Autor Wątek: Problem z silnikiem 1.5 CRDi  (Przeczytany 2914 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zedu1

  • Gość
Problem z silnikiem 1.5 CRDi
« dnia: 18 Marzec 2009, 20:49:48 »
Witam wszystkich forumowiczów
Od ponad roku jestem właścicielem Matrixa 1.5 CRDI 2003r. (obecny przebieg 65 tys. km)
Od dnia zakupu jest problem z kopceniem, tzn kopici na czarno i przy okazji często zapala się kontrolka Check. Jak zatankuje diesla VPower to problem z kontrolką ustaje ale nadal kopici.
Od 2 tyg jest problem z odpalaniem, tzn odpala ale nie wchodzi na obroty(nie reaguje na pedał gazu)
Proszę o pomoc, porady, wskazówki bo w serwisie rozkładają ręce (po podpięciu pod komputer nie ma żadnych błędów)
Z góry dzięki
pozdr

elektryk92

  • Gość
Problem z silnikiem 1.5 CRDi
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Marzec 2009, 14:28:58 »
Miałem podobny problem i mogę stwierdzić na 90 %, że to EGR, przeczyścić lub wymienić na nowy (ca 250 PLN). Jest jeszcze coś takiego jak rurka podciśnienia do/od przepustnicy (tak piszę bo nie jestem fachowcem - więc mogę się mylić) - w serwisie też to czyścili.
Teraz jest OK.

Swoją drogą, jeśli to rocznik 2003, to jest to silnik 3 cylindrowy o mocy 60 kW i oznaczeniu jak w moim. Wersje 4 cylindrowe pojawiły się dopiero w 2005 roku.

Pozdrawiam
Grzesiek

zedu1

  • Gość
Problem z silnikiem 1.5 CRDi
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Marzec 2009, 16:22:11 »
Dzięki za rade
Sprawdzę to i zobaczymy co sie będzie działo,
Napisze o skutkach
pozdr

zedu1

  • Gość
Problem z silnikiem 1.5 CRDi
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Kwiecień 2009, 14:14:52 »
Witam
Samochodzik dziwnym trafem sam się naprawił, ale...
Rozmawiałem ze znajomym który miał taki sam problem:
wymienił ten zawór ERG (koszt wraz z robocizną około 1400 zł -serwis częstochowa- około roku temu)
po naprawie samochodzik zaczął lepiej pracować (mniej dymił, odpalał normalnie) ale nie na długo, po 5 miesiącach (około 6 tys. km) pojawił się ten sam problem, dymi na czarno, czasami ciężko odpala
Może to już taki urok tych silniczków- ciekawe
Ja tymczasem jeżdżę, trochę dymi, raz na tydzień mam problemy z odpaleniem, (niekiedy dolewam ulepszacza do paliwa)
Zobacz, jak sie stan pogorszy to odwiedzę serwis.
pozdrowienia

kml

  • Gość
Problem z silnikiem 1.5 CRDi
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Kwiecień 2009, 14:58:11 »
zedu1, poszukaj w temacie o santa fe gdzie problem z odpaleniem wynikał z pompy paliwa i wtryskiwaczy ( wszystko dało się zregenerować i podobno w znośnej cenie )