Autor Wątek: Wymiana alternatora Lantra 1.8 93 G4CN  (Przeczytany 977 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

polinfor

  • Gość
Wymiana alternatora Lantra 1.8 93 G4CN
« dnia: 10 Marzec 2009, 19:15:55 »
Witam kolegów!

Wczoraj mechanicy zakończyli "przeszczep serca" w mojej lantrze i okazało się, że alternator nie ładuje. Fakt, że samochód stał przez 3 miesiące na mrozie ;( więc jakieś dodatkowe problemy mnie nie dziwą, ale do rzeczy.
Alternator nie ładuje mimo, że ma nowe szczotki i ponoć nowy regulator napięcia. Problem z ładowaniem pojawił się po założeniu nowego silnika.

Dodatkowe objawy są takie, że nie pali się kontrolna na desce - ta z akumulatorkiem. Przy przekręceniu kluczyka w stacyjce zapala się tylko kontrolka oleju. Oczywiście po naładowaniu akumulatora wszystko śmiga pięknie.
Prawdopodobnie coś mogło paść przez ten długi postój na mrozie - tak więc jeśli okaże się, że koszt naprawy alternatora przekracza 300zł to chcę zakupić używany alternator na allegro (lub gdziekolwiek w necie).

Tutaj powstaje największy problem - czy alternator z modelu 1.6 lub nowszego modelu lantry (J2 - czyli tych po 95) będzie się dało przykręcić do mojego silnika?

Szkoda mi wywalać kilkaset zł na naprawę jeśli mogę kupić działającą "używkę" za 150zł

Jeśli macie jakieś doświadczenia z wymianą alternatora w tych lantrach to będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

Grzesik1

  • Gość
Wymiana alternatora Lantra 1.8 93 G4CN
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Marzec 2009, 19:38:31 »
zrób zdjęcia i wstaw na forum to ci powiemy.

cezary46

  • Gość
Wymiana alternatora Lantra 1.8 93 G4CN
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Marzec 2009, 20:42:57 »
Ja mam wstawiony od Lantry 1,6. Jedyna różnica to oryginalny od GT miał 80A a ten zapożyczony ma 75A. Ale w niczym to nie przeszkadza, kręci się już parę miesięcy bez problemów ale pochodzi od J1. Kosztował 100.

polinfor

  • Gość
Wymiana alternatora Lantra 1.8 93 G4CN
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Marzec 2009, 18:49:53 »
Dzięki. Na szczęście udało się naprawić mój alternator. Nawet dali gwarancję.
Swoją drogą przydało by się założyć jakąś stronkę - bazę wiedzy na temat hyundaiow bo widzę, że sporo osób ma problemy ze sprawą kompatybilności części poszczególnych modeli.

Grzesik1

  • Gość
Wymiana alternatora Lantra 1.8 93 G4CN
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Marzec 2009, 20:21:36 »
Cytat: "polinfor"
Swoją drogą przydało by się założyć jakąś stronkę - bazę wiedzy na temat hyundaiow


Stronkę masz tutaj, wystarczy troszkę się zaangażować i dzielić swoją wiedzą