej 'korytko' w które wsadzona była mniejsza oprawka z odbłysnikiem i szkiełko-soczewką.

Niestety zbyt intensywnie wyprzedzałem pługi snieżne ostatniej zimy  szybki-soczewki 'się' połamały. dodatkowych zniszczeń narobiłem sobie uszczelniając wszystko silikonem - woda jakoś wlazła do środka i zrobiła swoje...

Na ibeju i allego są setki modeli - nie wiem jednak dię zabrać do przypasowania nowych oprawek. Kupić dwie 'kulki' zalać wszystko silikonem w tej formie którą już mam? Trochę popelina...

Potrzebowałbym niedużych, prostokątnych lampek jak na zdjęciu - ktoś wie gdfzie takie kupić? 14cm x 8cm..

Cały otwór wygląda tak, brud to z grubsza, kontur 'foremki':



Lampa z oprawką w oprawce..




A tu trochę fotek z instalacji 5 lat temu. Kurczę - niczego porządnego już się nie produkuje, 10 ciężko zarobionych funtów zapłaciłem za ten zestaw!    :->    




















[ Dodano: 2013-04-25, 01:51 ]
Zdecydowałem się na produkt lokalnej firmy Ring - nie powinno być problemów z ewentualną wymianą szybek:

http://www.ringautomotive.co.uk/uk/products/Cars/Accessory+Lighting+-slash-+Styling/Accessory+Lighting/BRL055C

Jako ciekawostkę zapodam, że sprzedawcy na ibeju nie byli pewni ilości lamp w pudełku. Kupiłem dwie lampy - dostałem...dwa pudełka z czterema lampami. Chyba sobie dołożę jeszcze jedną parę tuż pod rejestracją :-)

[ Dodano: 2013-04-25, 20:22 ]
Zrobione. Pozostaje tylko zmontować elektronikę...