Autor Wątek: [i40 VF] Ile pali wam srednio w miescie CRDI ?  (Przeczytany 10309 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pajaro

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 153
[i40 VF] Ile pali wam srednio w miescie CRDI ?
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Listopad 2018, 16:12:42 »
Mi nawet przed wycięciem DPF nie przekraczał w mieście 9 litrów. Teraz 7 litrów i poniżej 6 na trasie.

Offline Actrox

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
[i40 VF] Ile pali wam srednio w miescie CRDI ?
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Listopad 2018, 16:15:06 »
zregeneruje dpf i sie zobaczy :-/

Offline konradek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 52
[i40 VF] Ile pali wam srednio w miescie CRDI ?
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Listopad 2018, 23:43:31 »
Kiedyś przez przypadek zresetowałem licznik ruszeniu,gdzie 1 km jechałem z 20 minut - spalanie 15 l/100 km.
Normalnie w mieście (trasy codziennie koło 20 km) pali koło 7 +/-0,5 litra w zależności od korków i stylu jazdy

K.

Offline MD13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 343
[i40 VF] Ile pali wam srednio w miescie CRDI ?
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Listopad 2018, 08:41:20 »
no właśnie ja głównie robię odcinki po 6km więc dlatego takie spalanie :(

Offline Alonzo_

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 349
[i40 VF] Ile pali wam srednio w miescie CRDI ?
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Listopad 2018, 09:25:04 »
MD13 Twoje spalanie jest OK. Zwykły automat odrobine zwiększa..
Za to te 13 Twojego kolegi to chyba już za dużo.
Nawet jeśli to automat i dpf co 50 km się wypala....
Chyba że odpala podjeżdzą 1-2 km i gasi. I tak co dziennie.

Offline wtom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 365
[i40 VF] Ile pali wam srednio w miescie CRDI ?
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Listopad 2018, 10:31:02 »
jak czytam te wasze spalania to tak się zastanawiam ;-)  jaki sens brać diesela?

mam 200konne 2.4GDI i w zakorkowanym wrocku bierze mi 9,5l  :-P

Offline kacluk1987

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 228
[i40 VF] Ile pali wam srednio w miescie CRDI ?
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Listopad 2018, 10:55:06 »
to chyba coś nie tak żeby 17 tyle spalał..

rok temu jeźdząc krótkie odcinki 7km do pracy jeźdżąc bmw e60 z 3.0dieslem w automacie spalał 11l.. przy czym opony były 245/18' A  żeby i40 tyle spalało?? masakra...
Pytanie do kolegi w automacie bez dpf czy coś się zmieniło w przyśpieszeniu teraz??

Offline MD13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 343
[i40 VF] Ile pali wam srednio w miescie CRDI ?
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Listopad 2018, 10:56:43 »
ja mam diesla bo go lubię :) a to pewnie mój ostatni. Kupiłem go tylko dla tego ,że lubię charakterystykę tego silnika i tyle. Nie patrzyłem na to ile będzie palił. Ale pewnie jak bym brał benzynę w automacie to z 15 by palił przy mojej jeździe :)

Po mapie i wycięciu dpf inne auto. Po za tym ,że pali mniej to i jest dużo żwawsze.

Offline kacluk1987

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 228
[i40 VF] Ile pali wam srednio w miescie CRDI ?
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Listopad 2018, 10:58:21 »
najgorsze że nowych powiedzmy od 2014 benzyn to nie ma co wybrać:(

Offline Alonzo_

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 349
[i40 VF] Ile pali wam srednio w miescie CRDI ?
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Listopad 2018, 12:27:04 »
Ja nie narzekam.
Średnia z kilku zbiorników w typowo mieszanym stylu -. troche miasta wiekszego, korków, trochę podmiejsko przy domu na krótkich kawalkach i jakiś kawałek traski -  mam 6,5 litra z kompa. W zimę miejsko na krótkich kawałkach sporo zimnego max 8 bywało. W trasie autostradowo około 140 km/h - 5,5 a kompletnie relaksacyjnie po wiejskich ścieżkach przepisowo  na 5 schodzę. Zawsze jestem 2-3 litry do przodu do czego bym nie porównywał w benzynie z turbiną.

Cytat: "wtom"
jak czytam te wasze spalania to tak się zastanawiam ;-)  jaki sens brać diesela?


Dziś na prywatny użytek robiąc 15-20 kkm/rok sensu wg mnie nie ma. Jesli o nowym mowimy.
O używanym te zniespecjalnie. Bo to co zarobisz to wydasz ....np na regenerację dpfa albo inne *ujostwo. Choć nie masz żadneg gwarancji że nowczesna uturbiona benzynowa kosiarka bedzie bezawaryjna (nowe tez mają GPFy).

A 2,4 GDI ma się nijak przy porównywaniu nowych konstrukcji  :lol:  ;-)

Offline wtom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 365
[i40 VF] Ile pali wam srednio w miescie CRDI ?
« Odpowiedź #25 dnia: 20 Listopad 2018, 18:16:13 »
Cytat: "Alonzo_"

A 2,4 GDI ma się nijak przy porównywaniu nowych konstrukcji  :lol:  ;-)


a niby dlaczego  :shock:  silnik Theta II to nowoczesna i obecnie dostępna konstrukcja

na marginesie ...jeździłem 10 lat klekotem i nie żałuję, że sobie darowałem ten eksperyment  :-P pomimo bezawaryjnej eksploatacji

Offline Alonzo_

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 349
[i40 VF] Ile pali wam srednio w miescie CRDI ?
« Odpowiedź #26 dnia: 21 Listopad 2018, 08:38:46 »
A dlatego że dziś w cennikach przy nowych autach masz małe uturbione kosiarki z których wyciągane masz od 100KM z litra w górę  - na doładowaniu.
A Ty porównujesz silnik który konstrukcyjnie jest jak najbardziej nowoczesny ale jest duży, o mniejszym (do wymienionych w pierwszym zdaniu) wyżyłowaniu z litra, bez doładowania....czyli dziś "pase" , choć ma wiele plusów.
Dlatego nie ma sensu go porównywać do czegokolwiek w epoce "dałnsajzingu" i "gównolitu". Moze powinienem w poprzednim poście dla jasności na końcu napisać "turbodoladowanych".
Bo tak samo do nowych wolnossących też nie ma porównania. Do czego ? 1,4 100KM, 1,6 135 KM czy 2,0?
Jego parametry dla wielu będą wadą , dla części zaletą. Znajdziemy gdzieś taką jednostke pewnie ale jest to promil sprzedaży.
I dla jasności - nie ma sensu bo to dobry a przede wszystkim trwały silnik w przeciwieństwie do obecnie promowanych i oferowanych, które pod względem wydajności są bardzo dobre ale palą tyle co Twój albo i więcej a trwałość  Twojego jest dla nich jedynie marzeniem.
Jaki lepszy i  dla kogo? Każdy sam sobie musi odpowiedzieć.  Większośc z nas chciałaby mieć jego trwałość i względną prostotę konstrukcyjna ale z dynamiką turbiny. I byłby ideał  ;-)

Offline MD13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 343
[i40 VF] Ile pali wam srednio w miescie CRDI ?
« Odpowiedź #27 dnia: 21 Listopad 2018, 11:28:58 »
z benzynowych aktualnie to tylko mazda, która nie ma filtra cząstek bo bez niego spełnia normy. Ale aktualnie więcej egzemplarzy mazdy kradną niż sprzedają. Więc kicha.

Offline Alonzo_

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 349
[i40 VF] Ile pali wam srednio w miescie CRDI ?
« Odpowiedź #28 dnia: 21 Listopad 2018, 12:52:23 »
Tyle, ze 2.0 mazdy które wg mnie ma niegłupia cenę w szóstce jedzie słabo. A 2,5 nie jest warte t dokładki bo nie jeżdzi wcale wyraźnie lepiej. Z wiadomych względów obydwa trzeba ciągnąć po obrotomierzu żeby coś z nich wykrzesać.
Ja osobiście wolę swoje 1,7 crdi i ciągnięcie z dołu co na co dzien mi jest bardziej przydatne i przyjemniejsze i niz 2.5 benzynowe mazdy. Dwa kompletnie inne światy. Oczywiście każdemu wg potrzeb jak to mówią.  Nie jestem juz młody, nie potrzebuje rakiety ale nie jestem jeszcze na tyle stary żeby było mi obojetne jak sie tocze  ;-)
Znaczy - wole jednostki doładowane.

Offline kacluk1987

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 228
[i40 VF] Ile pali wam srednio w miescie CRDI ?
« Odpowiedź #29 dnia: 21 Listopad 2018, 13:16:17 »
Cytat: "MD13"
z benzynowych aktualnie to tylko mazda, która nie ma filtra cząstek bo bez niego spełnia normy. Ale aktualnie więcej egzemplarzy mazdy kradną niż sprzedają. Więc kicha.


Ale koledze chodziło o silnik diesla mazdy.. 2.2d on chyba na 2 turbinach jest?? ale znowu tam jest problem z wycierającymi się wałkami  więc silnik też ma wady