Autor Wątek: halogeny, jak - pomocy !!!  (Przeczytany 3009 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cezary46

  • Gość
halogeny, jak - pomocy !!!
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Kwiecień 2009, 20:23:34 »
Cytat: "BartBartez"
Cytuj
A auto pochodzi z Polski czy z np. Niemiec?

Moje akurat z Niemiec. Ale chyba wszystkie (a na pewno większość) auta sprzedawane w polskich salonach mają tak skonfigurowane halogeny


Nie spotkałem u auta kupionego w RP aby halogeny przy długich się nie wyłączały, w firmie we flotowych też się wyłączają. Być może takie są na polskim rynku.

zybon

  • Gość
halogeny, jak - pomocy !!!
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Kwiecień 2009, 21:46:43 »
Najlepiej czarne podlacz do minusa akumulatora, a plus podepnij do plusa postojowki i bedzie jak fabryka robi ;-)
Kable przeciagasz przez sciane grodziowowej od silnika do kabiny u mnie dziuka jest po stronie pasarzera zslomnieta gumowa zaslepka.

Cytat: "cezary46 "
BartBartez napisał/a:
Cytat:
A auto pochodzi z Polski czy z np. Niemiec?

Moje akurat z Niemiec. Ale chyba wszystkie (a na pewno większość) auta sprzedawane w polskich salonach mają tak skonfigurowane halogeny


Nie spotkałem u auta kupionego w RP aby halogeny przy długich się nie wyłączały, w firmie we flotowych też się wyłączają. Być może takie są na polskim rynku..


Widze ze ta dyskusja nie bedzie mniala konca <glupek2> a chodzi tu generalnie o to ze halogeny dalekosiezne "drogowe" maja sie włączać z swiatlami drogowymi, a swiatla przeciwmgielne ze swiatlami mijania( tak jest w Polsce) a fabrycznie przeciwmgielny mozna wlaczyc z postojowkami ;-)

rufuz

  • Gość
halogeny, jak - pomocy !!!
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Kwiecień 2009, 08:41:34 »
No teraz juz wiem. dzieki bardzo za info. Tylko jeszcze gdzie najłatwiej znaleźć plus żarówki.
Tzn gdzie najlepiej sie podłączyć ?
Pozdrawiam

roofus

  • Gość
halogeny, jak - pomocy !!!
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Kwiecień 2009, 19:45:28 »
Sprawdz instalacje bo pewnie masz juz ja gotowa
U mnie w lantrze nie mam lusterek elektrycznych halogenow nie mialem anteny elektrycznej i nie wiem co tam jeszcze mozna montowac ale instalacja jest polozona (chyba w standardzie do wszystkiego)
Niedawno wymienialem reflektory i u mnie ida kable do miejsc gdzie powinny byc halogeny

Miron

  • Gość
halogeny, jak - pomocy !!!
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Kwiecień 2009, 21:42:38 »
Wspominacie tutaj o tym że halogeny przeciwmgielne muszą się wyłączać kiedy włączymy drogowe. Ponoć jest jeszcze przepis że chalogeny przeciwmgielne NIE mogą być włączane niezależnie. Możliwość włączenia przeciwmgielnych musi być tylko z zpozycyjnyimi. Co do wyłączania się przy drogowych to często jeżdżę renault i fordem które czegoś takiego nie mają na fabrycznej instalce:) Sorki że wróciłem do tematu przepisów. Powodzenia z kabelkami:)

Złośnik

  • Gość
halogeny, jak - pomocy !!!
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Sierpień 2009, 16:20:32 »
Cytat: "roofus"
Sprawdz instalacje bo pewnie masz juz ja gotowa
U mnie w lantrze nie mam lusterek elektrycznych halogenow nie mialem anteny elektrycznej i nie wiem co tam jeszcze mozna montowac ale instalacja jest polozona (chyba w standardzie do wszystkiego)
Niedawno wymienialem reflektory i u mnie ida kable do miejsc gdzie powinny byc halogeny


Dokładnie kolego, w standardzie masz instalację do wszystkiego poprowadzoną, nie miałem halogenów a kable są, są to kostki w okolicach reflektorów, pojedyncze z dwoma kablami tylko, takie dosyć małe. :)