Autor Wątek: Łożysko  (Przeczytany 3446 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

EMSI

  • Gość
Łożysko
« dnia: 27 Marzec 2009, 23:01:50 »
Kupiłem go w czerwcu. przejechałem już 29 tyś km. I wiecie co? Przez ten czas, tylko zalewałem i jeździłem... Owszem byly do wymiany pewne części, ale są one tak rzeczywiste, że nie ma potrzeby ich wymieniać. Jedyna wpadka to regenaracjja alternatora za 250zł.Poprzednie auto Audi pzrez ten czas wpakowało mnie już w takie koszty jak: zawieszenie 1,5 tys, kilkukrotne badanie kompem ok 400. czyszczenie wttryskow, błędy na komputerze...

Ale i po tym bajecznym okresie niestety dopadł mnie problem... Zaczyna huczeć tyle łożysko. Więc jadę po łożysko do sklepu (audi kosztowalo 90 zł), a tu zonk... Nie ma łożysk do tego auta. trzeba kupić całą piastę tylną :) UPS 623 zł... za jedną stronę... No żesz.... ale cała reszta bez zarzutu. Pocieszam się tym, że teściu ostatnio chciał wymienić przegub w Elantrze 1,6 z 1999. wszędzie mówiono nam, że niestety z całą półośką za 890 zł. Po przepenetrowaniu całego rynku olsztyńskiego znalazł się jeden sklep, gdzie można było kupić przegub SKF za 230 zł.... Także pocieszam się, że i u mnie cud się wydarzy :P

kpawel

  • Gość
Łożysko
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Marzec 2009, 23:17:05 »
Jeżeli mówisz o piaście oznacza to tylne zawieszenie. Cena dosyć dobra bo w IC 720zł za zamiennik.

Ręce mi opadły, za używkę na allegro koleś woła 650zł.

EMSI

  • Gość
Łożysko
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Marzec 2009, 23:23:39 »
Też potrzebujesz łożyska (piasty) do XG?

kpawel

  • Gość
Łożysko
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Marzec 2009, 08:47:56 »
Nie potrzebuję tylko tak na szybko sprawdziłem cenę.
Chyba we wszystkich Hyundai’ach tylne łożysko jest razem z piastą, w XG wygląda ono dosyć skomplikowanie. Natomiast z przodu wymienia się samo łożysko około 150zł.

Roman_d

  • Gość
Łożysko
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Marzec 2009, 10:32:48 »
W sonatach z tego co pamiętam też jest podobnie. Ja w mojej poprzedniej płaciłem ponad 600 za piastę z łożyskiem do lewego tylnego koła.
Niestety ten typ tak ma :(.

EMSI

  • Gość
Łożysko
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Marzec 2009, 13:10:07 »
A jakiej firmy kupiłeś i jak długo Ci trzyma bezawaryjnie?

Roman_d

  • Gość
Łożysko
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Marzec 2009, 15:22:55 »
Nie bardzo wiem jakiej firmy. Mechanik mi je kupował chyba jakieś koreańskie zamienniki. Przejechane ponad 15000 km i na razie żadnych problemów.