Autor Wątek: [i40 VF] Kamera cofania w i40  (Przeczytany 15292 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krzysiekg75

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 18
[i40 VF] Kamera cofania w i40
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Grudzień 2017, 16:37:30 »
Cytat: "NiGhTmAr"
Witam mam problem z kamera cofania.

Od jakiegoś czasu zepsuła mi się ostrość. Obraz mam ledwo widoczny za mgłą.
Da się to jakoś naprawić czy muszę kupić nową?
jak tak to gdzie dostane taniej niż w serwisie ?

dzięki z góry za pomoc :)



Podpinam się pod temat. Mam to samo.

Offline grem13

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 29
[i40 VF] Kamera cofania w i40
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Grudzień 2017, 16:59:35 »
Też mam taki sam problem na wyświetlaczu tez pojawiają się paski poprzeczne. W moim i40 wymieniałem kamerę we wrześniu ubiegłego roku. Zamontowałem inna od IX20 o nr 95760-1K500. Zastanawiam się nad rozebraniem i oczyszczeniem jej, jeśli się za to zabiorę to zrobię kilka zdjęć jak to naprawić. W internecie na jakimś innym forum widziałem instrukcje naprawy takiej kamery.

Offline NiGhTmAr

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 19
Ponawiam pytanie
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Grudzień 2017, 10:27:47 »
Witam mam problem z kamera cofania.

Od jakiegoś czasu zepsuła mi się ostrość. Obraz mam ledwo widoczny za mgłą.
Da się to jakoś naprawić czy muszę kupić nową?
jak tak to gdzie dostane taniej niż w serwisie ?

dzięki z góry za pomoc :)


Czy naprawdę nikt nie wie jak sobie z tym poradzić i czy kamera jest zepsuta czy wystarczy przeczyścić ?

Offline grem13

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 29
[i40 VF] Kamera cofania w i40
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Grudzień 2017, 16:28:56 »
Wystarczy przeczyścić w większości przypadków pomaga. Robiłem to w poprzednim tygodniu. Rozebranie jest banalnie proste i chyba nawet gdzieś na forum widziałem odnośnik do foto instrukcji. Wystarczy dobrze poszukać.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i40 VF] Kamera cofania w i40
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Grudzień 2017, 19:05:41 »
Trzeba śledzić choć tematy odnośnie swojego modelu i pytać we właściwym miejscu bo temat o nieprawidłowym działaniu kamery to nie ten.

Offline Alfred

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 160
[i40 VF] Kamera cofania w i40
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Styczeń 2018, 17:39:20 »
Mam pytanie. Będę montował radio z nawigacją (androidem) i chce zamontować kamerę cofania. I pytanie? Wszystkie, które znalazłem maja linie pomocnicze ale statyczne. Ja bym chciał dynamiczne (skrętne). Ktoś się orientuje co trzeba by było zamontować/dokupić aby takie coś zadziałało? Czytałem o jakiś modułach ale szczegółów nie znalazłem.

Offline Alfred

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 160
[i40 VF] Kamera cofania w i40
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Styczeń 2018, 09:25:53 »
Pytanie mam. Czy 5m kabla wystarczy do podłaczenia kamery w i40 kombi? Jezeli sie go ładnie pochowa?

Offline Jogi

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 25
[i40 VF] Kamera cofania w i40
« Odpowiedź #22 dnia: 17 Luty 2019, 19:18:42 »
Witam
Kupiłem I40 kombi 2011 r.
Ma kamerę cofania, niestety z awarią.
Po wbiciu wstecznego pojawia się niebieski ekran z liniami wspomagającymi (reagują na ruch kierownicą) oraz napis uwaga cośtam cośtam w lusterka.
Rozkręciłem klapę, poruszałem przewodami, porozpinałem i pospinałem wtyczki psikając do środka kontaktspreyem i nic...
Ktoś coś jakiś pomysł ???
Nie chcę zdawać się na łaskę ASO i usłyszeć standardowo: nie naprawiamy, proponujemy wymienić tył samochodu poczynając od słupków za przednim siedzeniem...

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] Kamera cofania w i40
« Odpowiedź #23 dnia: 17 Luty 2019, 20:41:11 »
Linie na ekranie i ruchy kierownicą są dokładane przez navi zapewne, niebieski ekran sugeruje problemy z połączeniem z kamerą, brak sygnału z obrazem. Albo kamera całkowicie padła, albo któreś z przewodów do nich dochodzących ma gdzieś przerwę. To tak na chłopski rozum.

Gdzieś na forum ktos opisywał przygodę z chińskimi zamiennikami kamerki, są tanie a podobno działają. Trzeba szukać tylko takich bez lini na soczewce (są niestety statyczne, a nie tak jak w i40 reagują na ruchy kierownicą)

Offline mosiek_km

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
[i40 VF] Kamera cofania w i40
« Odpowiedź #24 dnia: 18 Luty 2019, 13:03:18 »
Cytat: "Jogi"
Witam
Kupiłem I40 kombi 2011 r.
Ma kamerę cofania, niestety z awarią.
Po wbiciu wstecznego pojawia się niebieski ekran z liniami wspomagającymi (reagują na ruch kierownicą) oraz napis uwaga cośtam cośtam w lusterka.
Rozkręciłem klapę, poruszałem przewodami, porozpinałem i pospinałem wtyczki psikając do środka kontaktspreyem i nic...
Ktoś coś jakiś pomysł ???
Nie chcę zdawać się na łaskę ASO i usłyszeć standardowo: nie naprawiamy, proponujemy wymienić tył samochodu poczynając od słupków za przednim siedzeniem...


https://www.olx.pl/oferta/naprawa-kamery-cofania-kia-sportage-ceed-optima-hyundai-CID619-IDslsUt.html

Naprawa samej elektryki około 200 zł. Ale naprawa z wymianą soczewki to już około 300 zł. Nie trzeba wstawiać auta. Wystarczy wysłać kamerę. Dzwoniłem kiedyś do tego gościa. Jak ktoś chce dalej oryginał kamerkę to raczej się opłaca. Wiadomo. Nowa kosztuje dwa razy tyle i jeszcze trochę  :-P

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] Kamera cofania w i40
« Odpowiedź #25 dnia: 18 Luty 2019, 15:41:24 »
Taką naprawę lub samo czyszczenie samemu można ogarnąć:

http://www.mojasportage.pl/viewtopic.php?t=5460

Nawet fotki te same, wiec albo gość z aukcji i ten z forum to ten sam koleś. Albo się nauczył tego z forum robić a zdjęcia poprostu ukradł:). Jak samemu to naprawa, jak płacić to nowa...
Ale to moje podejście.  
Tutaj dalej upieram się że to nie wina kamery(chyba ze całkowicie kaput) a jakiegoś połączenia po drodze...

Offline mosiek_km

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
[i40 VF] Kamera cofania w i40
« Odpowiedź #26 dnia: 18 Luty 2019, 15:48:13 »
Faktycznie  :-)  Tylko że ja to już rozbierałem. I elektrykę to faktycznie samemu można przelutowac i wyczyścić. Gorzej z soczewka. Za cholerę nie idzie jej rozebrać. Podobno są składane dwie ze sobą i ustawia się na nich ostrość. I dopiero wtedy się je skleja czy jakoś tak. Ale z ciekawości chyba sobie jeszcze raz rozbiore

Pozdrawiam

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] Kamera cofania w i40
« Odpowiedź #27 dnia: 18 Luty 2019, 18:59:37 »
Ewentualnie można tego gościa z forum podpytać, bo widać, ze temat żywy a on świadczy usługi regeneracji i ma dostęp do soczewek.

Tak na marginesie, jeden z postujacych wpsomina, ze i40 ma chowaną kamerę w logo hyundai, po lifcie to się zmieniło?

Offline kacluk1987

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 228
[i40 VF] Kamera cofania w i40
« Odpowiedź #28 dnia: 18 Luty 2019, 21:27:18 »
Chyba nic sie nie zmieniło masz sedana z 2017 i kombi 2018.. i w obu kamera jest widoczna



Offline Jogi

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 25
[i40 VF] Kamera cofania w i40
« Odpowiedź #29 dnia: 20 Luty 2019, 14:32:15 »
Czy ktoś ma może na sprzedaż kamerkę do i40 kombi 2012 r.?