Forum > Portal

i40 - zwycięzcą konkursu na najlepszą karoserię

(1/1)

speedmaster:
Dziś mamy przyjemność przedstawić wyniki konkursu na najlepiej zaprojektowane i wykonane karoserie samochodowe EuroCarBody 2011. Zwycięzcę wyłoniono w plebiscycie z udziałem około 500 delegatów, wśród których nie zabrakło wysokiej klasy specjalistów branżowych z różnych części świata.

10 nowych pojazdów osobowych ubiegało się o prestiżową nagrodę EuroCarBody 2011, która przyznawana jest przez jury złożone z międzynarodowych specjalistów za wyjątkowe osiągnięcia w projektowaniu, produkcji oraz jakości wykonania karoserii samochodowych.

Pod uwagę bierze się szereg parametrów, na podstawie których jury nagradza najlepsze rozwiązania w tej dziedzinie. Na zwycięzcę edycji konkursu 2011 wybrano ostatecznie nadwozie modelu Hyundai i40, który w głosowaniu uzyskał 37,98 punktów.Warto podkreślić, że w ogłoszonych kilka tygodni wcześniej wynikach testów zderzeniowych organizacji Euro NCAP model Hyundai i40 uzyskał maksymalną ocenę pięciogwiazdkową.

W pierwszej piątce konkursu EuroCarBody 2011 znalazły się ponadto następujące modele samochodów:

2. Audi A6
3. Mercedes Klasy B
4. BMW Serii 1
5. Mazda CX-5

Ponadto, podczas konferencji EuroCarBody 2011 zaprezentowano i oceniono następujące nowe modele:

- Ford Focus
- Nissan LEAF
- Opel Zafira
- Range Rover Evoque
- Volkswagen Golf Cabrio

Dodajmy, że koncern Hyundai nigdy wcześniej nie zgłaszał żadnego ze swoich projektów do omawianego konkursu. Jest to również jednocześnie zwycięstwo jakiejkolwiek producenta wywodzącego się z Azji w dotychczasowej rywalizacji o główne trofeum EuroCarBody.

Źródło: http://www.samar.pl

IgoReCzeK:
No proszę! Nawet bym się nie spodziewał. Oj to może zarzutować na wzroście cen kolejnych nowych modeli tej jakże jedynie słusznej marki.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej