Autor Wątek: [Santa Fe CM] [Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona  (Przeczytany 63110 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jlupino

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 105
[Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Październik 2013, 21:02:41 »
Jeszcze tego   nie zrobiłem,ale sam z uwagi na konieczność demontażu kokpitu bym się nawet za to nie zabierał.

roman_mis

  • Gość
[Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Październik 2013, 18:16:57 »
Tak ten element u mnie wyglądał , nie grzała cała prawa strona, a zimą z prawej strony leciało zimniejsze powietrze.
Nie trzeba całego kokpitu demontować. Ale sam tego nie robiłem. Myślę ,że każdy poważniejszy serwis to zrobi, zwłaszcza jak naprawiają klimatyzację. Awaria tego typu w klimatronikach nie jest rzadkością. pzdr

Offline jlupino

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 105
[Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Październik 2013, 21:01:47 »
To którędy da sie do tego silniczka dojść?

tibadu

  • Gość
[Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Listopad 2013, 07:48:01 »
Tak podsumowując temat, za siłownik zapłaciłem 350zł a za montaż 110zł. Z tego co się dowiedziałem to aby go wymienić należy zdemontować schowek i okolice nawiewów na stopy po stronie pasażera.

--
Jarek

Offline jlupino

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 105
[Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Listopad 2013, 22:05:14 »
Poszedłem na całość i oddałem dzisiaj wóz do aso,żeby mi to naprawiono.
Termin do końca tygodnia.
Dam znać,jak odbiorę samochód.

[ Dodano: 2013-12-01, 20:38 ]
Samochód odebrany,sprawny.Wszystko działa jak należy.
Diagnostyka,siłownik nawiewu,wymiana i kasowanie błedów 760zł

djmcg

  • Gość
[Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Wrzesień 2014, 19:56:27 »
Witam
Mam dokładnie ten sam problem kod błedu to
B2415 Orientuje się ktoś czy samemu to się naprawi czy trzeba wbijać do ASO?

[ Dodano: 2014-09-30, 18:40 ]
Witam
Chciałbym wyjąć ten siłownik nawiewu i spróbować go naprawić orientuje się ktoś jak można go wymontować.
Właściwie to jego lokalizacje juz mam tylko nie wiem czy trzeba sciągać schowek by go wymienić w ASO koszt prawie 800zł
sam siłownik to około 350zł.
http://www.fox.rzeszow.pl/SILOWNIK-NAGRZEWNICY-regulacji-temperatury(4,254834,254479).aspx

pgaz

  • Gość
[Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Październik 2014, 12:45:20 »
Cześć,

Dasz radę bez problemu go wymontować.

Otwierasz schowek odczepiasz górne mocowania, schowek opada, wyjmujesz bolce co robią za zawiasy (uwaga mocno są wsadzone) po wyjęciu schowka zaglądasz do środka jest czarna rurka którą musisz zdemontować tzn. ciągnąć w bok w stronę pasażera. Jak odskoczy z mocowania na dole i górze ja ją wyjąłem jest z miękkiego plastiku trochę ja po ściskałem i wyszła tak samo z wsadzeniem. Masz odsłonięty silniczek 3/4 śruby odpięcie konektorka i jesteś w domu.  

U mnie mam go wyjętego i tez myślę co zrobić :) on steruje taką stalowym drutem tam pewnie łopatkami ustawiłem drut na sam dół co skutkuje zimnym powietrzem cały czas z prawej strony było lato :) teraz pewnie wypada go podnieść i przykleić izolacją aby nie opadł żeby grzało.

Fajny klimatronik :)

Na szybko znalazłem jakiś obrazek w googlach wygląda identycznie poprawiłem luty ale nie działa stawia duży opór przy poruszaniu.


spidigon

  • Gość
[Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Październik 2014, 14:00:41 »
U mnie problemem był silniczek. Po numerze i parametrach dobrałem podobny ze starego magnetowidu. Nowych raczej dostać nie można (ja nie znalazłem). Po wymianie regulacja działa prawidłowo. Jak rozebrałem z ciekawości stary, okazało się że wytarły się do końca szczotki. Dodam jeszcze, że produkcja oczywiście chińska, a w magnetowidzie silniczek był japoński.
Znalazłem stary silniczek ma numer RF-370C - 11670 (ostatnie 5 cyfr określa moc i prędkość obrotową - jest kilka wersji).

pgaz

  • Gość
[Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Październik 2014, 14:26:45 »
O fajnie jak będę w domu zaglądnę czy taki sam mamy w Santa Fe.

spidigon

  • Gość
[Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona
« Odpowiedź #24 dnia: 10 Październik 2014, 14:28:45 »
Patrząc na zdjęcia jest identyczny(oczywiście silniczek).

pgaz

  • Gość
[Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona
« Odpowiedź #25 dnia: 10 Październik 2014, 14:47:12 »
Jak mówisz że jest to stary typ silnika i faktycznie nigdzie nie mogę znaleźć. Ciekawe jaki wsadzili do wersji SM bo jest ich jak psów na allegro i do tego za darmo.

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&string=nagrzewnicy+santa+fe&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y&bmatch=s0-default-0905

spidigon

  • Gość
[Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona
« Odpowiedź #26 dnia: 10 Październik 2014, 14:57:08 »
Cytat: "pgaz"
Jak mówisz że jest to stary typ silnika i faktycznie nigdzie nie mogę znaleźć. Ciekawe jaki wsadzili do wersji SM bo jest ich jak psów na allegro i do tego za darmo.

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&string=nagrzewnicy+santa+fe&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y&bmatch=s0-default-0905


Ja naprawiałem go 2 lata temu i szukałem modułu do Tucsona, ale znalazłem silniczek. No i nic mnie nie kosztował, z wyjątkiem czasu na rozbieranie starych magnetowidów.
Rzeczywiście jest ich sporo do Santa Fe na allegro.

djmcg

  • Gość
[Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona
« Odpowiedź #27 dnia: 10 Październik 2014, 16:42:22 »
znalazłem ciekawy sklep z silniczkami
http://kazpol.com/538546/silnik-rf-370c-12560

jak rozbiore moj regulator to sprawdze jaki model silniczka jest załozony w moim santa fe

[ Dodano: 2014-10-10, 18:31 ]
przed chwila rozebrałem, poza wyjęciem schowka należy odkrecić oslone pod schowkiem następnie przewód wentylacyjny do nóg przykrecony jedną sróbką od dołu który należy wymontować by odsłonił regulator.
Po rozebraniu regulatora i ponownym złożeniu silniczek zaczął pracować .
Złożyłem wszystko ponownie i narazie swietnie działa, ciekawe jak długo.

[ Dodano: 2014-10-10, 18:35 ]


[ Dodano: 2014-10-10, 18:45 ]

pgaz

  • Gość
[Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona
« Odpowiedź #28 dnia: 10 Październik 2014, 21:16:01 »
Wow no to gratuluję po cichu liczyłem, że i u mnie tak będzie czytałem na zagranicznym forum że często styki śniedzieją ale robiłem wszystko. Zaryzykuję znaleźć silnik :)

Potwierdzam RF-370CB-11670

Dokumentacja:
http://www.mabuchi-motor.co.jp/cgi-bin/catalog/e_catalog.cgi?CAT_ID=rf_370cb

djmcg

  • Gość
[Santa Fe CM] Klimatyzacja-nie grzeje prawa strona
« Odpowiedź #29 dnia: 11 Październik 2014, 07:40:30 »
W sumie to teraz żałuje ze jeszcze styków nie sprawdziłem (zimne luty).
Ale jak znowu siądzie to teraz szybko to wyciągne.
U mnie po prostu się zwiesił (przyblokował silniczek ) .
Natomias z obserwacji uważam ze bedzie kazdy silniczek na odpowiednie napiecie chyba 12V oczywiście by wymiarami pasował powinni ci go dobrać w kazdym dobrym sklepie elektronicznym to czy bedzie miał wieksze obroty czy mniejsze ma wyłacznie wpły na szybkość zamykania lub otwierania klapki.
Ja osobiście zaryzykowałbym i kupił sterowanie od wcześniejszego modelu badz z Tuscona.