Autor Wątek: [ix35 EL] Dodatek oleju do dwusuwów do oleju napędowego  (Przeczytany 93288 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mirekbrz

  • Gość
[ix35 EL] Dodatek oleju do dwusuwów do oleju napędowego
« Odpowiedź #90 dnia: 07 Wrzesień 2015, 17:13:36 »
Tak mam dpf. Santa Fe 2.2 crdi z 2008 r.

Offline tslonik

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
[ix35 EL] Dodatek oleju do dwusuwów do oleju napędowego
« Odpowiedź #91 dnia: 21 Październik 2015, 20:23:29 »
Witam wszystkich.
Mam pytanie do użytkowników IX-ów z silnikiem diesla, czy ktoś z was ma doświadczenie z używaniem dodatku Kleen-flo diesel lubrificant? Z opisu wydaje się, że jego przeznaczeniem jest poprawienie właściwości paliwa o niskiej zawartości siarki?
Jak to się ma w stosunku do dodawania olejów 2T?

igrek1

  • Gość
[ix35 EL] Dodatek oleju do dwusuwów do oleju napędowego
« Odpowiedź #92 dnia: 02 Czerwiec 2016, 00:31:27 »
Czesc,

przeczytałem cały wątek :) w sumie 90% pozytywów na temat tego oleju dolewanego do ropki, Czy ktokolwiek spotkał się z jakimiś negatywnymi skutkami takiej terapii ? kończy mi się gwarancja i zastanawiam się czy to dobry moment na testy ;-)

Nawiązując do temetu, mam u siebie DPF oczywiście i moje pyta:
czy w jakiś prosty sposób można w naszych autach skontrolować kiedy się on wyplał i jak często miało to miejsce ?? nie wiem jakis moduł OBD do smartfona ;-) ?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za info

Offline Chrabo

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
[ix35 EL] Dodatek oleju do dwusuwów do oleju napędowego
« Odpowiedź #93 dnia: 24 Marzec 2018, 13:39:25 »
Przeczytane wszystko i przyznam też liczyłem na jakieś opinie, negatywne skutki, czy chociażby delikatne skutki uboczne w konkretach. Nie wiem czy będę z tym kombinował, ale dała mi do myślenia kwestia jakości paliwa z dystrybutorów. Do tej pory lałem to najtańsze na shellu "fuel save" diesla, a dwa tankowania do tyłu pół zbiornika dałem V-powera. Wcześniej DPF przepalał mi się co 700-1000 km w zależności ile dłuższych tras było, a po tym nalaniu V-powera czekam na razie dłużej na przepalanie, choć też mi się składa od tamtej pory regularnie na dalsze przejazdy jeździć. Chyba że nie zauważyłem gdzieś kiedy mi się przepalił. Po tym jednym nalaniu połowy lepszego znowu był zalany do pełna zwykłym/tańszym.

Offline krosser

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
[ix35 EL] Dodatek oleju do dwusuwów do oleju napędowego
« Odpowiedź #94 dnia: 26 Marzec 2018, 20:34:50 »
ja lałem 2T do Renówki - przestałem bo korekcja na wtryskach zaczeła "falować"
od pół roku leję do ON dodatek Archoil AR6900 max - korekcja na wtryskach w Renówce się ustabilizowała a ix35 na tej miksturze pracuje aż miło.