Autor Wątek: Luz na tylnym kole  (Przeczytany 962 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

thores

  • Gość
Luz na tylnym kole
« dnia: 28 Marzec 2009, 16:14:41 »
Witam. To znowu ja, z kolejnym problemem :evil: . Przeglądałem forum w poszukiwaniu odpowiedzi, ale nie znalazłem satysfakcjonującej.
Na jednym z tylnych kół wyczuwam niewielki luz. Jeśli auto stoi na kołach i chwycę za oponę, zacznę lekko ruszać to luz czuję. Natomiast jak autko podniosę to choćbym nie wiem jak ruszał to nic nie czuję. Jak pokręcę kołem to coś tam lekko słychać, ale nie brzmi mi to jak konające łożysko. W związku z tym chciałem zapytać czy z góry stawiać na to, że jest to łożysko? Jeśli tak to jakie koszta i co kupić (piasta? samo łożysko?) i czy brać się samemu za to. Piasta tania nie jest, chyba, że źle szukam :/
Jeśli byłaby możliwość, że to nie łożysko, to czy jechać może sprawdzić zawieszenie zanim zacznę się bawić? Auto bez ABS.
Z góry dzięki.

kml

  • Gość
Luz na tylnym kole
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Marzec 2009, 21:07:35 »
thores, jedź do warsztatu to Ci powiedzą co jest bo tak z opisu to trudno coś napisać. Nie wiem jak to jest w Twoim samochodzie ale w 2 generacji wymienia sie całą piastę i sztuka kosztuje ok 250 pln

thores

  • Gość
Luz na tylnym kole
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Marzec 2009, 17:59:30 »
Jutro chyba pojadę sprawdzić zawieszenie, ale jestem już prawie pewny, że to piasta. Prosiłbym kogoś zorientowanego w pierwszej generacji o wypowiedzenie się czy do wymiany idzie cała piasta i czy jest jakiś problem przy wymianie samemu.

kml

  • Gość
Luz na tylnym kole
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Marzec 2009, 18:19:47 »
Cytat: "thores"
Jutro chyba pojadę sprawdzić zawieszenie, ale jestem już prawie pewny, że to piasta. Prosiłbym kogoś zorientowanego w pierwszej generacji o wypowiedzenie się czy do wymiany idzie cała piasta i czy jest jakiś problem przy wymianie samemu.


Sam sie zorientuj wchodząc na stronę intercarsu i sprawdzają w katalogu części jakie są dostępne pozycje. Poza tym na forum było już na ten temat więc użyj opcji SZUKAJ.

thores

  • Gość
Luz na tylnym kole
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Marzec 2009, 18:35:38 »
Na podstawie forum wnioskuję, że do wymiany idzie cała piasta i że można to samemu zrobić bez problemów. Jeśli się mylę to może ktoś mnie poprawi.
Natomiast katalog Intercarsu dla osoby słabo zorientowanej, jaką jestem, nie jest zbyt czytelny.

kml

  • Gość
Luz na tylnym kole
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Marzec 2009, 18:38:32 »
Cytat: "thores"
Na podstawie forum wnioskuję, że do wymiany idzie cała piasta i że można to samemu zrobić bez problemów. Jeśli się mylę to może ktoś mnie poprawi.
Natomiast katalog Intercarsu dla osoby słabo zorientowanej, jaką jestem, nie jest zbyt czytelny.


Zapewe tak jest a w katalogu po prostu widać co można kupić a co nie więc jeżeli nie masz łozyska piasty tylnej tylko piastę tylną to wniosek taki, że do wymiany jest całość.

thores

  • Gość
Luz na tylnym kole
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Marzec 2009, 18:53:28 »
Ok. Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam.

thores

  • Gość
Luz na tylnym kole
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Marzec 2009, 12:02:10 »
Mała aktualizacja. Byłem na sprawdzeniu i okazało się, że to jednak nie jest łożysko koła, a poduszka amortyzatora. Dlatego nie można było wyczuć luzu podczas gdy auto było podniesione. Piszę na wypadek gdyby ktoś kiedyś miał taki problem.