Forum > i40 VF

[i40 VF] Wypalanie filtra DPF w 1,7 CRDI

(1/167) > >>

Alonzo_:
Witajcie.
Jak w temacie.
Macie jakieś objawy wypalania filtra w swoich autach?
Czy z filtrami w CRDI hyundai/Kia są cyrki czy to jakoś ogarnęli w miarę?
Mam na myśli np rozrzedzanie oliwy, tylko wypalania serwisowe itp szopki?
Nie znalazłem jakiegoś specjalnego narzekania na to w 1,7 zwłaszcza (w H i K) w necie, ale sam nie wiem jak to sie objawia u nas i czego sie spodziewać.
Oczywiście nie poruszam tematu odpowiedniej jazdy. U mnie jeśli się traski często  nie ułożą to zakładam "przymusowe" przegonienie autka co 2-3 tysiaki, bo na co dzień raczej krótkie kawałki podmiejskie mam.

Łukasz:
Zapewne takie jak w każdym innym aucie z filtrem DPF - podwyższone obroty (na luzie można zauważyć) i zwiększone spalanie.
W instrukcji nic nie masz na ten temat?

McGregor:
Podniosę temat choć już się zakurzył od ostatniego postu, ale może macie dzięki temu więcej doświadczeń. No właśnie jak wygląda sprawa w naszych autach z z wypalaniem, auto użytkuje ponad pól roku zrobiłem od nowości ponad 27000 km i nie zaobserwowałem zadnych objawow towarzyszacych wypalaniu. Jak ktos cos moze wniesc do dyskusji to z checia przeczytam ;)

Alonzo_:
McGregor z takimi przebiegami raczej z wypalaniem nie będzie problemu u Ciebie  ;-)
Ja do dziś nie wiem jakie są objawy bo nic specjalnego nie zaobserwowałem.
Dziś wskoczyło mi równiutkie 40 tyś. ...ale w 2 lata jazdy.
Jeżdżę sporo krótkich kawałków ale co jakiś czas przegonie go po autostradzie i na razie nic z DPF-em mi krwi nie psuje... Oby tak dalej.

mr.?:
Jakbyście opisali jakie są objawy wypalenia DPF byłoby łatwiej.

U mnie 57.000 w 2 lata i na razie tylko klocki hamulcowe przód/tył poszły do wymiany.

Pzdr.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej