Forum > ix35 EL
[ix35 EL] Tapicerka z ekoskóry
vqsoft:
Panowie i Panie powiedzcie jak wygląda z biegiem lat używanie ekoskóry w naszych ixach? Ktoś już miał z tym problemy? Jakieś pęknięcia itp?
Mam to w ix i powiem że trochę się tego obawiam w dalszej eksploatacji.
Edycja tytułu i interpunkcji w treści. Przed przecinkami nie stawia się spacji. tekla
balboa:
Nie mam żadnych problemów - 3-ci rok w ruchu i nic wizualnie się nie "zmienia" na gorsze. Dodam, że używam krajowego środka do pielęgnacji... skóry - i "materiał" wygląda świetnie. Trudno po nim poznać, że to "eco". Częściej natomiast stosuję to mleczko (balsam) na mieszek zmiany biegów, szczególnie latem. Poza tym zero jakichkolwiek zmian, pęknięć, ubytków, etc., a też się obawiałem :) . Jednak nawet eko wymaga pielęgnacji, nie oszukujmy się. Ona także sztywnieje, jak skóra jeśli jej się nie nawilży, a wtedy mechaniczne oddziaływanie może ją łatwo uszkodzić.
Ogólnie, muszę to również w tym miejscu napisać, "przejście" na H.ix35, wg mnie to był strzał w... 10-tkę.
Dla Moda - firma z załącznika jest celowo zamazana.
vqsoft:
Masz racje ciężko poznać że to vinyl. Pracowałem przy produkcji zagłówków do audi q7 tam skóra była pierwszego sortu a i vinyl nie był taki zły. CO do nawilżania - mam mieszane uczucia czy ten plastik da sie nawilżyć...
Cieszy mnie jednak fakt że po trzech latach nie ma uszkodzeń na siedzonkach..
[ Dodano: 2013-03-02, 14:53 ]
Jak powstaje Eko-skóra
Eko-skóra to tworzywo dwuwarstwowe. Podłożem jest najczęściej tkanina syntetyczna, na którą nakładana jest warstwa PCV z syntetycznej żywicy, barwionej na odpowiedni kolor i formowanej na podobieństwo faktury skóry naturalnej.
Tak otrzymane tworzywo bardzo wytrzymałe, elastyczne i wodoodporne, nie ma też tendencji do pochłaniania kurzu, mikroelementów i nieprzyjemnych zapachów.
Pielęgnacja mebli wypoczynkowych pokrytych eko-skórą
Opisana wyżej budowa i właściwości materiału, jakim jest eko-skóra, powoduje że meble z niego wykonane są bardzo łatwe w utrzymaniu a ich pielęgnacja nie wymaga poświęcenia zbyt wiele czasu, wysiłku ani pieniędzy.
Rutynowe czyszczenie kompletów wypoczynkowych z eko-skóry polega na przecieraniu ich powierzchni miękką ściereczką lub gąbką namoczoną w wodzie z mydłem (najlepiej szarym), płynem do mycia naczyń lub jak ktoś woli specjalnym środkiem do czyszczenia sztucznych skór, bez potrzeby wnikania w głąb materiału. Po tym zabiegu należy wytrzeć meble suchą szmatką lub ręcznikiem papierowym.
Pamiętać należy, że do czyszczenia wyrobów ze skóry ekologicznej nie można używać środków chemicznych i detergentów zawierających alkohol, naftę, amoniak lub inne składniki żrące. Przestrzega się przed stosowaniem wszelkiego rodzaju rozpuszczalników, wybielaczy, zmywaczy itp.
Nie można też stosować preparatów woskujących.
Wszystkie te preparaty mogą doprowadzić do powstania na powierzchni materiału, nie możliwych do usunięcia przebarwień, przetarć a nawet pęknięć.
Wszystkie zabrudzenia powstałe na eko-skórze należy czyścić w miarę możliwości na bieżąco. Zaniedbaną sofę czy kanapę z tego materiału nie można poddać takiej regeneracji jak robi się to mając do czynienia ze skórą naturalną.
Przydatną wskazówką jest też wystrzeganie się bezpośredniego kontaktu powierzchni mebla z kolorowymi tkaninami o słabo utrwalonych barwnikach. Przeniknięcie koloru z narzuty do powierzchni kanapy czy fotela jest trwałe i praktycznie nie do usunięcia.
Podobna sytuacja jest z tłustymi planami i tuszem.
fireduck:
Ja mam przejechane prawie 65 000 km i żadnych zmian czy pęknięć. Dodam że mam 2 małych dzieci i ta "skóra" widziała na sobie soki, ketchup i nawet rzygi. Super się czyści. Polecam każdemu kto ma małe brzdące.
balboa:
Odnośnie nawilżania - różnica, w szczególności dotyczy to mieszka zm. biegów jest kolosalna.
Eco nie eco, widzę co się dzieje, gdy nanoszę trochę "towaru", a kiedy nie.
Eco staje się elastyczne, błyszczące, miłe w dotyku.
Nawigacja
[#] Następna strona