Autor Wątek: [Getz] zawieszenie przód - problem z diagnozą :(  (Przeczytany 2670 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

RADTUS

  • Gość
zawieszenie przód - problem z diagnozą :(
« dnia: 30 Marzec 2009, 21:18:04 »
pacjent: getz
lokalizacja: prawy przód
objaw: przy prędkościach 40-60km/h na długich nierównościach (praca zawieszenia z dużą amplitudą), dźwięk zbliżony do „podwieszonego na drucie tłumika / pracy resorów w bryczce” – może odrobinę niższy.
próby diagnozowania: wizyta w stacji diagnostycznej; szarpaki, podnośniki, solidnie i z zacięciem na lokalizację źródła.
wynik: brak luzów, wszystko poprawnie

Macie pomysł co takiego drażni moje zmysły ???
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 22:06:00 przez Brt »

HaGie

  • Gość
zawieszenie przód - problem z diagnozą :(
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Marzec 2009, 17:51:43 »
ja mam to samo tylko z lewej strony :/

ale jeszcze tego nie badalem :D

RADTUS

  • Gość
zawieszenie przód - problem z diagnozą :(
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Marzec 2009, 21:15:47 »
Burza mózgów w pracy i stanęło na ponownej wizycie u diagnosty pt.:
badanie amortyzatorów > wynik > wszystko OK.
Cztery głowy więc jedna para uszu do kanału druga para na błotniku, dwójka bardziej rosłych przy otwartych drzwiach dała popalić gackowi > wynik > udało się odtworzyć ten drażniący dźwięk.
Podejrzany to górne mocowanie amortyzatora, póki co podejrzany bo do weryfikacji trzeba zdjąć podszybie. Na to juz nie było czasu, ale w weekend potwierdzę.

klodek

  • Gość
zawieszenie przód - problem z diagnozą :(
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Kwiecień 2009, 18:15:37 »
Ja miałem stukanie na "praca zawieszenia z dużą amplitudą" ale przy prędkości do 10-20km/h...
Stawiałem na kielich lub mocowanie amortyzatora,
Szarpaki nic nie wykazały a stukanie powili się nasilało.

Postawiłem na wymianie gum stabilizatora P i L, i stukanie ustało.
Gumy kupiłem oryginalne za 20zł w ASO. Między nowym a zużytym była różnica średnicy koło 0,6cm-0,8cm.

RADTUS

  • Gość
zawieszenie przód - problem z diagnozą :(
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Kwiecień 2009, 14:57:37 »
wymienione:
> mocowanie amortyzatora P
> łączniki stabilizatora P/L
trasa Pomorze > Kraków
pierwsza dziura w Krakowie i znowu słychać ten "dziwny dźwięk" :( > wielkie pudło!
Jest szansa, że to dźwięk wydawany przez amortyzator ? mimo poprawnego tłumienia ?

klodek

  • Gość
zawieszenie przód - problem z diagnozą :(
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Kwiecień 2009, 08:39:10 »
Piszesz o łącznikach stabilizatora.... a gumy stabilizatora też wymieniłeś ??
Co od Amortyzatora, to też może być on, choć z tego co wiem to nawet nowe amorki mogą głośno pracować, a wymiana amorka jest droga i nie wiadomo czy skuteczna :/

RADTUS

  • Gość
zawieszenie przód - problem z diagnozą :(
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Kwiecień 2009, 10:10:18 »
Stukanie słychać na wysokości koła. Co do gum stabilizatora to były wymieniane w ubiegłym roku i to zupełnie inny dźwięk, który bardziej przenosi się na kielich niż dół auta.

Erebus

  • Gość
zawieszenie przód - problem z diagnozą :(
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Kwiecień 2009, 11:58:32 »
Miałem podobny dźwięk - raczej takie metaliczne skrzypienie. W poprzednim samochodzie po wymianie amortyzatorów i one niestety były winne. Nic się z tym nie dało zrobić niestety. Więc to jak najbardziej mogą być amortyzatory.

RADTUS

  • Gość
zawieszenie przód - problem z diagnozą :(
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Maj 2009, 08:20:02 »
Amortyzator wymieniony i nastała cisza :)
Krzykniecie jedna szt nie wolno itd. - macie rację :)
Kupiłem na potrzeby testu (żeby nie robić kolejnych nietrafionych zakupów) używkę.
Objawy ustąpiły, a badanie amorów wykazało skuteczność P77 / L74 więc wszystko w normie i zostawiam ten stan na autku. Takie przeszczepy nie są zalecane (wręcz zabronione) ale po badaniu skuteczności uważam kompromis za uzasadniony :)

Pozdr,