Autor Wątek: Filtr przeciwpyłkowy, gdzie się znajduje?  (Przeczytany 8127 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Riki

  • Gość
Filtr przeciwpyłkowy, gdzie się znajduje?
« dnia: 25 Czerwiec 2008, 18:07:28 »
Witam

Posiadam model H-1 z klimatyzacją. W ASO zostałem poinformowany, że takowy filtr znajduje się w moim aucie. Jednak przy okazji własnoręcznej wymiany żarówek w podświetleniu deski rozdzielczej i zegarów nigdzie nie zauważyłem owego filtra. Wspomniane wcześniej ASO oferuje mi taki filtr w cenie ok 180zł jednak inne sklepy motoryzacyjne (czy te duże czy mniejsze) nie posiadają zamiennika.
Reasumując, czy w moim aucie w ogóle znajduje się filtr kabinowy? a jeśli tak to gdzie go szukać? :)

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i porady.

Pozdrawiam serdecznie.

Riki

  • Gość
Filtr przeciwpyłkowy, gdzie się znajduje?
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Lipiec 2008, 00:52:16 »
Nikt nie wie? :/

roofus

  • Gość
Filtr przeciwpyłkowy, gdzie się znajduje?
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Lipiec 2008, 21:55:27 »
z reguły jest za schowkiem ale nie wiem jak w tym modelu
musisz sprawdzic

Riki

  • Gość
Filtr przeciwpyłkowy, gdzie się znajduje?
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Lipiec 2008, 21:19:25 »
roofus sprawdzałem :) niestety nie mogę go zlokalizować.....

roofus

  • Gość
Filtr przeciwpyłkowy, gdzie się znajduje?
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Lipiec 2008, 23:09:40 »
sprawdz tutaj http://ekatalog.intercars.com.pl/?start=tree

i jeszcze w jednym z tematow moze sie czegos dowiesz
http://forum.hyundaifanklub.pl/viewtopic.php?t=69

TomCat

  • Gość
Filtr przeciwpyłkowy, gdzie się znajduje?
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Grudzień 2008, 12:00:17 »
I jak dowiedziałeś sie w końcu gdzie się znajduje ten filtr kabinowy?? Słuzę radą jakby co..Zapewne temat nieaktualny, ale dopiero co sie zalogowałem na to forum...

baca

  • Gość
Filtr przeciwpyłkowy, gdzie się znajduje?
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Grudzień 2008, 11:43:09 »
Cytat: "TomCat"
I jak dowiedziałeś sie w końcu gdzie się znajduje ten filtr kabinowy?? Słuzę radą jakby co..Zapewne temat nieaktualny, ale dopiero co sie zalogowałem na to forum...


słuz radą bo ja tez jestem ciekawy......

TomCat

  • Gość
Filtr przeciwpyłkowy, gdzie się znajduje?
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Grudzień 2008, 14:13:03 »
Witam. No ja ciągle w posiadaniu H1... :)
Dostęp do filtra kabinowego (przeciwpyłkowego) w tym modelu znajduje od strony komory silnikowej. Po otwarciu maski, jest to strona lewa, pod rynną podokienną, patrząc od filtra powietrza w głąb i do góry w lewym rogu komory. Filtr znajduje się w obudowie zakończonej od spodu jakby lejkiem. Wokół obudowy są umieszczone druciane klamry spinające. Sam filtr ma kształt kwadratu ze ściętym jednym górnym rogiem.
PS Moim H1 zrobiłem w dwa lata 150 tys. km. Auto praktycznie bezawaryjne. Zero niespodzianek. Jedynie zawieszenie "dostało swoje" przez nasze drogi i jest już głośne, ale poza tym tanie w utrzymaniu. Wymiana pasków rozrządu bo są dwa plus napinacze w ASO, ale z własnymi częściami (270 zł) kosztuje 250 zł czyli razem nieco ponad 500 zł. pozdr.

gaweł

  • Gość
Filtr przeciwpyłkowy, gdzie się znajduje?
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Styczeń 2009, 21:02:25 »
Mam pytanie czy ktoś sie oriętuje jak zdemątowzc deskę rozdzielczą w h 200

Michaś

  • Gość
Filtr przeciwpyłkowy, gdzie się znajduje?
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Styczeń 2009, 01:12:07 »
Odpowiedziałem Ci w innym wątku :)

Co do filtra przeciwpyłkowego.. juz sprawdzałem i u mnie go nie ma (dokładnie tam gdzie podaje kolega TomCat) czy możliwe aby w H-1 z A/C nie było filtra? aby go mieć wystarczy, że zakupię w ASO lub na szrocie inny model "lejka" wyposażonego w podstawę filtra?

Dziękuję za odpowiedzi... jak widzę mało nas (użytkownikow H-1/H200) na forum :(

baca

  • Gość
Filtr przeciwpyłkowy, gdzie się znajduje?
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Luty 2009, 20:26:04 »
u mnie równiez nie ma filtra,owszem jest owa puszka z lejkiem,ale zamykana na takie jednorazowe plastikowe zaczepy,zdemontowałem całosc ale po filtrze ani sladu.....

Michaś

  • Gość
Filtr przeciwpyłkowy, gdzie się znajduje?
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Luty 2009, 23:48:15 »
baca u mnie jest identycznie... również posiadam plastikowe zaczepy... masz klimatyzację? Po avatarze widzę że fajna wersja.. gratuluję :)

EDIT:
byłem w ASO i jeden z Panów powiedział mi, że były modele z A/C bez filtra kabinowego. Podobno wystarczy wymienić owy tzw. "lejek" na taki, który posiada podstawę pod filtr i będzie OK.
Zaczynam poszukiwania... ;-)