Autor Wątek: Brak sygnałów świetlnych z kierunkowskazów przy ryglowaniu.  (Przeczytany 4802 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

TomCat

  • Gość
WITAM.

Od kilku dni zauważyłem, że podczas zamykania z pilota auta nie sygnalizuje sie ten manewr mignięciem kierunkowskazów. Przy otwieraniu jest poprawnie..dwukrotny sygnał świetlny. Spotkał się ktoś z szanownych forumowiczów z podobnym problemem (moze niekoniecznie w TRAJECIE)?? Jak i gdzie szukać przyczyn tego stanu? Znalazłem w necie opis identycznego problemu ale występującego w VW Pasacie...jednak nie chciałbym sugerować się inną marką aby nie wywołać w swoim aucie większych problemów...prosze o pomoc..

jarekezg

  • Gość
Brak sygnałów świetlnych z kierunkowskazów przy ryglowaniu.
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Marzec 2009, 22:02:29 »
Cytat: "TomCat"
jednak nie chciałbym sugerować się inną marką aby nie wywołać w swoim aucie większych problemów

A co ma marka auta do centralki zamka??

TomCat

  • Gość
Brak sygnałów świetlnych z kierunkowskazów przy ryglowaniu.
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Marzec 2009, 09:48:05 »
Witam. Niestety problem mam rozwiązany połowicznie. Okazuje sie, że sygnalizacja kierunkami informuje bynajmniej w przypadku tego modelu o uzbrojeniu alarmu. Przypadkowo na parkingu coś mnie naszło i po zamknięciu z pilota auta podszedłem do klapy bagażnika, łapie za za klamkę a ona otwarta(sic!). Więc przekręciłem kluczykiem w zamku i mignęły kierunki. Po otwarciu z pilota zamek w klapie nie zareagował. Wniosek taki , że nie działa sterowanie zamka centralego ryglowania w klapie bagaznika. I mimo, ze mam instrukcję obsługi do Trajeta nie mogę namierzyć w niej informacji, który to może być bezpiecznik, czy chociażby obwód elektryczny. Czy może ktoś z Was jest w stanie mi pomóc swoją wiedzą na temat. Gdzie szukać bezpieczników o zamka centralnego??

teyfi

  • Gość
Brak sygnałów świetlnych z kierunkowskazów przy ryglowaniu.
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Maj 2009, 13:05:35 »
Witam,
Bezpieczniki w Trajecie są pod deską rozdzielczą, w anglikach jest to pod kierownicą z prawej strony, w europejskiej wersji może być pod kierownicą z lewej, pod klapką, to jest w tym samym miejscu gdzie reszta bezpieczników. Od tyłu tablicy z bezpiecznikami są przekaźniki między innymi do centralnego zamka. Po prawej stronie przed progiem jest wtyczka z przewodami między innymi do centralnego. Spróbuj poszukać jakiegoś przerwania na kabelkach pod gumową osłoną w miejscu gdzie tylna klapa na zawiasach chodzi - tam w Trajetach czasem się coś urywało, przecierało. Pozdrawiam

TomCat

  • Gość
Brak sygnałów świetlnych z kierunkowskazów przy ryglowaniu.
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Maj 2009, 22:25:26 »
Witam. Dzięki za podpowiedź. Chociaż muszę, przyznać, że jednym z plusów tej awarii było to, że udało mi się zdobyć całą kompletną dokumentację naprawczą do Trajeta i co najważniejsze ze schematami elektrycznymi. Wiem już które wiązki mam sprawdzać i na jakich pinach co jest istotne przy eliminowaniu przetarć przewodów...na razie jestem na etapie oczekiwania na wolny czas kiedy to bedę mógł się zabrać za poszukiwania usterki. A co sądzicie o możliwości rozprogramowania się w centralce zamka centralnego sekcji, która steruje sygnałem ryglującym zamek w klapie? Czy sygnał ryglujący zamki jest wspólny dla wszytkich czy osobny dla poszczególnych obwodów? Takie sugestie przytaczał znajomy, twierdząc, ze w VW Passacie miał analogiczny problem...pzdr.

dawidek102

  • Gość
Brak sygnałów świetlnych z kierunkowskazów przy ryglowaniu.
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Sierpień 2009, 07:40:58 »
TomCat, TomCat,
Rozwiązałeś jakoś ten problem? bo u mnie w Trajetcie jest podobnie, co kilka dni gdy naciskam przycisk na pilocie "zamknij" auto nie reaguje, do tego tez nie reaguje na zamkniecie przyciskiem w drzwiach. Gdy ręcznie zamykam wszystkie drzwi przy zamknięciu ostatnich włącza sie alarm. Otwieranie dziala caly czas normalnie

TomCat

  • Gość
Brak sygnałów świetlnych z kierunkowskazów przy ryglowaniu.
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Wrzesień 2009, 21:40:38 »
Witam. Do dawidka102..niestety prócz tego co sam sprawdziłem, że siłownik w klapie bagażnika jest sprawny...nie zrobiłem nic więcej..nadal zamykam bagażnik kluczykiem...jakoś brak mi determinacji..może z tej racji, że tak często nie zaglądam do bagażnika...Z rozmów ze znajomymi wynika, że jednym z powodów może być rozprogramowanie sterownika centralnego zamka...nie jest generowany sygnał sterowania siłownika klapy..prawdopodobnie naciskane były przyciski na kluczyku poza zasiegiem auta lub też podczas otwierania kluczykiem bagażnika nacisnąłem przypadkowo na pilocie ktorys z przycisków...Gdybyś poradził sobie z tym problemem, to z podziel się na forum swoja wiedzą..pozdrowienia