Forum > Trajet

Coś puka z przodu przy zawieszeniu

(1/2) > >>

niebrzydal:
Czy Hyundai ma jakieś drążki kierownicze :) ?, czy tylko końcówka może pukać. Odgłos pukania delikatny od prawej strony maglownicy.

majchrzok:
kolego stwierdzenie coś puka jest mało precyzyjne... jedynym rozwiązaniem aby się dowiedzieć co może pukać to auto na podnośnik, łyżka w ręce i sprawdzanie każdego elementu zawieszenia. u mnie w ukłądzie kierowniczym słychać krzyżak w kolumnie kierownicy. przy szybkich delikatnych ruchach kierownicą słychać ja on puka...

niebrzydal:
Końcówki drążków dobre, łączniki też. Ogólnie to pukanie wyczuwalne jest jak samochód stoi i rusza się kierownicą. Słychać i czuć wtedy na kierownicy tyk tuk. Jak się silnik zgasi to trzeba lepiej, silniej poruszać żeby usłyszeć takie stukanie. Odgłosy te dochodzą  bardziej od maglownicy. Zauważyłem mocno spoconą gumę lewego drążka przy maglownicy.
Panowie jakieś podpowiedzi, czy tylko skierowanie do mechanika. :)

maciekw:
może masz luzy w maglownicy. podobno podczas jazdy szybkie machanie kierownicą może to wykazać - wtedy stuka.

Mi też się wydawało, że stuka mi maglownica, ale okazało się, że to były zmęczone mocowania górne amortyzatorów.

niebrzydal:
Dzięki za podpowiedz, która mnie zmartwiła. tak patrzyłem to jeden komplet naprawczy to 180 zł. Odgłosy rzeczywiście są dość wysoko.
Możesz opisać coś więcej jak się objawiało uszkodzone mocowanie amortyzatora.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej